PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2867) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... J.STÁVEK

Průřezová kolekce sympatického vinaře z Němčiček

Honza Stávek je naším třetím vinařem z apelace VOC Modré Hory (po Vítkovi Sedláčkovi a Pavlovi Lacinovi). Zaujal nás hlavně svými terroirovými růžovými víny, je ale přeborníkem i ve výrobě různých likérových specialit. Ochutnejte sami!

NovoBočky rosé - Frankovka - VOC Modré hory Turold rosé - Cabernet Sauvignon - pozdní sběr Dědova večerka - Veltlínské červené rané + Ryzlink vlašský Sauvignon - pozdní sběr Karmazín - Frankovka + Svatovavřinecké + Modrý Portugal Lokus červený - fortifikované - 0,5 l
Víno
Katalogové číslo: BOX-5691
Cena za kolekci: 1 329 Kč nebo 4 198 korků
Zisk korků za balení: 40

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Stávek - NovoBočky rosé - Frankovka - VOC Modré hory,
  Chuť nabízí nejprve červený rybíz a májové třešně, dochuť pak jemně bylinná v podobě meduňky. Svěžest vína je podpořena příjemnou juvenilní kyselinkou. Aroma vína je komplexní, intenzivní po červeném ovoci a především po smetanové formě jahody. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (28)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Turold rosé - Cabernet Sauvignon - pozdní sběr,
  Chuť je robustní, šťavnatá, čistě ovocná po kompotovaném dřínu, s velmi dlouhou dochutí. Ve vůni můžete naleznout velmi intenzivní ostružinového a černorybízové aroma, ale také citrusových plodů, červeného grepu a pomela, lesních jahod a maliní. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (57)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Dědova večerka - Veltlínské červené rané + Ryzlink vlašský,
  Hodně svěží víno s velmi jemným aroma čerstvě pokosené louky, v pozadí s tóny žlutého ovoce. Chuťově se jedná o víno se středním tělem a harmonickou kořenitou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (16)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Sauvignon - pozdní sběr,
  Aroma je komplexní, velmi intenzivní a působivé. Ve vůni sušený květ bezu a zelená vinohradnická broskev, ve šťavnaté chuti ucítíte broskev, mučenku a angrešt. Mírná hořčinka v dochuti ozvláštňuje a osvěžuje dlouhou perzistenci vína. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Karmazín - Frankovka + Svatovavřinecké + Modrý Portugal, 2012
  Atraktivní, jemná, rubínová barva, vůně zralého peckového ovoce, především podrcených tmavých třešní je doplněná zajímavou zemitostí a tónem dubového dřeva. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (11)
  84  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Stávek - Lokus červený - fortifikované - 0,5 l, 2015
  Výraz vína je zajímavou kombinacií vyššího obsahu přírodního hroznového cukru a kabernetového buketu, který v dochuti doplňuje jemné čokoládovo-pražené aroma dubového dřeva. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (39)
  87  
  (objem: 0,5 l)
   
 

JAK JSME SE POZNALI S HONZOU STÁVKEM


Honza Stávek z Němčiček je velmi sympatický mladý muž s obrovským úsměvem na tváři a jiskrou v oku. Pro vinařinu je absolutně zapálený a kromě svého domácího vinařství se stará o rozkvět ostatních vinařů v okolí skrze sdružení VOC Modré hory, kterého je předsedou.

Poprvé jsme se poznali tak, že nám udělal piknik a představení svých vín ve vinici, za kterou navíc zapadalo sluníčko. Tehdy jsem mu řekla, že mým favoritem z jeho portfolia je jednoznačně ROSÉ RŮŽENÝ (tehdy ročník 2011). Odpověděl mi: "i Vašemu tatínkovi včera moc chutnal." :-)


DĚDOVO BÍLÉ A PRADĚDOVO ČERVENÉ


Jako další vína k ochutnání jsme Vám vybrali jedno bílé a jedno červené, která se vztahují k rodinné vinařské historii.

Dědova večerka

je Honzovou vzpomínkou na dědečka, který vždy do odrůdy Veltlínské červené rané kvůli svěží kyselince přidával Ryzlink vlašský. Možná to bylo i tím, jak to měl vysazené ve vinohradě. Každopádně to bylo oblíbené víno, které se dalo popíjet při jakékoliv příležitosti a i když se jmenuje "večerka" (zkratka názvu odrůdy Veltlínské červené rané), může být ideálním aperitivem, se kterým možná vydržíte až do večerky ;-)

Karmazín

je hodně tmavé nefiltrované červené víno vyrobené z odrůd Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal, typických pro apelaci Modré hory. Inspirací pro jeho jméno byl starý název odrůdy Frankovka. Honza Stávek ho vyráběl podle metod, možných technologií a znalostí jeho pradědečka, proto má víno spíše rustikální charakter. Je to hodně plné víno, které se ideálně snoubí k červeným masům a speciálně ke zvěřině, protože má takové sladkohořké pomalu se uvolňující třísloviny. Doporučujeme dekantovat!!!

LIKÉROVÁ VÍNA


Honza Stávek je zapáleným specialistou na fortifikovaná vína. Dokonce na ně psal svou diplomovou práci (na růžová psal svou disertačku).

JUVEANO

je mladé fortifikované víno vyrobené reduktivní metodou, při které se po přidání jemného vinného destilátu zastaví ve víně kvašení. Víno se nenechává prodýchat v sudu, takže v sobě uchová tu nejčerstvější, nejsvěžejší a nejvoňavější charakteristiku odrůdy Muškát moravský. Zbytek fortifikovaného Muškátu, který zraje v neplných velkých sudech se nazývá SOLERA. V tom jsou navíc oříškové a medové tóny vzniklé delším zráním v sudu.

LOKUS

jsou fortifikovaná vína ve všech barvách (Veltlínské zelené = Lokus bílý, Rulandské modré = Lokus růžový a Alibernet, Dornfelder = Lokus červený), která zrají v malých barikových sudech, takže tam probíhá mikrooxidace ve větší míře. Do naší kolekce jsme vybrali LOKUS červený, který se díky čokoládové příchuti hodí k čokoládovým dezertům.

CO JE TO FORTIFIKOVANÉ VÍNO?


Jedná se o technologii fortifikace (dolihování), během kterého se do kvasícího hroznového moštu přidává velejemný uleželý vinný destilát. Tím dojde k zastavení kvašení, a ve víně tak zůstane zbytek přírodního hroznového cukru. Moravská varianta portského vína je výsledkem invenčního přístupu mladé generace zdejších vinohradníků a vinařů. Jejich umění přidalo elegantnímu nápoji více ovocitosti a svěžesti, které jsou autentickým a nenapodobitelným výrazem severních vinařských oblastí. Honza Stávek patří ke třem výrobcům, kteří jako jediní mají v České republice na výrobu těchto vín koncesi a to zřejmě také kvůli faktu, že metoda fortifikace není jednoduchá.

Další várka nejzajímavějších vín... čtěte na našich VÍNOVINÁCH! 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045