PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

....VÁNOCE V BEDÝNCE 2017

Vína, která potřebujete na vánoční stůl v dárkovém balení - nyní nejvýhodněji!

Poradíme vám, jaká vína volit k tradičnímu vánočnímu menu, nejen na Štědrý večer, ale i na Hod Boží a případně i na Štěpána. Uvnitř krabice bude vinný lístek s popisem vín a doporučení co k čemu pít, takže je kolekce VHODNÁ JAKO DÁREK.

MATTHIAS - Pinot Chardonnay sekt Terroir - Chardonnay - výběr z hroznů - Vracov, Klínky Zweigeltrebe - ledové víno - Milovická - 0,35 l Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná Taylor's - Fine Tawny KLUB-VÍNO - Cuvée 636
Víno
Katalogové číslo: BOX-922
Cena za kolekci: 1 999 Kč nebo 5 886 korků
Zisk korků za balení: 57

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - MATTHIAS - Pinot Chardonnay sekt,
  Ručně vyrobený sekt metodou kvašení v láhvi. Cuvée Rulandské bílé a Chardonnay. Vůně s tóny vanilky, v chuti broskve a vyzrálé hrozny, svěží kyselinka. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (207)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - Terroir - Chardonnay - výběr z hroznů - Vracov, Klínky, 2015
  Prague wine trophy - stříbrná medaile

  Ve vůni ananas a lískové oříšky. V chuti pevné, s dobrou strukturou a šťavnatou kyselinkou. V dochuti jemně grepové. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (19)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Zweigeltrebe - ledové víno - Milovická - 0,35 l, 2011
  Litoměřice - stříbrná medaile Le Mondial du Rosé France - zlatá medaile

  Barva vína je nádherně meruňková. Čistá, excelentní vůně a chuť přezrálých hrušek a jahodového džemu, doplněná o tóny lesního medu, kandovaného ananasu, hrozinek a včelí plástve. Celkový dojem vína působí velmi komplexně a vyváženě. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (22)
   
  (objem: 0,35 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná, 2015
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno sytější zlatavé barvy s velmi dobrou viskozitou. Vůně je vápenitá s projevem prašné cesty a růžového grepu. Chuť je velmi bohatá a delikátní s citrusovou šťavnatostí a lehce botrytickou linkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (30)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • POR - Taylor's - Fine Tawny,
  Světle cihlová barva s jantarovým okrajem. Lahodná vůně šťavnatého zralého bobulového ovoce, fíků, a švestek s dotekem lákavého aroma ořechů a koření. Jemné a kulaté na patře, plné chuti jahodového džemu.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (18)
  89  
  (objem: 0,75 l)
   
 • FRA - KLUB-VÍNO - Cuvée 636, 2015

  Elegantní červené víno temně rubínové barvy. Ve vůni jsou tóny ostružinového džemu, višní a hořké čokolády. Chuť je sametově hladká a lahodně ovocná s tóny višní, černého rybízu, čokolády, jalovce a eukalyptu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (65)
  87  
  (objem: 0,75 l)
   
 

VÍNO A JÍDLO


Víno a jídlo se vzájemně doplňují a vzniklé kombinace nám nejenom přináší okamžitý zážitek z konzumace, ale pomáhají nám také v budoucnu s dobrým zažíváním. Doporučené kombinace pochází od renomovaných odborníků v oblasti gastronomie, proto se na ně můžeme bez starostí spolehnout.

VÍNA NA VÁNOČNÍ TABULI - ŠTĚDRÝ DEN - 24.12.


Dle tradice se na Štědrý den drží půst. Záleží pak na krajových zvycích, zda se jedná o půst absolutní nebo zda se jen vynechává maso. Vrcholem dne je však ve všech krajích shodně Štědrovečerní večeře, která se vzhledem k půstu podává dříve než obvykle. Jelikož je tento den narušena pravidelnost v přijímaní stravy, je dobré žaludek na večeři připravit vhodným aperitivem, který Vám navíc zvedne náladu na maximum :-)

APERITIV: bílé suché bublinky - Sekt MATTHIAS


Aperitivem v perlivé kolekci byl letos zvolen Sekt MATTHIAS - pravý sekt vyrobený tradiční šampaňskou metodou z odrůd Pinot blanc a Chardonnay. Kdyby vám snad chybělo to zlaté prasátko, tak Matthias se blýská velkou zlatou medailí z Texasu a zlatou medailí z Prahy (Prague Wine Trophy). Nebo se podívejte na jeho hvězdičky u nás (zde). Není divu, že byl aktuálně vybrán mezi 200 nejlepších vín v ČR. O tom, zda a jak se umístí v Salonu vín se rozhodne příští čtvrtek. Ale psst!

