PRAHA 1  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ   | PO - ČT| 8 hod - 16 hod POZOR | PÁ | ZAVŘENO!

BRNO - | PO - PÁ  | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2656) KOLEKCE (66) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... Narozeniny 2010

To nejlepší z narozeninové degustace (dle 493 platných hlasů)

Poprosili jsme hosty naší narozeninové degustace, aby z ochutnávaných 234 druhů vín vybrali vždy 3 nejlepší reprezentanty od každé barvy. Z odevzdaných hlasů bylo 493 platných s celkovým skóre 1045 rozdělených bodů. Co jim tedy chutnalo nejvíce?

Svatovavřinecké rosé - kabinet Sluneční hodiny - Zweigeltrebe rosé - kabinet - Úlehle Pálava - výběr z hroznů Muškát moravský - pozdní sběr - Vinohrady ke Křídlůvkám Královna Kateřina - Svatovavřinecké výběr z bobulí 0,5 l Šaler červený - dezertní víno
Víno
Katalogové číslo: 268
Cena za kolekci: 999 Kč nebo 3 330 korků
Zisk korků za balení: 29

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Hort - Svatovavřinecké rosé - kabinet, 2009
  Barva vína je sytě růžová, vůně je pozvolna uvolňující v tónině čerstvých jahod či třešní, v chuti převládají jahodové tóny. Víno je lehké, s temperamentní kyselinou. Ideální pro letní odpolední pití s povznášející náladou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (72)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Réva Rakvice - Sluneční hodiny - Zweigeltrebe rosé - kabinet - Úlehle, 2009
  Nádherná třešinková chuť i vůně. Pravé letní osvěžení. Krásná harmonie cukru a kyselinek. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (60)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Šilinek Jiří - Pálava - výběr z hroznů, 2009
  Víno oblíbené nedostatkové odrůdy. Ovocitomedové aroma kandovaného ovoce a mandarinky s harmonickou chutí přezrálých hroznů. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (147)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Lahofer - Muškát moravský - pozdní sběr - Vinohrady ke Křídlůvkám, 2009
  Víno s s jiskrnou, zelenkavě zlatavou barvou se vyznačuje příjemnou vůní po muškátovém oříšku, sušených rozinek s jemnými tóny meruněk. Chuť je příjemně sladká a kořenitá. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (49)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Réva Rakvice - Královna Kateřina - Svatovavřinecké výběr z bobulí 0,5 l, 2006
  Vysoce kvalitní víno temně granátové barvy, se silným povidlovým aroma, které se v chuti snoubí s tóny červené višně a přezrálé švestky. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (125)
   
  (objem: 0,5 l) 
   
 • ČR - Špalek - Šaler červený - dezertní víno, 2008
  Červená barva s vůní višní a karamelu, sladkou chutí s nádechem burských oříšků. Dezertní víno portského typu. Cuvée odrůd: Rulandské modré, Frankovka. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (78)
   
  (objem: 0,5 l) 
   
 

JAK SE HLASOVALO


Každý host naší narozeninové degustace dostal hlasovací lístek a měl za úkol vybrat vždy 3 vína z každé barvy, která ho ze všech nabízených 234 vzorků oslovila nejvíce. Ne každý na to šel stejně, někteří chutnali jen určitou barvu vín, třeba jen bílá, něktěří určili pouze první místa 3 barev. Proto jsme celkem získali 493 platných hlasů pro jednotlivá vína. Uznali jsme jen ty hlasovací lístky, které byly podepsané, čitelně vyplněné a že byla vína zařazena ve správné barevné skupině. Chápu, že s přibývajícím večerem bylo objektivní hlasování čím dál složitější.

Hlasující celkem rozdělili 1045 bodů mezi 164 druhů vín.

JAK TO DOPADLO


Je vidět, že letní období a kampaň zaměřená na růžová vína přináší ovoce, neboť absolutní vítězové diváckého hlasování jsou 2 růžovky. První z nich - Svatovavřinecké rosé kabinet 2009 od Horta - získalo 32 bodů. Toto víno bylo také vůbec nejprodávanějším vínem narozeninových dnů. Druhým nejčastěji hodnoceným vínem byla novinka z Révy Rakvice - Zweigeltrebe rosé 2009 z nové řady s novou etiketou. To si celkem vysloužilo 26 bodů.

Mezi bílými víny zuřil lítý boj. S velmi malým rozdílem s 21 body zvítězila (celkem očekávaně a zaslouženě) Šilinkovic Pálava 2009. POZOR, druhé místo v bílých ale obsadil nováček ve VÍNO-KLUBU - a sice Muškát moravský 2009 z vinařství Lahofer s 20 body!

Červená mají trošku smůlu, protože si je lidé nechávají na konec, a pak se k nim z časových důvodů nedostanou, a navíc bylo celkem teplé odpoledne, které konzumaci červených vín nenahrávalo. I přesto však mnozí poctivě degustovali a porovnávali. Možná díky tomu se mezi červenými favority neobjevila klasické červená, ale ta pořádně vyzrálá. Nejlepším červeným bylo zvoleno Svatovavřinecké výběr z bobulí z Révy Rakvice (my mu říkáme familierně - Sváťa :-) a druhým nejchutnějším červeným byl vybrán dezertní šaldorfský Šaler - červené víno portského typu (možná proto, že chyběl narozeninový dort...)

Kolekce Best of... Narozeniny 2010 je vlastně takovou luxusní vinnou bonboniérou. Doporučuji všem, co si rádi pochutnají na sladším.

A KDE JE FRAGOLINO?


Fragolino se již 13. týdnů drží na vrcholu prodejního žebříčku, za 2 narozeninové dny jej porazilo jen Hortovo Svatovavřinecké rosé, ale v bodovém hodnocení na ně asi hodnotitelé zapomínali, dostalo jen 3 hlasy. Asi je to tím, že to je "jiné" červené, proto nepasovalo do kolonky, ale chuť a peněžní hlasy se projevily, a Fragolino opět opanovalo prodejní TOP 6. Více najdete na www.vinoviny.cz.

DALŠÍ KOMENTOVANÉ VÝSLEDKY:


Protože jsem do krabice vybrala pouze 2 nejlepší vína dané barvy, musela jsem oželet více či méně překvapivé výsledky na dalších pozicích.

Největším překvapením pro mě bylo 3. místo v bílých pro Marcinčákův úplně nový Děvín (můžete porovnat s těmi slovenskými). Získal krásných 17 bodů. Na páté místo v bílých celkově a nejlepším zahraničním bílým vínem se stala Rulanda šedá od Seppiho Landmanna (znáte z krabice: Alsaské lahůdky), která byla vyrobena na počest herečky Sophie Marceau.

3. místo v růžových vínech překvapivé vůbec nebylo, na stupních vítězů (mimo Révy) stojí rozkročmo král růžových Jirka Hort se svou letošní novinkou Franceskou (růžovou Frankovkou z Česka). 4. místo je ale překvapením ve formě klaretu odrůdy Rulandské modré z vinařské dílny Špalků. (Rulandské modré v růžové verzi je opravdu hodně chutné). Dále následovalo s malými rozdíly Svatovavřinecké ze Speilebergu, obě růžovky z Nového Vinařství, Svatovavřinecké klaret od Šilinků a nové Clarissimo z Reistenu. (V prodejích to ale nejdál dotáhl náš exkluzivní klaret od Šilinků!). V růžových se zahraniční vína skoro nechytala. (Možná proto, že jich tam k ochutnání moc nebylo...)

V červených opět zabodovali Špalkovi se svým cuvée Gryllus 2008 (doporučuji ochutnat jeho uleželou verzi ročníku 2001 v kolekci: Špalkův archív ZDARMA, kde jej dostanete zdarma k nákupu 5 vybraných lahví.) Zde ae podle očekávání vyběhlo zahraniční víno a 4. místo obsadila znovuzrozená Braida - Barbera d´Asti. Doporučuji alespoň jednou ochutnat. Je to víno, které pravidelně získává přes 90 bodů na mezinárodních soutěžích a přitom je ještě docela za dostupnou cenu. Tato cizí dobrůtka je následována vínem zahraničních kvalit, a sice Canernetem Franc od Jožky Valihracha. Je to božské pití a máme ho už jen my a náš kamarád Marek :-) Takže máte šanci k ochutnání i Vy!

Mně ve výběru docela chyběl Ryzlink rýnský od Iliase, Sauvignon z Domaine Ferrandiere a něco od našich bratrů Slováků - krásná Rulanda šedá a Chardonnay od Mrva&Stanko, Rulandské šedé od Karpatské perly, Dunaj od Pavelky, Zweigl od Duda.... Ale vlastně je toho ještě mnohem víc, tak nechci někoho urazit, že na něj zapomenu. Z 234 skvělých vín - nazvaných Best of... VÍNO-KLUB 2010 se těžko vybírá jen 6 nebo 12...

TAK VÁM V TOM ROZHODOVÁNÍ FANDÍM.... JINAK POSLOUCHEJTE HLAS ČLENŮ VÍNO-KLUBU, HLAS VĚTŠINY, HLAS LIDU - VOX VINOKLUBI (VOX DOPAPULI).
 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

HORT ROSÉ 2018

Blue Mauritius - Gold - 40 % - 0,7 l

.....VÍNA ŽEN VINAŘEK