PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

...MLADÁ VÍNA 2019

První vína z letošní úrody

Lehkost, radost, štěstí, mládí a veselost najdete ve vínech, která jsou letos sklizená a budou asi i letos vypitá. K nekonečnému mládí se pravděpodobně nepropijete, ale budete se tak určitě cítit.

Mladé víno - Irsai Oliver WEINWURMs - Junger - Rivaner (Mladý - Müller Thurgau) Mladý - Müller Thurgau Veselé víno - Müller Thurgau Mladé víno - Solaris Neustifter - MAZERATO - Mladý Modrý Portugal
Víno
Katalogové číslo: BOX-9291
Cena za kolekci: 1 019 Kč nebo 3 199 korků
Zisk korků za balení: 30

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Vajbar - Mladé víno - Irsai Oliver, 2019
  Barva je zlatá se zelenými odlesky. Ve vůni najdeme broskvovou marmeládu, muškátový květ, badyán i bílý pepř. Chuť je přímočará, lehká a svěží. Najdeme v ní všechny tóny z buketu doplněné o svěží křupavou citrusovou kyselinu, je zakončeno dlouhým svěžím
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • RAK - WEINWURMs - Junger - Rivaner (Mladý - Müller Thurgau), 2019
  Jasně citrusová barva, svěží zelená jablka a bylinky, elegantní struktura a
  dlouhotrvající svěžest na patře. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Školní statek Mělník - Mladý - Müller Thurgau, 2019
  Mladé víno je nalahvováno v čiré lahvi, takže působí svěže i na pohled. V chuti je krásně svěží, voňavé s tóny bílých broskví. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Hort - Veselé víno - Müller Thurgau, 2019
  Svěží typ Müller Thurgau Vás jistě zláká svou příjemnou vůní broskví. V chuti je lehce nasládlé s kompotovou dochutí. Dodá Vám veselou náladu a té není nikdy dost. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Réva Rakvice - Mladé víno - Solaris, 2019
  Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • RAK - Neustifter - MAZERATO - Mladý Modrý Portugal, 2019
  Toto mladé červené víno je vylisovano z hroznů odrůdy Modrý Portugal. Má krásnou jahodovou vůni a ovocnou sametovou chuť. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Hodnocení ročníku 2019


Vína ročníku 2019 mají konečně dobrou kyselinku, srovnatelnou s ročníkem 2013. Vína jsou proto svěží, krásně voní a déle vám vydrží. Réva si po loňském plodném roce musela trošku (i díky suchu) odpočinout, proto dala celkově nižší výnos, díky čemuž jsou letošní vína mohutnější a koncentrovanější, tzv. "plná huba". Hrozny dobře dozrály, proto budete pít místo obvykle řidších "jakostek" plnější, ale suché, pozdní sběry, ovšem za nižší cenu "jakostek".

Na co se můžete těšit?


- NOVÍNKA: Skvělý, suchý, broskvově-citrusový Irsai Oliver od Vajbara.
- Svěží, jablíčkově-bylinkový Müller, kterému se v Rakousku říká Rivaner (podle domnělého a již vyvráceného křížení Ryzlink x Silvaner)
- Lahodný mělnický Müller s tóny bílých broskví
- A nesmí chybět ani Veselý Müller od Horta s tóny ovocného kompotu, který už je jinak vyprodaný.
- NOVÍNKA: Následuje veleoblíbená šťavnatý odrůda Solaris, který jsme tentokrát už nestihli v burčáku, takže si ho užijeme jako Mladé víno.
- A konečně, lahodné Mazerato, rakouský Modrý Portugal vyrobený speciální metodou (karbonickou macerací) jako jsou vyráběna mladá vína v Beaujolais.

TERMÍNY DORUČOVÁNÍ:


Vzhledem k přísným regulativům, můžeme doručovat následovně:


MLADÁ VÍNA - okamžitě a kdykoliv
SVATOMARTINSKÁ VÍNA - letos nově už od 8.11.
BEAUJOLAIS NOUVEAU - do 20.11.


Pokud si objednáte Mladá a Svatomartinská vína dohromady, doručíme vám je až společně v pátek 8.11.


Pokud si objednáte všechny typy mladých vín, obdržíte je až v nejzazším možném povoleném termínu, tj. termínu pro Beaujolais, tedy max. do 20.11.

MLADÁ VÍNA


Mladá vína mají být svěží, šťavnatá, ovocitá, jiskrná. Mají nám ukázat to, v co se proměnila z ošklivého káčátka (burčáku). Mají nám pomoci překonat splín z podzimu a zimy a zprostředkovat nám slunečné dny, které se zračí v každé kapce mladého moku.

MLADÁ VÍNA - CO?


Mladá vína jsou první vína, která vzniknou v daném ročníku a vinařství. Každý z vinařů to své "MLADÉ" označuje jinak.

PROČ TO NEJSOU SVATOMARTINSKÁ?


Hlavním důvodem je, že vinař používá svou vlastní značku mladého vína a nechce se jí vzdát. Dalším důvodem je, že se nemusí držet striktního omezení, co se týká odrůd schválených k výrobě vín pod značkou Svatomartinské. Mladé víno může vyrobit z odrůdy, ze které chce a která se mu třeba ve sklepě jeví nejlépe.

S těmito mladými víny vinař nepodstupuje peripetie schvalovací komise pro Svatomartinské víno nebo nechce vínu vývoj uspěchat přípravou na přísné kontrolní degustace, které se kvůli fixnímu termínu distribuce - na Svatého Martina - dne 11.11. - lépe či hůře stíhá.

Kažopádně i tato mladá vína patří do stejné skupiny jako Svatomartinská a Beaujolais, pijí se u stejných příležitostí a při stejném menu, například ke Svatomartinské husičce. Je krásné na těchto vínem pozorovat a objevovat jejich budoucí potenciál.

MLADÁ VÍNA - JAK?


Mladá vína mají tu výhodu, že od nich příliš nečekáte, takže mohou pozitivně překvapit, někdy více, někdy méně. Každopádně jsou převážně suchá, svěží a ovocitá, neunaví Vás a nabádají Vás k další skleničce. Přistihnete se, že si s nimi opravdu rádi ťukáte. Vždyť je to čas, kdy se s mladými víny může začít připíjet.

MLADÁ VÍNA - S KÝM?


Mladá vína se hodí podobně jako Svatomartinská k tradičnímu menu. Bílými víny zapíjejte ryby (třeba candáta plněného husími jatýrky), červená Vám pak pomohou strávit do zlatova pečenou husičku nebo husí paštičku. Růžová pijte mezi chody, osvěží Vás a navnadí na další pití. Každopádně se o mladá vína podělte s přáteli :o) K nekonečnému mládí se pravděpodobně nepropijete, ale budete se tak alepsoň cítit.

MLADÁ VÍNA - KDY?


U Mladých vín se striktně nedodržujet termín Svatomartinských slavností (od 11.11.), nicméně doporučuji to udržet podobně. Vína budou lépe připravená, budete k nim mít zorganizované akce a uvařené pokrmy. A stejně jako pro všechna mladá vína, i zde platí, že je nejlepší užít si jich v jejich nejvyšším a nejlepším bodě, tedy zkonzumovat je co nejdřívě, nejpozději však do jara příštího roku. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045