CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

ZIMNÍ ČERVENÁ

Červená vína, která vás zahřejí

V boji proti melancholické náladě jsme kolekci ZIMNÍ ČERVENÁ sestavili z vín s podobnými charakteristikami - vyšším alkoholem, vyzrálejšími (teplejšími) a vyššími (výraznějšími) tříslovinami.

Santa Ema - Carmenére Gran Reserva Schneider - Cuvée Ursprung Le Filigare - Chianti Classico DOCG Antonelli - Montefalco Rosso DOC Cave du Mont Tauch - Château Segure - AOP Fitou Loxarel - EOS - Syrah
Víno
Katalogové číslo: BOX-2266
Cena za kolekci: 2 099 Kč nebo 7 143 korků
Zisk korků za balení: 64

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • CHIL - Santa Ema - Carmenére Gran Reserva, 2015
  Víno z původně francouzské odrůdy Carmenére je sytě fialovo-červené barvy, a okouzlí Vás vůní třešní, pepře, s dotekem čokolády (8-10 měsíců v dubových sudech).
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NĚM - Schneider - Cuvée Ursprung, 2015
  Hrozny použité pro výrobu vína URSPRUNG pochází z různých vinic ležících mezi nížinou Vordepfälzer Ebene a pahorkatinou Haardtrand. Chudá a velmi suchá půda se vyznačuje hrubým pískem a terasovitý štěrkem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Le Filigare - Chianti Classico DOCG, 2015
  Víno tmavě rubínové barvy. Ve vůni s tóny borůvek a ostružin. Chuť je vyvážená, široká a kořenitá. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Antonelli - Montefalco Rosso DOC, 2014
  Víno červené rubínové barvy s fialovými odstíny. Ve vůni lesní plody, třešně a švestky, s lehounce připálenými tóny. Širší chuť, teplá, harmonická a komplexností. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Cave du Mont Tauch - Château Segure - AOP Fitou, 2012
  Víno odhaluje mohutný buket a komplexní aroma s tóny zralého červeného ovoce a divoké koření z krajiny garrigue. V chuti tělnaté a harmonické. Nezbytné třísloviny dotvářejí jeho rafinovanou strukturu.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ŠPA - Loxarel - EOS - Syrah, 2012
  Třešňová barva se světlehnědými tóny. Prvotní vůně pryskyřice, kávy a kakaa. Následně ostružinová vůně s tóny nového dubového dřeva. Ovocný tanin se pojí velmi dobře s kyselinkou a alkoholem. Dochuť je intenzivní s ovocným a kořeněným nádechem. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Co je zdravé, většinou nebývá dobré... Tím víc mě potěšil výzkum vědců z Washington University School of Medicine, kterým vyšlo, že pitím červeného vína se můžete vyhnout chřipce. Je to díky flavonoidům, které působí v zažívacím traktu a poperou se za vás s možnými bacily. Výzkum je tedy zatím ve stádiu pokusů, ovšem jeho prozatímní závěry jsou dobrým důvodem dát si v těchto zimních dnech buclatou sklenku lahodného a plného červeného, které takto budete opravdu pít na zdraví.

Do naší nové kolekce ZIMNÍ ČERVENÁ jsme vám vybrali samá nová vína, která nikdy v minulosti, a to ani v jiném ročníku, nebyla v žádné naší předchozí kolekci. Zkrátka, abyste poznali a ochutnali něco nového. Můžete si z nich samozřejmě vybrat a ochutnat i jen jednotlivé lahve.

Tak na zdraví! Ať žije prevence!!! :-)

A na co se můžete těšit?


1/ Vyzrálé chilské Carmenére, které zrálo 8 - 10 měsíců v dubových sudech, s tóny třešní, pepře a čokolády. Skvělé k dušenému masu!

2/ Cuvée Ursprung - pochází z německého Falce, z vinařství Marcuse Schneidera, o kterém jste u nás už hodně četli. Většinou ale o bílých vínech - jako např. Sauvignon Kaitui nebo Rosé Saigner. Marcus dělá i výborné červené, které Ursprungem dokazuje. Vždy se v nich snaží vyzdvihnout odrůdu Modrý Portugal. (Produkuje dokonce asi nejdražší Modrý Portugal na světě!) V Cuvée Ursprung je Modrý Portugal doplněn do bordeaux kupáže Cabernetu a Merlotu. Ursprung znamená počátek, tak s tímto vínem klidně můžete svou ozdravovací seanci začít ;-)

3/ Krásně kořenité Chianti Classico z oblasti černého kohouta s tóny borůvek a ostružin. Je vyrobeno ze Sangiovese 85 % + Canaiolo a Colorino. Zrálo 4 měsíce ve velkých i malých dubových sudech. Doporučujeme ke zralým sýrům.

4/ Další naše italská novinka Montefalco Rosso DOC je také postavena na odrůdě Sangiovese 70 % + Sagrantino a Merlot. Ve velkých dubových sudech zraje 12 měsíců.

5/ Z Francie jsme vybrali už ročník 2012! Vinařství Cave du Mont Tauch má ve znaku divočáka a toto jeho víno se ke zvěřině, nejen z divočáka, náramně hodí. I když právě divočáka vidí na talíři ve vinařství úplně nejraději, protože divočáci si na jejich hroznech velmi rádi pochutnávají a jsou tak jejich největšími škůdci. Víno je plné, tělnaté a má moc pěknou strukturu tříslovin.

6/ Jedny z nejteplejších tříslovin má odrůda Syrah. Jako novinku jsme vám vybrali zralý španělský Syrah z vinařství Loxarel. Těšte se na tóny ostružin, pryskyřice, kávy a kakaa. Víno je velmi intenzivní s krásným kořenitým závěrem.

Vína v kolekci ZIMNÍ ČERVENÁ koupíte jen za 2099 Kč, místo původních 2304 Kč, tj. s 9% slevou, než kdybyste je kupovali jednotlivě.
 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 
  Datum   Diskuzní příspěvky Autor
  12.2.2018 21:51  Chvála červených vín František Vybíralík
Vypsat vše

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy