PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( PÁTEK 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 16 hod 

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod  (19. 8. - 30. 8. ZAVŘENO)

Odrůdy
VÍNA (2617) KOLEKCE (61) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

...MLADÁ VÍNA 2018

První vína z letošní úrody

Lehkost, radost, štěstí, mládí a veselost najdete ve vínech, která jsou letos sklizená a budou asi i letos vypitá. K nekonečnému mládí se pravděpodobně nepropijete, ale budete se tak určitě cítit.

Mladé - Veltlínské červené rané WEINWURMs - FUNdament - Rivaner Mladý - Müller Thurgau Veselé víno - Müller Thurgau Mladé - Muškát moravský MAZERATO - Mladý Modrý Portugal
Víno
Katalogové číslo: BOX-929
Cena za kolekci: 999 Kč nebo 3 199 korků
Zisk korků za balení: 30

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Šilinek Zdeněk - Mladé - Veltlínské červené rané, 2018
  Intenzivní vůně bílé broskve, chuť šťavnatě ovocná, se svěží kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • RAK - WEINWURMs - FUNdament - Rivaner, 2018
  Jasně citrusová barva, svěží zelená jablka a bylinky, elegantní struktura a dlouhotrvající svěžest na patře. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Školní statek Mělník - Mladý - Müller Thurgau, 2018
  Mladé víno je nalahvováno v čiré lahvi, takže působí svěže i na pohled. V chuti je krásně svěží, voňavé s tóny bílých broskví. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Hort - Veselé víno - Müller Thurgau, 2018
  Předprodej - k prodeji 1.11. Svěží typ Müller Thurgau Vás jistě zláká svou příjemnou vůní broskví. V chuti je lehce nasládlé s kompotovou dochutí. Dodá Vám veselou náladu a té není nikdy dost. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Šilinek Zdeněk - Mladé - Muškát moravský, 2018
  Mladé víno s vůní čerstvě natrhaných hroznů. Osvěžující chuť šťavnatých broskví s ovocně nasládlou dochutí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • RAK - MAZERATO - Mladý Modrý Portugal, 2018
  Toto mladé červené víno je vylisovano z hroznů odrůdy Modrý Portugal. Má krásnou jahodovou vůni a ovocnou sametovou chuť. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Hodnocení ročníku 2018


Můžeme vzít hopem! Letos totiž v lahvích Svatomartinských a Mladých vín dostanete úplně nejvyšší možnou kvalitu. S přihlédnutím k průměrné nižší ceně těchto vín tak v lahvích získáte maximální poměr ceny a výkonu!

Jakto?Hrozny byly letos dříve zralé => o 14 dní více času na výrobu

Vzhledem k dřívějšímu rašení révy na jaře a velmi teplému létu se letos s vinobraním začínalo průměrně o 2 - 3 týdny dříve. Georg Weinwurm letos začal sklízet rekordně brzy, přesně 13. srpna. A mít o 14 dní více na výrobu Svatomartinských vín, která mají daný termín uvedení na trh, to se počítá! Podle Tomáše Krista nemusela být mladá vína při výrobě tak znásilňovaná. I proto jim předpovídá delší budoucnost. Můžete si teď, podle jeho názoru, udělat pořádné zásoby a pít je klidně celý rok.

Vyšší zralost hroznů => většina Svatomartinských by mohla být pozdními sběryDíky optimální a dřívější zralosti hroznů se Mladá a Svatomartinská vína letos nemusela při výrobě doslazovat. Tudíž, vína jsou minimálně o úroveň až dvě kvalitnější, než v ročníku, kdy je vinobraní opožděné, hrozny jsou nedozrálé a nezbývá než doslazovat. Přesněji řečeno, místo obvykle řidších svatomartinských "jakostek" budete letos pít plnější, ale suché, pozdní sběry, ovšem za danou a nižší cenu "jakostek".
A s ohledem na jejich plnější strukturu vám letošní mladá vína i déle vydrží.

Velmi zdravé hrozny = krásně voňavá vínaLetošní suché a horké léto zapříčinilo, že hrozny byly při sběru velmi kvalitní a hlavně velmi zdravé. Díky tomu vinaři nemuseli omezovat dobu macerace na slupkách, tj. nemuseli se nadzvukovou rychlostí šlupek zbavovat, jako tomu bylo v jiných mokrých a nahnilých ročnících. Letošní vína tak vynikají vysokou ovocnou aromatikou! Třeba Muškát moravský ze Zámeckého vinařství Bzenec voní přenádherně. Roman Sečka k tomu upřesňuje, že tento jeho Muškát voní jako čerstvě natrhané hrozny a mandarinky.MLADÁ VÍNA


Mladá vína mají být svěží, šťavnatá, ovocitá, jiskrná. Mají nám ukázat to, v co se proměnila z ošklivého káčátka (burčáku). Mají nám pomoci překonat splín z podzimu a zimy a zprostředkovat nám slunečné dny, které se zračí v každé kapce mladého moku.

MLADÁ VÍNA - CO?


Mladá vína jsou první vína, která vzniknou v daném ročníku a vinařství. Každý z vinařů to své "MLADÉ" označuje jinak.

PROČ TO NEJSOU SVATOMARTINSKÁ?


Hlavním důvodem je, že vinař používá svou vlastní značku mladého vína a nechce se jí vzdát. Dalším důvodem je, že se nemusí držet striktního omezení, co se týká odrůd schválených k výrobě vín pod značkou Svatomartinské. Mladé víno může vyrobit z odrůdy, ze které chce a která se mu třeba ve sklepě jeví nejlépe.

S těmito mladými víny vinař nepodstupuje peripetie schvalovací komise pro Svatomartinské víno nebo nechce vínu vývoj uspěchat přípravou na přísné kontrolní degustace, které se kvůli fixnímu termínu distribuce - na Svatého Martina - dne 11.11. - lépe či hůře stíhá.

Kažopádně i tato mladá vína patří do stejné skupiny jako Svatomartinská a Beaujolais, pijí se u stejných příležitostí a při stejném menu, například ke Svatomartinské husičce. Je krásné na těchto vínem pozorovat a objevovat jejich budoucí potenciál.

MLADÁ VÍNA - JAK?


Mladá vína mají tu výhodu, že od nich příliš nečekáte, takže mohou pozitivně překvapit, někdy více, někdy méně. Každopádně jsou převážně suchá, svěží a ovocitá, neunaví Vás a nabádají Vás k další skleničce. Přistihnete se, že si s nimi opravdu rádi ťukáte. Vždyť je to čas, kdy se s mladými víny může začít připíjet.

MLADÁ VÍNA - S KÝM?


Mladá vína se hodí podobně jako Svatomartinská k tradičnímu menu. Bílými víny zapíjejte ryby (třeba candáta plněného husími jatýrky), červená Vám pak pomohou strávit do zlatova pečenou husičku nebo husí paštičku. Růžová pijte mezi chody, osvěží Vás a navnadí na další pití. Každopádně se o mladá vína podělte s přáteli :o) K nekonečnému mládí se pravděpodobně nepropijete, ale budete se tak alepsoň cítit.

MLADÁ VÍNA - KDY?


U Mladých vín se striktně nedodržujet termín Svatomartinských slavností (od 11.11.), nicméně doporučuji to udržet podobně. Vína budou lépe připravená, budete k nim mít zorganizované akce a uvařené pokrmy. A stejně jako pro všechna mladá vína, i zde platí, že je nejlepší užít si jich v jejich nejvyšším a nejlepším bodě, tedy zkonzumovat je co nejdřívě, nejpozději však do jara příštího roku. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045