PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

LES ROSÉS

Šest skvělých francouzských růžových vín

Výběrová kolekce francouzských růžových vín, ve které najdete tři vína z Languedocu, dvě rosé z údolí řeky Rhony, mezi nimi také prestižní Tavel, který se umístil mezi 50 nejlepšími víny světa, a Cabernet d'Anjou - bestseller Francouzských trhů na Kampě. Vína jsou ideální na léto a navodí vám správnou prázdninovou atmosféru.

Alma Cersius - Pont de Caylus Rosé - IGP Pays d´Oc Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé - IGP Pays d´Oc Domaine Le Pive - Gris Rosé - IGP Sable de Camargue Borie de Maurel - Le Rosé - AOC Minervois Domaine Lafond Roc-Epine - Tavel Domaine Musset Roullier - Cabernet d'Anjou L'éventail - AOC Cabernet d'Anjou
Víno
Katalogové číslo: BOX-5287
Cena za kolekci: 1 549 Kč nebo 4 867 korků
Zisk korků za balení: 47

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Alma Cersius - Pont de Caylus Rosé - IGP Pays d´Oc, 2016
  Lahodné rosé v provensálském stylu - příjemně suché, svěží a elegantní. Buket po šťavnatém čerstvém červeném ovoci (rybíz, jahody, maliny), dochuť s lehkým bylinkovým nádechem. Zavřete-li oči, ocitnete se kousek od moře a ucítíte svěží mořský vánek…
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé - IGP Pays d´Oc, 2016
  Víno sytě růžové barvy, vůně je čistá a expresivní s tóny červeného ovoce, zejména jahod. Chuť harmonicky navazuje na vůni, charakter vína je delikátně vyvážený.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Le Pive - Gris Rosé - IGP Sable de Camargue, 2016
  Víno světle růžové barvy, ve vůni intenzivní svěží tóny jahod a citrusového ovoce s nasládlým náznakem ovocných bonbónů. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Borie de Maurel - Le Rosé - AOC Minervois, 2016
  Růžové víno, které má sílu, výraz a objem, budete o něm chtít přemýšlet. Chuť typického středomořského terroiru zvaného garrigue - kombinace vyzrálého ovoce s podtóny bylin a koření - je umocněna dlouhou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Lafond Roc-Epine - Tavel, 2014
  Víno hluboké, jasně růžové barvy, komplexní aroma po červeném a bílém ovoci se mísí s květinovými tóny. Macerace na slupkách dává vínu intenzivní barvu, aromatickou komplexitu a objem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Musset Roullier - Cabernet d'Anjou L'éventail - AOC Cabernet d'Anjou, 2014
  Polosladké růžové vínko, tak typické pro údolí řeky Loiry. Jemná vůně čerstvých jahod navazuje na sladce jahodovou chuť podepřenou příjemnou lehkou svěžestí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Co v kolekci najdete:1/ Alma Cersius - Pont de Caylus Rosé, 2016


(Languedoc)

"NOVÍNKA" v naší nabídce. Nejlehčí a nejsvětlejší víno naší růžové kolekce, kterým své francouzské putování skvěle odstartujete. Je postavené na typické jihofrancouzské modré odrůdě zvané Cinsault, díky které voní jako košík čerstvě natrhaných jahod. Toto Rosé je skvělé na celodenní letní popíjení na terase. A když na vás přijde hlad, udělejte si k němu třeba bagetky s uzeným lososem a avokádovým tataráčkem.


2/ Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé, 2016


(Languedoc)

"Vinná minerálka". Vždycky říkáme, že ten, kdo pije vína z Ferrandiere si nemusí kupovat minerálky. Jejich růžové je prostě chutnější a elegantnější doplňování minerálů ;-) Domaine Ferrandiere totiž leží v unikátním terroiru pradávné přímořské laguny, necelých 40 km od Středozemního moře, kde se půda vyznačuje vysokým obsahem solí.

Toto víno je vyrobeno téměř výhradně z odrůdy Grenache gris (šedé), která by mu, podobně jako např. Rulanda šedá, sama o sobě nevytvořila tak krásnou růžovou barvu vína. Proto se "dobarvuje" zhruba půl procentem růžového vína z odrůdy Grenache noir (černý). V běžné praxi se přidání další odrůdy až do výše 10 % z celkového objemu ani neuvádí na etiketě a víno se bere jako 100% odrůdové.


3/ Domaine Le Pive - Gris Rosé, 2016


(Údolí řeky Rhony)

"Růžové pivo" ;-) Domaine Le Pive už vám zde nemusíme představovat. Mohli jste ho u nás ochutnat v ročníku 2013, který se proslavil zejména díky zisku výjimečných 90 bodů od slavného vinného kritika Roberta Parkera. Ročník 2016 je čerstvou novinkou a zároveň druhým nejsvětlejším vínem kolekce. V kanceláři mu přezdíváme "Pivo", ale v překladu z francouzštiny je Le Pive šiška středomořské borovice, které rostou v Camargue kolem pláží, kde se producírují růžový plameňáci a kde se také těží slavná hrubozrnná sůl - Květy z Camargue (Fleur de sel).

Le Pive je vyrobeno z odrůd: 30% Grenache šedý, 30% Grenache modrý, 30% Merlot a 10% Cabernet Franc, proto ho miluju! Těšte se na tóny jahod, třešní, červeného rybízu a eukalyptu. Hodí se ideálně k rybám, ovšem, stejně jako pravé pivo, zvládne být dobrým společníkem i grilovanému masu.


4/ Borie de Maurel - Le Rosé, 2016


(Languedoc)

Vyrobeno ze 42 odrůd objevených ve vinici z roku 1880 !!! Vinař Michel Escandu si na svém růžovém víně potrpí. O tom, že je to něco extra svědčí i jeho název - Le Rosé - a tmavá lahev, díky které jej řadí na úroveň silných červených vín. Obě vína mají i shodné využití v gastronomii. Le Rosé využijete vždy, kdy byste si měli otevřít červené, ale venkovní teplota tomu neodpovídá. Le Rosé skvěle doladí a uhladí pokrmy z červeného masa. Hodí se ale i ke smetanovým omáčkám.

V minulosti jej vinař vyráběl ze 100% Syrahu, v aktuálním ročníku šel ještě dál. Objevil totiž jednu malou vinici, jejíž nejstarší keře byly vysázeny už v roce 1880. Koncentrované Le Rosé je tudíž vyrobeno z plodů opravdu starých keřů, mezi nimiž bylo identifikováno na 42 odrůd. Určitě v něm ochutnáte odrůdy, které jste v životě nepili a o kterých jste ani v životě neslyšeli - jako např. Terret, Listan, Rivairenc nebo Brun argenté.

Vinař říká, že ze skvělých hroznů, které vyrostou na skvělých polohách, nelze udělat obyčejné víno. Jeho Le Rosé je všechno jiné než "jen" obyčejné rosé. Le Rosé bylo hitem našich narozeninových degustací.


5/ Domaine Lafond Roc-Epine - Tavel, 2015


(Údolí řeky Rhony)

Rosé, co umí zrát! Apelace Tavel leží na břehu řeky Rhony naproti slavné apelaci Chateauneuf-du-Pape. Tavel AOC je však výhradně zasvěcena výrobě růžových vín. Růžová vína z Tavelu jsou hutná, plná a umí pěkně zrát. Klidně i 3 až 4 roky. Náš oblíbený vinař Pascal Lafond je jedním z nejvyhlášenějších vinařů v oblasti zvané Údolí řeky Rhony. Jeho Tavel 2011 byl např. zvolen nejlepším růžovým světa podle časopisu Wine Spectator. Aktuální ročník 2015 (skvělý ročník) byl vybrán mezi 50 nejlepších růžových vín světa tentokrát podle časopisu Decanter. Lafond však umí i skvělý Lirac a Chateauneuf du Pape.

Ale zpět k Tavelu. Lafond k jeho výrobě využívá jen 8 z 10 povolených odrůd, modrých i bílých, které se však musí míchat ještě před samotným kvašením. Prim zde hraje Grenache noir (modrý), podobně jako u jeho dalších vín. Dlouhá, až 36 hodinová, macerace dává vínu intenzivní barvu, aromatickou komplexitu a chuťovou plnost.

Je to suché a plné víno určené zejména k jídlu, hodí se ale i k přemýšlení. Možná proto si na něm rádi pochutnávali Balzac či Hemingway ;-)


6/ Domaine Musset Roullier - Cabernet d'Anjou L'éventail, 2015


(Údolí řeky Loiry)

Best seller Francouzských trhů. Cabernet D´Anjou je jediným, zato typickým, reprezentantem z oblasti střední Loiry. Jak už sám název napovídá, je vyroben pouze z Cabernetů - Sauvignonu i Franku (proto ho miluju!). Tradičně se vyrábí se zbytkovým cukrem, což konvenuje naší české zvyklosti vychutnávání si vína jako takového, tj. bez jídla.

Zaplní vám úplně celou pusu tóny šťavnatých jahod a zralých třešní osvěženými tóny lístků máty a eukalyptu. I proto se toto víno stalo absolutním hitem minulotýdenních Francouzských trhů na Kampě. Před konzumací si ho ale pořádně vychlaďte! 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045