K VEČEŘI: Víno ke smaženému kaprovi - vyzrálé Chardonnay


Ke kaprovi se vždy hodí dobře vyzrálá burgunda. Letos jsme vám vybrali Chardonnay 2015 výběr z hroznů ze slavné slovácké viniční trati Vracov - Klínky. Vína z této trati se stala v posledních 5 letech 4x Šampionem Salonu vín. Ve čtvrtek se dozvíme, jestli to příští rok budu přepisovat na 5 Šampionů v uplynulých 6 letech ;-)

NA CHUŤ: Víno k dezertům - ledové


Dezerty se obvykle konzumují až po rozbalení dárečků, nicméně i v tento okamžik můžeme své smysly dále hýčkat, pokud i k dezertům zvolíme správné víno. Nejvhodnější je víno přírodně sladké. Zde se naskýtá možnost volby mezi vínem ledovým a slámovým, která mají obě podobný charakter a vyšší hustotu díky vyššímu zbytkovému cukru.

U ledového vína voda z kuličky hroznu vymrzne a u slámového se vysuší na slámě. Hrozny se pak ihned lisují. Vznikají tak velmi vzácná vína, která si zachovávají nejvíce chuti z hroznů, ze kterých pochází. Vyznačují se vysokým obsahem zbytkového cukru, nádherně voní a jsou nazlátlá. Jejich konzistence je poněkud hustější, než u vín s nižším obsahem cukru. Zatočte si s nimi uvnitř skleničky a uvidíte, že víno z jejích okrajů stéká opravdu velmi velmi pomalu.

K vánočnímu cukroví vám bude letos nejvíc ladit (nebo ledit) růžové ledové víno z odrůdy Zweigeltrebe s tóny lesního medu a kandovaného ananasu. Toto vzácné růžové vyzdvihli i porotci největší specializované soutěže růžových vín Le Mondial du Rosé ve Francii, kde mu udělili zlatou medaili. Pro zachování svěžesti si ho před podáváním vychlaďte.

PŮLNOČNÍ VEČEŘE: Víno k půlnočním jednohubkám - svěží Ryzlink


Zlatým hřebem zlatého večera musí být to nejlepší víno, co vám aktuálně můžeme nabídnout. Nejlepší exemplář naší národní odrůdy z nejlepšího ročníku - Ryzlink vlašský 2015 ze Železné. Vychutnejte si ho v době, kdy utichne všechen shon a pěkně si u něj zameditujte. Čím víc lidí tou dobou usne, tím lépe pro vás ;-)

...Tím však vánoční oslavy nekončí!

VÍNA NA HOD BOŽÍ - 25.12.


U nás na Moravě je tradicí, že se na Hod Boží schází celá rodina na slavnostní oběd. Pro některé je to první jídlo dne, ihned po probuzení, proto je potřeba se na konzumaci opět náležitě připravit. :o)

APERITIV II - Dezertní portské - Tawny


Jako druhý slavnostní aperitiv Vánočních hodů jsem do této kolekce vybrala červené portské typu Tawny. Myslím, že po zákuscích, které se konzumují v průběhu celého dopoledne a jako příprava na konzumaci červeného masa (k obědu), je více než ideální. A všem moc chutná! Díky vyššímu obsahu alkoholu - 20 % - dostanou všichni hosté okamžitě dobrou náladu. A vo tom to je!

Portské nemusíte vypít najednou, pod korkem vydrží dlouho (když to vydržíte Vy :-) Takže si ho budete moci užívat po celé svátky a hostit po "šťopičce" všechny příbuzné, kteří Vás o Vánocích navštíví.

OBĚD II: Víno k obědu - elegantní červené k červenému masu


Ať už jste na Boží Hod navyklí na svíčkovou nebo kachnu, budete ji potřebovat zapít elegantním a přitom silným červeným vínem. Doporučujeme vám víno, které jsme si osobně namíchali z francouzských vín, která si v Corbieres vyrábí Jirka Hort. Víno je nádherně elegantní, s tóny ostružinového džemu, višní, hořké čokolády, černého rybízu, jalovce a eukalyptu. Je ze skvělého ročníku, a proto tak nádherně zraje do krásy. Věříme, že důstojně završí vaše slavnostní hodování. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045