PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2864) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Suchá bílá - domácí

Výběr suchých bílých vín z Moravy

Ideální kolekce pro milovníky suchých bílých vín našich nejdůležitějších a nejrozšířenějších odrůd nebo jako praktický studijní materiál pro začátečníky, kteří se s námi chtějí bavit a vzdělávat.

Bouquet - Müller Thurgau - kabinetní Veltlínské zelené - VOC Znojmo Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Pod Pálavou Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Boží muky Sauvignon - VOC Znojmo Rulandské šedé - pozdní sběr
Víno
Katalogové číslo: 048
Cena za kolekci: 1 090 Kč nebo 3 633 korků
Zisk korků za balení: 32

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Réva Rakvice - Bouquet - Müller Thurgau - kabinetní, 2011
  Jemně aromatické víno s vůní bezu, grepu a lehkého muškátu. V chuti příjemně lehké ovocné i květinové tóny se svěží kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (25)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Kořínek - Veltlínské zelené - VOC Znojmo, 2011
  Svěží kořenitá vůně s typickými tóny sušené meruňky a pepře. Chuť je plná, kořenitá s tóny pepře, bílého ovoce a dlouhým závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (17)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Pod Pálavou, 2010
  Vůně je intenzivní, květnatě odrůdová s náznakem medovosti, chuť velmi široká s dominující mohutnou mineralitou, která je charakteristická pro pavlovské vinice. Dochuť je velmi dlouhá se slanou mineralitou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (70)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Boží muky, 2011
  Weinparade Poysdorf - zlatá medaile

  Ryzlink rýnský ročníku 2011 se projevuje ve vůni až neuvěřitelně bohatou aromatikou, mísí se žlutá broskev a meruňka s grepovým podtónem. Chuť je opět plná, příjemně broskvová s kombinací citrusového ovoce a minerálu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (108)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Hort - Sauvignon - VOC Znojmo, 2011
  Víno má zlatavou barvu, vůně je silně černorybízová s broskvovým nádechem. V chuti je výraz černého rybízu, který bude zráním pokračovat do kompotového angreštu. Výrazná kyselina a příjemně doplněný cukr vytváří naprosto dokonalou harmonii vína. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (103)
  86  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2011
  Ve víně najdete příjemné ovocně nadýchané aroma s medově nasládlým tónem, chuť je plná, hebká, extraktivní s jemnými tóny pomeranče. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (52)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O TÉTO KOLEKCI


Tato kolekce obsahuje šest suchých bílých vín z Moravy v základních odrůdách, které musí každý znát a poznat. Vybrali jsme Vám typické zástupce daných odrůd tak, abyste se je na těchto vínech naučili poznávat. Můžete si koupit hned dvě kolekce, jednu si nastudovat a druhou vypít naslepo (P.S. Tip, jak zabavit skupinu vinných konzumentů, kteří k Vám přijdou na návštěvu :-)

Základní charakteristiky vybraných odrůd jsou tyto:
Müller - lehké vínko s jemnou muškátovou vůní
Veltlín - kořenitý s tóny pepře (tento navíc od Kořínka :-)
Vlašák (Ryzlink vlašský) - naše národní odrůda, Vlašák z Pálavy, hodně minerální, tóny vlašských ořechů
Rýňák (Ryzlink rýnský) - svěží kyselinka, tóny meruněk
Sauvignon - tóny černého rybízu (plodů i lístků), nebo bílé broskve či angreštu
Rulandské šedé - plnější tělo, méně kyselinky (není svěží, ani tolik ovocná)

Berte to opravdu jako základní kolekci. Samozřejmě by se dalo diskutovat, zda tu nechybí Chardonnay nebo Rulandské bílé, které jsme tolik opěvovali po jeho úspěchu v testu MF Dnes (viz kolekce: Best of... 2011 - bílé). Všechna vína se tam ale nevešla. Ostatně, každá odrůda má také své nuance v rámci různých podoblastí a dokonce i tratí. A to je to kouzlo, co nás vinné nadšence baví.

Pokud Vás třeba zajímají přímo Ryzlinky, nebo to po vypití této základní kolekce zjistíte, doporučuji dále pokračovat kolekcí České Ryzlinky, kde najdete 3 typické Vlašáky a 3 Rýňáky a mimo jiné se dozvíte, že nejsou rodina.

SUCHÁ VÍNA


Tichá vína se podle obsahu zbytkového cukru rozdělují na suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Do kategorie suchých vín mohou být zařazena pouze ta vína, která mají maximálně 4 g zbytkového cukru nebo splňují podmínku o 2 g rozdílu mezi zbytkovým cukrem a celkovými kyselinami avšak pouze do celkových 9 g cukru na litr.

Pro úplnost dodávám, že polosuchá vína mají zbytkový cukr v rozmezí 9 - 12 g na litr, polosladká jsou ta, která ho mají mezi 12 - 45 g a sladká vína jsou všechna s obsahem zbytkového cukru převyšujícím 45 g.

PROČ HOLDUJEME SUCHÝM VÍNŮM?


Napadá Vás otázka, proč bychom měli holdovat suchým vínům, když dražší a kvalitnější jsou vína s vyšším obsahem cukru tedy s vyšším přívlastkem jakým je například výběr z hroznů, výběr z bobulí nebo ledové víno? U sladších vín oceňujeme nádhernou vůni v kombinaci s harmonickým vyšším cukrem, který nám připomíná chuť hroznu. Zároveň platíme za exkluzivitu, protože hrozny nemusí každým rokem tak dobře vyzrát a uchovat si tak vysoký zbytkový cukr.

Suchá vína je jednodušší vypěstovat, ale rozhodně je větším kumštem z nich vyrobit kvalitní víno. Za vyšším cukrem se totiž nic neschová, vše je odhaleno již po prvním doušku. Skvělá suchá vína také nádhěrně zavoní a jejich pití je skvělým doplňkem k jídlu či k delšímu posezení s přáteli, protože neunaví, naopak osvěží a pomohou nám strávit vše, co jsme si s chutí dopřáli k nedělnímu obědu. Je důležité je dobře vychladit na 10 - 14° C. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045