CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Přátelé Pavlova, NÁŠ VLAŠÁK, 2013, suché, bílé víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička 4,43 (49)

NÁŠ VLAŠÁK

VYPRODÁNO

Plné a minerální víno se svěže ovocnými tóny. V chuti se zkoncentruje do šťavnatého zralého ovoce, bílé chlupaté vinohradnické broskve a tónů mladých vlašských ořechů. Příjemně slanou dochuť Vám protáhne živá kyselinka. Suché.

Díky vysoké mineralitě pavlovských tratí a dvacetiletému stáří vinic, se těšte na plné a velmi strukturované víno, které nejdříve zavoní svěže ovocnými tóny. V chuti se zkoncentruje do šťavnatého zralého ovoce, bílé chlupaté vinohradnické broskve a tónů mladých vlašských ořechů. Příjemně slanou dochuť Vám protáhne živá kyselinka.

Vzhledem ke svému mládí, extraktu a obsahu alkoholu se bude dále krásně rozvíjet. Po nalití do skleničky se na vzduchu krásně otevírá.

Poradí si s rozličnými typy pokrmů, dokonce i hodně chuťově výraznými. My jsme ho zatím vyzkoušeli k humrovému ceviche s limetkovo-tequilovou zálivkou, salátu s kozím sýrem a pomeranči a také k telecímu na celeru.

ANALYTIKA

alkohol 12,5 %, cukr 1 g/l, kyseliny 6,7 g/l

PŘÁTELÉ PAVLOVA

Celý příběh je živen láskou k lidem, vinici, krajině, vesnici i vínu jako takovému. Všichni lidé, kteří se na vzniku těchto vín nějak podíleli, mají vřelý vztah k Pavlovu, proto jsou vína prezentována pod zastřešující značkou - Přátelé Pavlova. Více na webu www.pratelepavlova.cz.

NÁŠ VLAŠÁK, stejně jako MÜLLER na druhou a nově i suchou PÁLAVU vyráběl pro Pavla Müllera jeden z nejznámějších rakouských vinařů Karl Neustifter z Poysdorfu, kterého označujeme jako nejjižnějšího moravského vinaře. Karl, jako pravý vinař srdcař, velice přivítal možnost zpracovávat tak kvalitní surovinu, která nám na Pálavě roste.

Tip na Karla Neustiftera dostal Pavel zajímavou cestou - od kadeřnice Elizabeth z Poysdorfu. Karl zas Pavlovi doporučil vinohradnické konzulace u významného německého enologa Franka Johna, který se specializuje na organické hospodaření a procesy na vinici. Před konečným rozhodnutím bylo ve vinic provedeno mnoho analýz.

Umění - nejen v lahvi

Zajímavostí je, že autorem etikety je Michal Čermín, grafik a fotograf, mimo jiné držitel ceny za nejlepší filmový plakát, kterého Pavlovi doporučil producent úspěšných filmů Bobule a Bobule 2 - Adam Dvořák. Samotný obrázek pavlovské návsi namaloval brněnský malíř Jan Spěváček. Nejvíc práce ale musí odvést příroda a lidé, kteří se o vinici starají. Vinař to pak ve sklepě nesmí pokazit, a to si Karl pohlídal.

Pokora a odpovědnost

Pavel o svém víně mluví s velkou pokorou a má upřímnou radost, když víno lidem chutná. Svou radost si ale nenechává pro sebe. Rozhodl se, že 1 Kč z každé prodané lahve věnuje mateřské škole v Pavlově.

Země původu: Česká republika
Katalogové číslo: PPM.004
Výrobce: PŘÁTELÉ PAVLOVA
Kód zboží: PPM.004
Odrůda: Ryzlink vlašský
Barva vína: bílé
Typ: Tiché
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu: Středně vysoký obsah alkoholu - do 14,5 % obj.
Přívlastek:
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy