PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

PROQIN - krabice za peníze

K této krabici (za peníze) získáte další krabici (zadarmo). Získáte tak 6 vín za peníze a 5 vín a 1 vinný olej zadarmo. Tato speciální akce trvá maximálně TÝDEN (do 18.7.) nebo do VYPRODÁNÍ ZÁSOB!

K této krabici vín za 1799 Kč získáte ZDARMA další krabici v hodnotě 1584 Kč, složenou z 5 vín a jednoho panenského révového oleje, který má zdravé i blahodárné vlastnosti.

MATTHIAS - Pinot Chardonnay sekt ALBA MUSCAT - nízkoalkoholický sekt Sauvignon blanc - pozdní sběr Rulandské šedé - pozdní sběr Ryzlink vlašský - pozdní sběr Pálava - pozdní sběr
Víno
Katalogové číslo: 428
Cena za kolekci: 1 799 Kč nebo 5 997 korků
Zisk korků za balení: 47

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - MATTHIAS - Pinot Chardonnay sekt,
  Ručně vyrobený sekt metodou kvašení v láhvi. Cuvée Rulandské bílé a Chardonnay. Vůně s tóny vanilky, v chuti broskve a vyzrálé hrozny, svěží kyselinka. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (210)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - ALBA MUSCAT - nízkoalkoholický sekt,
  Nízkoalkoholické aromatické muškátové cuvée, vyrobené tradiční metodou kvašením v láhvi. Vůně je přiměřeně intenzivní pouze z čistých mladých hroznů muškátu a v chuti velmi harmonicky svěží. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (50)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Sauvignon blanc - pozdní sběr, 2011
  Vůně vína je květinová s ovocnou kompozicí meruňky a s intenzivním aroma, které se velmi podobá nalomené větvičce černého rybízu na jaře, v ovocné chuti s citrusovými tóny je vyvážené delikátními kyselinkami. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (63)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2011
  Víno má elegantní vůni přezrálých hroznů a kompotovaného jádrového ovoce, v chuti navazuje svěžestí citrusů s tóny pomerančové kůry a exotickým nezaměnitelným projevem přezrálých plodů žlutého ovoce. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (49)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Ryzlink vlašský - pozdní sběr, 2011
  "učebnicový příklad vlašáku" - víno s příjemnou mineralitou a dlouhou chutí. Ve vůni naleznete typické tóny vlašských ořechů a meruňky. Chuť je minerální a dlouhá.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (49)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Proqin - Pálava - pozdní sběr, 2013
  Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (64)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O NAŠEM VÝBĚRU


Výběr Proqin - krabice za peníze - je vlastně takový nový Best of..., který je složen ze stálice a novinek.

MATTHIAS
- skvělý sekt z Rulandy bílé a Chardonnay. Velmi elelgantní plná chuť a nádherný zážitek. Aktuálně se pyšní stříbrnou medailí ze San Francisca a je držitelem Regionální trofeje za nejlepší český sekt v soutěži Prague Wine Trophy, kde se s počtem bodů (90 b) vyrovnal nejlepšímu šampaňskému.

ALBA
- je letošní novinka. Alba znamená čistá. Je to pravý sekt vyrobený z voňavého Muškátu, který Vás osvěží, ale po kterém se Vám nezamotá hlava, protože má jen 5 % alkoholu.

SAUVIGNON 2011
- šampion Národní soutěže vín - nejlepší víno velkopavlovické podoblasti, s krásnými svěžími zelenými tóny utržené větvičky černého rybízu někdy v rozpuku, okolo 4. dubna :-)

PINOT GRIS 2011
- neboli Rulanda šedá je novinkou ročníku 2011 a už má na kontě zlatou medaili ze soutěže Festwine.

RYZLINK VLAŠSKÝ 2011
- je učebnicovým vlašákem s vůní vlašských ořechů a meruněk a dlouhou minerální dochutí, kterou čerpá na vinici ve vyhlášené trati Punty. (Ráda bych ho srovnala s víny severoitalského vinařství Erste+Neue, jejichž vína pochází z vinice Puntay - skvělé Chardonnay a Sauvignon :-).

PÁLAVA 2011
- jak se říká, to nejlepší na konec... Toto víno je velmi koncentrované v nose i v puse. Ve vůni ucítíte exotické ovoce a růži, chuť je kulatá a medově ovocná, ale ne sladká!

O vinařství PROQIN (čti ProkVin) = (Prok) PROKEŠ (Vin) VINAŘSTVÍ


Proqin (jehož zkratku jsem osvětlila v nadpisu) je rodinné vinařství z Velkých Němčic. Prokešovi zde vyrábí víno již po několik generací. Jejich vinařský osud odstartovala nešťastná náhoda, kdy se jim utopil strýc ve víně. Nyní jim to zas víno musí vracet v pozitivním směru. Proqin se specializuje na výrobu šumivých vín, která vyrábí ručně tradiční metodou kvašením v láhvi po dobu 9 - 12 měsíců. Na otevírání sektů je v rodině určen mladší ze dvou bratů - Kamil, aktuálně mistr ČR v sabráži (sekání sektů šavlí či jiným kuriózním předmětem - podkůvkou od krojové boty, skleničkou nebo dokonce golfovou holí). Pokud budete mít při návštěvě jejich sklepa štěští na Kamilův trénink, useklých sektů si užijete dosytosti...

Mimo sektů, jejichž výrobě se naučili u nestora (Jana Petráka) originální šampaňské metody v Čechách, vyrábí i tichá vína. Nejzajímavější jsou ta z farní vinice, která jsou navíc vyráběna dle přísného kanonického práva - Neuburské, Rulandské bílé a Cabernet Moravia - vin de messe. Vlajkovou lodí je však odrůda Pinot noir, kterou vyrábí tzv. teplou cestou.

VÁŠ VLASTNÍ VÝBĚR PROQIN


Pokud budete chtít přidat více bublinek - růžový sekt Daniela (znáte z Valentýnské krabice) nebo extra suchý sekt Stephanus, udělejte si svůj vlastní výběr na www.vino-klub.cz/proqin. To samé platí i v případě, že si budete chtít objednávku rozšířit o tichá vína z Velkých Němčic. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045