CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO - PO - PÁ - 15 hod - 21 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2322) KOLEKCE (72) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Světové CABERNETY SAUVIGNONY

Výběr vín odrůdy Cabernet Sauvignon z celého světa

Cabernet Sauvignon, pro mnohé prostě jen Cabernet, je opravdovým králem všech odrůd vína po celém světě. Prozradí ho typická vůně a chuť černého rybízu.

Cabernet Sauvignon - pozdní sběrDoňa Paula - Cabernet Sauvignon Los CardosDomaine Ferrandiere - Cabernet Sauvignon - IGP Pays d'OcLeyda - Cabernet Sauvignon - Belloto VineyardRobert Mondavi - Cabernet Sauvignon Twin OaksSanta Rita - Cabernet Sauvignon 120
Víno
Katalogové číslo: BOX-0154
Cena za kolekci: 1 249 Kč nebo 3 955 korků
Zisk korků za balení: 39

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Krist - Cabernet Sauvignon - pozdní sběr, 2014
  Weinparade Poysdorf - stříbrná medaile

  Velice hluboká až inkoustová barva vás zaujme na první pohled. Vůně je opojná, bohatá, příjemně ovocná s tóny zralých kuliček černého rybízu. Chuť je příjemná s bohatou tříslovinou a kávovou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Doňa Paula - Cabernet Sauvignon Los Cardos, 2015
  Příjemný Cabernet s hlubokou rubínově červenou barvou. Na nose je víno výrazné a pikantní, s vůní černého pepře, grafitu a cassis. V chuti naleznete černé ovoce a sladké třísloviny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Cabernet Sauvignon - IGP Pays d'Oc, 2014
  Víno s krásnou, intenzivní rubínovou barvou. Voní po černém a červeném rybízu, v chuti má výraznější tříslovinku. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • CHIL - Leyda - Cabernet Sauvignon - Belloto Vineyard, 2014
  Víno má rafinovanou vůni s výrazným charakterem, decentní aroma černého rybízu a tabáku je vhodně zkombinováno s nádechem dubového dřeva a jemnými taniny v závěru. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - Robert Mondavi - Cabernet Sauvignon Twin Oaks, 2014
  Cabernet Sauvignon má hladkou texturu s intenzivní chutí ostružin, tabáku a koření. Vůně zralé švestky v kombinaci s tóny bylin a cedru oživuje poměrně dlouhou dochuť. Velmi příjemné víno ke grilování či na dlouhé zimní večery. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (23)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • CHIL - Santa Rita - Cabernet Sauvignon 120, 2015
  Příjemný chilský Cabernet Sauvignon intenzivní vůně a chuti. Na nose je víno plné tmavého ovoce s lehkou stopou koření, chuť je středně plná, mírně nasládlá. Řada vín 120 vzdává holt bojovníkům za nezávislost Chile. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (14)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

CABERNET SAUVIGNON KRÁLOVSKÝ


Kolébkou této odrůdy je prestižní oblast francouzského Bordeaux. Tam vznikaly první legendy. Cabernet Sauvignon považují mnozí odborníci za krále mezi odrůdami. Je to dáno jeho vlastnostmi. Vína z něj si uchovávají jistou typičnost, ať jsou pěstována kdekoliv na světě. Cabernet je již dnes opravdu zastoupen téměř v každém významném vinařském regionu, má rád teplejší klima. A na žebříčku nejoblíbenějších světových odrůd kraluje na prvním místě!

SVĚTOVÉ CABERNETY


Díky rozmanitosti Cabernetů v našem výběru můžete porovnat jednu odrůdu z rozdílných oblastí. Nabízíme víno z Kalifornie, které se vyznačuje chutí zralých třešní s herbálními tóny. Typický Cabernet z Austrálie má vůni cedrového dřeva a vanilky. Chilský Cabernet se zase předvádí svojí plnou ovocností, vůní a chutí ostružin a černého rybízu. Je velmi vyrovnaný a harmonický. Pro porovnání s evropským vínem jsme vám nabídli francouzský Cabernet Sauvignon, který je klasikou ve francouzském podání, s tolik typickým projevem černého rybízu, neboli „cassis“. Za povšimnutí stojí moravský zástupce, velmi oblíbený pozdní sběr, který se kvalitativně rovná vínům světovým!

NÁROČNÁ ODRŮDA


Cabernet Sauvignon je dosti náročnou odrůdou na pěstování, dává malý výnos a je velmi citlivý ke spoustě neduhů, avšak když se sklizeň vydaří, odvděčí se. Vína z něj jsou plná, koncentrovaná s typickou vůní černého rybízu, ostružin a fialek, v těch nejlepších exemplářích i eukalyptu a máty. Dobrých výsledků dosahuje zráním v dřevěných sudech barrique, které mu zpevní strukturu a propůjčí vanilkové tóny. Často se také mísí s ostatními odrůdami. Například Merlot zjemní jeho strukturu a dodá ovoce. V Austrálii zase připravují silnější kupáže Cabernet Sauvignonu se Shirazem.



 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

HURÁ, SLÁVA.... MY SLAVÍME... VY ŠETŘÍTE