PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4472) KOLEKCE (3) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Nové Vinařství, Exkluzivně ve Víno-klubu: Petanque - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Slunečný vrch, 2016, suché, bílé víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička 4,28 (53)

Exkluzivně ve Víno-klubu: Petanque - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Slunečný vrch

VYPRODÁNO

Světle zelené víno s odrůdově výraznou vůní připomínající květiny a čerstvé seno. V chuti je znát výrazný tón zeleného pepře se svěží kyselinou. Suché.

Zbytkový cukr: 1,0 g/l
kyseliny: 5,4 g/l
Alkohol: 12,0%


ŘADA PETANQUE


Petanque je nová a zároveň nejvyšší řada vín z Nového Vinařství. Jsou v ní zařazeny jen vybrané odrůdy z nejlepších poloh. Veltlínské zelené ze Slunečného vrchu bylo vždycky vlajkovou odrůdou Nového Vinařství, takže zde nemohlo chybět. V této řadě je jeho chuťový projev protažen až do jiného vesmíru. Bylo vyrobeno z krásně zralých a zdravých hroznů. V chuti je velmi koncentrované, plné, harmonické a široké. Díky jeho šťavnaté ovocnosti byste si ani netipli, že je v něm pouze necelý gram zbytkového cukru. Dochuť je dlouhá, čistá a lehce pikantní s tóny bílého pepře. V téměř kilové lahvi ochutnáte nejvyšší ligu Veltlínu zeleného z ČR. Petanque je prostě pecka, perla nebo petarda.
Toto víno v předešlém ročníku 2015 bylo v loňském roce naše zdaleka nejprodávanější. Celých 1,55% všech našich prodejů (druhé v pořadí mělo 1,35%; a celkem jsme v roce 2016 prodali 2336 různých vín). Ne náhodou jsme si ho vybrali jako svoji exkluzivitku. Za sebe tvrdím, že již tři roky neznám lepší tuzemský Veltlín a myslím, že jsme se dostali minimálně na úroveň rakouských Smaragdů. Čeká vás mimořádně plný, intenzivní, krémovitý Veltlín, který je v dochuti završen mimořádně elegantní pepřovinkou. Jak víme z předchozího ročníku, toto víno bude ještě velmi dlouhou dobu neuvěřitelně krásně stárnout. Pokud se vám letos narodili potomci (Veroniko, Hani, Kristýno O., Kristýno P., Lumíre od Šebího...) tak toto víno si schovejte do sklepa (a potom, za 18 let, vysvětlete svým dětem, že toto víno bylo počato 2016 a uvedeno na svět 2017, právě tak jako vy, milé naše nové děti). (Radek, 1.11.17, 8:33)


O zapomenutých hvězdách si můžete přečíst na našich Vínovinách

Ocenění:
Stříbrná medaile - Král vín

Země původu: Česká republika, -Morava
Katalogové číslo: NOV.124
Výrobce: NV
Kód zboží: NOV.124
Odrůda: Veltlínské zelené/Grüner Veltliner
Barva vína: bílé
Typ: Tiché
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu: Standardní obsah alkoholu - do 12,5 % obj.
Přívlastek: Pozdní sběr
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045