CHÝNĚ - PO - PÁ -9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO -  PO - PÁ - 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2562) KOLEKCE (66) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... MIKROSVÍN

Výběr nejlepších vín od VINAŘE ROKU 2015

Vinařství Mikrosvín Mikulov patří mezi naši špičku. Proslavilo se zejména zdůrazňováním specifického místa původu (tratě) jednotlivých vín. Po dvou těsných druhých místech v roce 2013 a 2014 získalo konečně titul Vinaře roku 2015 za nejlepší kolekci vín v této dvoukolové soutěži.

Traditional line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Za Cihelnou Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel Traditional line - Neuburské - výběr z hroznů - Kotelná Traditional line - Rulandské bílé - pozdní sběr - Purmice Flower line - Kerner - pozdní sběr
Víno
Katalogové číslo: BOX-067194
Cena za kolekci: 1 649 Kč nebo 4 650 korků
Zisk korků za balení: 45

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Za Cihelnou, 2015
  Národní soutěž vín - zlatá medaile - Mikulovská

  Optimálně vyzrálé hrozny dávají vzniknout vínu s vynikajícím potenciálem. Vůně je velmi komplexní a rozmanitá. Ucítíte citrusové ovoce s lehkým květinovým nádechem. V pikantní chuti jsou jasně zřetelné zralé meruňky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (7)
  91  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná, 2015
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno sytější zlatavé barvy s velmi dobrou viskozitou. Vůně je vápenitá s projevem prašné cesty a růžového grepu. Chuť je velmi bohatá a delikátní s citrusovou šťavnatostí a lehce botrytickou linkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (24)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel, 2015
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile

  Víno syté zlaté barvy. Vůně je minerální a kamenitá, jemně podpořená bílým pepřem a plátkem manga. V chuti široké a jemně pikantní s náznaky kávy a patrnou mineralitou. Závěr je příjemně kořenitý. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (17)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Neuburské - výběr z hroznů - Kotelná, 2016
  Salón vín ČR

  Víno krásné, zlatavé barvy. Ve vůni s tóny meruněk, sladkého květového nektaru a vlašských ořechů. Mnohovrstevnatá chuť ukazuje na výbornou vyzrálost hroznů. Víno je velmi extraktivní s vyváženou kyselinkou a jemným zbytkovým cukrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Rulandské bílé - pozdní sběr - Purmice, 2015
  Prague wine trophy - stříbrná medaile

  V atraktivní vůni se rozvíjí aroma bílých květů a bílého ovoce. Tento poutavý buket doplňuje typická chlebovinka. Chuť má bohatou strukturu, je plná a harmonická, se šťavnatou kyselinkou. V dochuti jsou tóny pomerančové kůry.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Kerner - pozdní sběr, 2015
  Prague wine trophy - stříbrná medaile

  Víno lákavé citronové barvy. Vůně vína se nese v duchu letního ovoce, jako jsou meruňky a broskve. Je podpořena tóny sušených plodů a sladkého koření. Chuť je bohatá a šťavnatá. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
  85  
  (objem: 0,75 l)
   
 

O VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN


Vinařství Mikrosvín je stálicí a klasikou na našem vinařském nebi. Zasloužilo se o vyzvednutí specifické polohy – viniční tratě, coby významného faktoru ovlivňujícího kvalitu vína.

Aby ne, když své hrozny pěstuje na těch nejlepších viničních polohách mikulovské vinařské podoblasti, která se vyznačuje vysokou mineralitou, jež má pozitivní vliv na charakter vína, jakož i na jeho velký potenciál k dlouhému zrání v lahvi.

Nejslavnější odrůdou vinařství Mikrosvín je Ryzlink vlašský. Ty nejlepší pocházejí z tratí Liščí vrch a Ořechová hora v obci Březí, Daniel v Dobrém poli, Za cihelnou v Mikulově, a také z jedné z našich nejvýznamnějších a nejdražších viničních tratí – Železná v Perné. Zde se pěstují jejich nejslavnější Ryzlinky vlašské - ten z roku 2002 byl vyhlášen jedním z 1000 nejlepších vín světa.
Dalšími pěstovanými odrůdami jsou Chardonnay, Rulandské bílé a šedé, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Tramín červený a z červených odrůd je to Frankovka, Svatovavřinecké, Merlot a Cabernet Sauvignon. Ročně vyrobí 150 000 lahví bílých a 37 000 lahví červených vín s přívlastkem.

Vinařství Mikrosvín uznává šetrné zacházení s vinicí, omezuje používání chemických prostředků a co nejméně zasahuje do přirozených procesů při výrobě vína. Jen tak se dají dělat kvalitní vína s charakterem a odrazem specifického terroir.

Vína jsou vyráběna ve třech řadách. Nejmodernější, svěží, ovocná vínka, která je vhodné konzumovat jako mladá, jsou prezentována v řadě Flower Line , na jejíchž etiketách figurují typické květinky rostoucí na Pálavě. Tato řada přitahuje, a to nejen svým designem, zejména mladé lidi. Učí je pít kvalitní a dobré víno. Prostřední řada se nazývá Traditional Line a, jak už název napovídá, jedná se o vína, u nichž se používají tradiční postupy a která vyhledávají zkušenější konzumenti vín. Hodí se k delšímu zrání na lahvi, některá vína se teprve po třech letech začínají otevírat. Jsou to vína, která se skvěle kombinují s různými gastronomickými specialitami. V nejvyšší řadě zvané X-legio jsou zcela výjimečná vína, limitované edice nebo vína s vysokým přívlastkem, jako např. Ryzlink vlašský 2005 výběr z hroznů – Železná.

Aktuální nabídku vín z vinařství Mikrosvín naleznete na www.vino-klub.cz/mikrosvin 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

..BEAUJOLAIS NOUVEAU 2018

https://www.vinomat.cz/

https://www.vino-klub.cz/svato-mlada-2018.htm