PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

BEST OF... MALBEC DAY 2020

6 nejlepších Malbeků ze 4 skvělých argentinských vinařství: Renacer, Pascual Toso, Chakana a Familia Schroeder.

Ochutnejte nejlepší červená z odrůdy Malbec a oslavte 17. duben - Světový den Malbecu

Renacer - Punto Final - Malbec - Classico Renacer - Punto Final - Malbec - Reserve Pascual Toso - Malbec Selected Vines Familia Schroeder - Saurus Select Malbec Familia Schroeder - Saurus Malbec Barrel fermented Chakana - Malbec Reserve - Estate
Víno
Katalogové číslo: BOX-4146
Cena za kolekci: 2 399 Kč nebo 7 577 korků
Zisk korků za balení: 74

OBSAH KRABICE

 • ARG - Renacer - Punto Final - Malbec - Classico, 2018
  Temně fialová barva, bohatá vůně po malinách a ostružinách. Plná chuť zralého ovoce s náznaky hořké čokolády, šípku a toastu. Lahodná hra taninů a svěží kyselinky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Renacer - Punto Final - Malbec - Reserve, 2016
  Černá barva, vůně s náznaky rozmačkaných borůvek a tóny mocca. Chuť vyzrálých sametových třísel, krémová plnost s chutí čokoládových pralinek. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Pascual Toso - Malbec Selected Vines, 2018
  Plné a elegantní víno. I přes jeho vyzrálejší charakter si uchovalo příjemně svěží ovocitou chuť a překvapí vás dlouhým intenzivním závěrem. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Familia Schroeder - Saurus Select Malbec, 2018
  Elegantní Malbec se sametovými tříslovinami a krásnou vůní fialek a růží. Harmonická, plná chuť s tóny červených bobulovin a vůní lesa, s tóny kakaa a vanilky. 12 měsíců (40%) ve francouzských a amerických dubových sudech. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Familia Schroeder - Saurus Malbec Barrel fermented, 2017
  Tento Malbec je vyráběn netradičním způsobem fermentace přímo v dubových sudech, čímž získává bohatý buket květin se známkami kakaových bobů a živou červenou barvu. Má příjemnou tříslovinu a elegantní kyselinku. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Chakana - Malbec Reserve - Estate, 2018
  Ve vůňi je cítit aroma černého rybízu, hořké čokolády, kakaa a koření. Chuť je dobře vyvážená a středně plná, se stopami po vanilce a přezrálém lesním ovoci a černorybízovém jamu. Má jemnou sametovou strukturu a dlouhý závěr. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

VÍNA Z ODRŮDY MALBEC

Charakteristika této odrůdy Vám přesně prozradí, proč ji budete milovat. Víno má tmavší barvu, inkoustově červenofialovou. Ve vůni poznáte červené ovoce a fialky. V chuti vás budou bavit tóny krásně vyzrálého ovoce zejména višní. Struktura vína je středně plná se sametovými třísly, takže se velmi lehce pije, i když to není lehké (řídké) víno. Další příchutě, ať už čokolády, kávy, kouře nebo vanilky se do chutě vína dostanou zráním v barikových sudech.

V roce 1993 napsal britský novinář Harold Hechor o Malbecu, že je "Orgasmic". To je ale krásný dvojsmysl, že? Ukrývá v sobě fakt, že se vína pěstují s dodržováním zásad organického zemědělství, a druhým smyslem je to, že si ho okamžitě zamilujete tak, jak se to stalo i mně ;-).

SVĚTOVÝ DEN MALBECU - 17. dubna

17. dubna se již tradičně koná Světový den Malbecu. Tento den je organizován sdružením Wines of Argentina, a týká se, jak název napovídá, především argentinské odrůdy Malbec. Pro nás je to příležitost, jak je na tuto odrůdu podívat (a vychutnat si ji) podrobněji.

HISTORIE MALBECU

Malbec pochází z Francie a proslavil se zejména tím, že patří mezi 6 základních odrůd z Bordeaux. Jeho sláva zde po roce 1956 opadla, protože tehdejší kruté mrazy nepřežilo více jak 75 % vinic s odrůdou Malbec a vinice pak už nikdy nebyly obnoveny. Hvězda Malbecu ale vystoupala a zazářila ve vínech z Argentiny, kde si z této odrůdy postupně vypěstovali odrůdu národní. Proto jsou to právě Argentinci, kteří svátek Malbecu organizují.

HISTORIE ARGENTINSKÉHO MALBECU

V roce 1852 najal Domingo Faustino Sarmiento, klíčová osoba na argentinské politické scéně, prominentního francouzského agronoma Michela Aimé Pougeta, aby se podíval na možnosti rozvoje argentinského vinařství. Pouget své zkoumání zahájil v Mendoze, kde vytvořil nové univerzitní programy zaměřené na vinařství. Do země přivezl odrůdy, jako jsou: Cabernet Sauvignon, Pinot noir a Malbec. Na základě jeho studií pak na vládu v onen slavný den (17. dubna 1853) putuje návrh pana Sarmienta, aby se Argentina zaměřila právě na oblast vinařství s důrazem na kvalitu a množství odrůd. A tak se i stalo...

Zatímco v Evropě řádila Phylloxera a vinice hynuly, v Argentině nastal rozkvět vinařství a v čele se skvěla (skvělá) odrůda Malbec. Vyhovuje jí totiž silné slunce a drsná krajina argentinských svahů a daří se jí zde lépe, než v její původní domovině. Po pohromě ve formě Mšičky přišel na Francii ještě holomráz a zpustošil to, con tam z Malbecu zbylo. Argentina se tak stala hlavní zemí Malbecu.

V roce 1977 byl poprvé v Argentině vyroben Malbec, který zrál v dubových sudech, čímž se zrodila světová ikona Malbecu. Když v roce 1980 zasáhla Argentinu ekonomická krize, setmělo se i nad osudem Malbecu. Většina keřů byla vyklučena, aby ustoupila nenáročným odrůdám, ze kterých se dělalo sudové víno se zaměřením na kvantitu. Na konci 20. století si ale Argentinci uvědomili, že je třeba zaměřit se spíše na prémiová vína určená pro export, a opět se ke své zapomenuté hvězdě vrátili. Malbec je dnes v Argentině nejpěstovanější odrůdou a své místo si získává i na světové scéně. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045