CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.....LVI SALONU VÍN 2018

Limitovaná kolekce ze Salonu vín ČR 2018

Už podeváté v naší historii Vám nabízíme výběr vín ze 100 nejlepších tuzemských vín, která jsou zastoupena v Salonu vín ČR 2018.

Veltlínské zelené - pozdní sběr Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Pravá Klentnická Ryzlink rýnský - kabinetní Traditional line - Neuburské - výběr z hroznů - Kotelná Sauvignon - pozdní sběr Terroir - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Vracov, Klínky
Víno
Katalogové číslo: BOX-6027
Cena za kolekci: 1 590 Kč nebo 5 212 korků
Zisk korků za balení: 48

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - BMVinařství - Veltlínské zelené - pozdní sběr, 2016
  Salón vín ČR

  Ovocná vůně po čerstvém ovoci, s tóny bělomasé broskve, manga, kiwi a letního jablíčka je doplněna o příjemnou kořenitou vůni bílého pepře. Chuť je osvěžující s ovocnými tóny po broskvích, tropickém ovoci a květovém medu, s příjemně šťavnatou kyselinkou.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (28)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Pravá Klentnická , 2016
  Salón vín ČR

  Ryzlink z trati Pravá klentnická snoubí ve vůni lipový květ s meruňkami. Výraznou vápenitost příjemně doplňuje chuť čerstvého čaje z lipového květu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Školní statek Mělník - Ryzlink rýnský - kabinetní, 2015
  Salón vín ČR prague wine trophy - premium gold

  Víno světle žluté barvy se zelenkavými odlesky. S jemnou vůní nezralých meruněk, v chuti jsou meruňky výraznější, již zralé, zřetelné a přecházejí do minerálního, dlouhého závěru. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (11)
  90  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Neuburské - výběr z hroznů - Kotelná, 2016
  Salón vín ČR

  Víno krásné, zlatavé barvy. Ve vůni s tóny meruněk, sladkého květového nektaru a vlašských ořechů. Mnohovrstevnatá chuť ukazuje na výbornou vyzrálost hroznů. Víno je velmi extraktivní s vyváženou kyselinkou a jemným zbytkovým cukrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Sauvignon - pozdní sběr, 2016
  Salón vín ČR

  Barva vína je slonovinová, s mírnými zelenkavými odlesky. Vůně je zajímavou kompozicí pupenů černého rybízu, květů hluchavky, bezu a plodů rynglí a chlupaté vinohradnické broskve. Chuť vína je příjemně šťavnatá, podporuje další konzumaci. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (15)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - Terroir - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Vracov, Klínky, 2015
  Salón vín ČR

  Víno světle žluté barvy. Jemné plné víno s vůní bílého ovoce a květin. Chuť je střídmá a sladěná, s příjemnou vrstevnatou dochutí s tóny a limety a trochou ananasu s nazrálou medovo-propolisovou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O KOLEKCI:


1/ VELTLÍN Z BMVINAŘSTVÍ, 2016


Nádherný, šťavnatý a přitom suchý Veltlín s tóny broskve a manga.

Veltlíny patří v letošním Salonu vín mezi nejpočetněji zastoupené odrůdy. Těší mě, že naše nejvíce vysázená odrůda jde takto kvalitativně nahoru. Ročníkově byste čekali samé 2016, ovšem stále se vedle nich prosazují Veltlíny skvělého ročníku 2015, a proto to ročníkově skončilo remízou. Doporučuji neminout nové Veltlíny ze Zámeckého vinařství Bzenec z řady Terroir - poslední lahve Veltlínu 2015 - Skoronice, Slíny a zaké Veltlín 2015, Mikulov - Za cihelnou.

2/ RYZLINK RÝNSKÝ OD VOLAŘÍKA, 2016


V tomto Ryzlinku z Pravé klentnické se snoubí tóny lipového květu a meruněk. Má jen 1,3 g zbytkového cukru!

Ryzlinky rýnské jsou tradičně nejvíce zastoupenou odrůdou v Salonu vín. Zatímco vloni jich bylo vybráno 14, letos se jich mezi 100 nejlepších vín dostalo hned 17.

3/ RYZLINK RÝNSKÝ Z MĚLNÍKA, 2015


Školní statek Mělník jen potvrzuje, jak zdejším Ryzlinkům svědčí opukové podloží vinic. Do Salonu se mu dokonce probojovali oba jeho Ryzlinky rýnské!!! Pokud jste ryzlinkoví fanoušci ochutnejte tento kabinetní i tento pozdní sběr (než nám zásoby úplně zmizí... ) a budete mít pocit, že jste se ocitli někde kolem řeky Mosely.

4/ NEUBURSKÉ Z MIKROSVÍNU, 2016


Už jen za to, že někdo pěstuje Neuburské, by se měla dávat medaile. Tato klasická odrůda z našich vinic spíš pořád mizí. Když se ale povede a navíc ve výběru z hroznů, tak může být jediným Neuburským v celém Salonu vín! Pochází z vinice Perná - Kotelná a nádherně se v něm snoubí tóny ryngle a sladce-pikantní tóny pomerančové kůry. Přívlastku "výběr z hroznů" se v tomto případě nemusíte děsit, víno je to suché, jen s 5,4 g zbytkového cukru.

5/ STÁVKŮV SAUVIGNON, 2016


Honza Stávek se do Salonu pravidelně, každý rok, dostává se svým růžovým, v letošním ročníku jako jediným růžovým ze sta vín - ROSÉ BOČKY 2016, a se svou Frankovkou. Letos k tomu přidal i bílý trumf - Sauvignon 2016, který nemá ani gram zbytkového cukru! Jen 0,9 g. Počucháte si vůni květů černého rybízu, hluchavky a bezu a pochutnáte si na bylinkových tónech čaje z kopřiv a slupky angreštu. Čekejte plnost a zemitost, ne jen intenzivní aromatiku novosvětských vín...

6/ RULANDSKÉ BÍLÉ ZE ZÁMECKÉHO VINAŘSTVÍ, 2015


Zámecké vinařství Bzenec patří tradičně mezi nejúspěšnější a tudíž nejzastoupenější vinařství Salonu vín. Letos zde má 7 vzorků. Nejvzácnějším oceněným vínem je podle mého názoru Rulanda bílá z řady Terroir z nejoceňovanější viniční tratě Vracov, Klínky. Vína z této trati se už několikrát stala absolutními šampiony celého Salonu. Tato Rulanda bílá je prostě boží, a to hned po otevření, ale i po 14 dnech v ledničce (otevřená, odpitá a jen zašpuntovaná korkem). Plná huba meruněk a broskví. Jen škoda, že je jí tak málo...

Kromě této medaile má na kontě dalších 5 medailí, mimo jiných velkou zlatou medaili z Concours Mondial de Bruxelles 2017.


Tuto naši krásnou salónovou kolekci nyní koupíte jen za 1590 Kč místo běžných 1681 Kč. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy