PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( PÁTEK 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2676) KOLEKCE (35) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Krist, Rulandské bílé - výběr z hroznů, 2007, suché, bílé víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička 4,47 (108)

Rulandské bílé - výběr z hroznů

VYPRODÁNO

Jedno z 1000 nejlepších vín světa | Víno svítivě žluté barvy s koncentrovanou vůní medu, kvěů lípy a rozinek. To stejné oceníte i v chuti. Suché.

Barva je svítivá, slámově žlutá se svíticím odlesky. Vůně je neuvěřitelně koncentrovaná nekonečně rozmanitá, okouzlí medem, květy lípy a rozinkami. Chuť je stejně krásná a koncentrovaná. Snoubí se zde přezrálé hrozny s jemným taninem.


Starodávná mutace rodu Pinot. Podlouhlé i kulaté, žlutozelené bobule, delikátně šťavnaté. Velmi citlivá na plíseň botrytis, pokud není napadena, dosahuje vynikajícího vyzrání hroznů.

Ocenění: Zlatá medaile - Vinalies Internationales Paris

Dne 1.2. 2010 jsme vám Rulandské bílé výběr z hroznů představili jako VÍNO-DNE ve Vínovinách a na facebooku takto:


Prvorepublikový nakladatel Otakar Štorch-Marien objížděl každé jaro a podzim své knihkupce. Někdy to byla setkání spíše k pláči, třeba když se ho jeden knihkupec zeptal: „A on ten Čapek už vyšel taky česky?“, ale na většinu shledání vzpomínal majitel Aventina s milým úsměvem.

Radek a Veronika z Víno-klubu také podnikají několikrát ročně „spanilé jízdy“ za našimi vinaři. Vrací se dobře naladěni, s plným kufrem historek a výborných vín. A podobně jako minulý týden požádali naše dodavatele o tipy na nejlepší vína z jejich sortimentu, které jsme pak představovali v seriálu „Dodavatelé doporučují“ v rámci VÍNA-DNE, tento týden zahájíme sérií „Vinaři vybírají“ – tedy: které ze svých vín mají naši vinaři úplně nejraději?

Mladý vinař z Milotic u Kyjova Tomáš Krist vybral Rulandské bílé 2007 výběr z hroznů. Mluví o něm jako o svém miláčkovi – koneckonců, poslechnout si to můžete sami na našem videu – a bodejť by ne, toto víno získalo v obrovské konkurenci na soutěži Vinalies Internationales 2009 v Paříži zlatou medaili a řadí se mezi 1000 nejlepších vín světa!

Když si Rulandské bílé 2007 výběr z hroznů nalijete do skleničky, jako první vás upoutá slámově žlutá barva se zářivými odlesky. Vůně je neuvěřitelně koncentrovaná a nekonečně rozmanitá, okouzlí vás především medem, lipovými květy a rozinkami. Chuť je stejně jako vůně krásná a koncentrovaná, přezrálé hrozny se ideálně snoubí s jemným taninem.

Kromě nádherné zlaté medaile je Rulanské bílé i Tomášovou velmi oblíbenou odrůdou a pevně doufáme, že osloví i vás. V rámci VÍNA-DNE může být vaše za 199 Kč (tato cena platí do 2. 2. do 15 hodin), běžně jej prodáváme za 229 korun.

Anebo si kupte naši nejmedailovitější krabici Tomáše Krista, kterou pro vás připravila Veronika – Kristovy medaile – 19 medailí v krabici

Země původu: Česká republika
Katalogové číslo: 3347
Výrobce: KRISTx
Kód zboží: 3347
Odrůda: Rulandské bílé
Barva vína: bílé
Typ: Tiché
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu: Standardní obsah alkoholu - do 12,5 % obj.
Přívlastek: Výběr z hroznů
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045