PRAHA 1 -  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ -   | PO - PÁ| 8 hod - 16 hod 

BRNO - | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2626) KOLEKCE (59) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Best of... Galadegustace 2010

Výběr šampionů a zlatých medailistů soutěže časopisu Víno Revue

Po celý uplynulý rok se pod křídly časopisu Víno Revue degustovalo přes 1100 vín. Každý měsíc se soutěžilo v pěti odrůdových kategoriích. Pouze vítězové odrůd se mohou pyšnit titulem CHAMPION! My zde máme 2 :-)

Flower Line - Müller Thurgau pozdní sběr Rainer Wess - Wachauer Grüner Veltliner Ryzlink rýnský - pozdní sběr - AUSTERLITZ Cépage - Frankovka - rosé KOLONÁDA - Rulandské šedé - výběr z hroznů Merlot - výběr z hroznů - barrique
Víno
Katalogové číslo: 230
Cena za kolekci: 1 399 Kč nebo 4 663 korků
Zisk korků za balení: 38

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Flower Line - Müller Thurgau pozdní sběr, 2007
  Bílé víno s kořenitou ovocnou vůní. V chuti slanost s ovocem (černý rybíz), v dochuti vyzrálá medovost. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (32)
  86  
  (objem: 0,75 l)
   
 • - Rainer Wess - Wachauer Grüner Veltliner, 2012
  Veltlínské zelené, které je vyrobeno z hroznů pocházejících z vinic z oblasti Wachau. Stylově je víno nádherně čisté a harmonické s chutí bylin, koření, citrusových plodů a bílého pepře. Svěží, lehké víno s příjemným závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (57)
  87  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Spielberg - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - AUSTERLITZ, 2007
  Zlatá Prague Wine Trophy: V barvě vína září odlesky zapadajícího slunce. Jeho ovocné aroma je dotvořeno vůní rozkvetlé louky s lékořicovými tóny. Výraznou a plnou chuť doplňuje dlouhá perzistence. Víno můžeme podávat k přírodní úpravě vepřového masa.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (44)
  85  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Nové Vinařství - Cépage - Frankovka - rosé, 2008
  Víno barvy oka koroptve, s ovocnou vůní a nádechem po mandlích. Chuť je svěží, suchá, s typickou smetanovou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (18)
  85  
  (objem: 0,75 l)
   
 • - KOLONÁDA - Rulandské šedé - výběr z hroznů, 2008
  Víno sytě zlatavé barvy s mohutnou a plnou aromatikou připomínající mix sušených hrušek, rozinek a tropického ovoce. Chuť je lahodně medová a dlouhá, zakončená příjemnou kořenitostí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (122)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • - Merlot - výběr z hroznů - barrique, 2007
  Víno tmavě rubínové až granátové barvy. Ve vůni s čitelnými tóny vyzrálých černých třešní, po chvíli na patře nastupuje aroma švestkových povidel, kávy a lanýžů. Typický odrůdový výraz je podpořen hebkými tříslovinami. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (15)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

GALADEGUSTACE VÍNO REVUE


Galadegustace je slavnostní vyvrcholení soutěže Prague Wine Trophy pořádané časopisem Víno Revue. Na Galadegustaci se nepředávají jen ocenění, ale hlavně se ochutnávají oceněná vína doplněná novinkami medailových výrobců či dovozců. Třetí ročník úspěšné Galadegustace se bude opět konat v nádherných prostorách Břevnovského kláštera v pátek 22.1.2010 od 13 hodin. Pokud se této krásné a zajímavé vinné akce nebudete moci zúčastnit, můžete alespoň nasát atmosféru soutěže a degustace z skrze prezentovaný výběr 2 šampionů a 4 zlatých medailistů.

Do soutěže Prague Wine Trophy bylo v loňském roce přihlášeno 1104 vzorků vín, čímž se stala největší soutěží vín v ČR. Z 25 vypsaných soutěžních odrůd vzniklo 25 Šampionů - tedy absolutních vítězů odrůd. Jen 30% vín v daných kategoriích získalo medaili, takže z celkového počtu soutěžních vín má medaili menší procento vín než 30%.

Máme to štěstí, že můžeme alespoň některé ze šampionů ochutnat. Tak neváhejte a chutnejte s námi :-)

NAŠI ŠAMPIONI:


Do tohoto výběru jsme zařadili 2 šampiony odrůd. Obyčejnou neobyčejnou odrůdu - Müller Thurgau z Mikrosvínu a náš milovaný Veltlín zelený z Wachau (náš skorosoused :-)

Bohužel, mnoho šampionů se tohoto slavnostního večera nedožila a tak jim medaile budou předány pouze in memoriam. Věnujte prosím minutu střízlivění (tzn. po dobu jedné minuty od teď se nenapijete vína) a uctěte památku již vypitých hrdinů:

- Pinot blanc 2005 výběr z hroznů - vinařství Reisten (máme posedních pár lahví!)
- Pinot gris 2008 pozdní sběr od Jiřího Horta
- Neuburg 2008 pozdní sběr - vin de messe - z Proqinu

Děkujeme :-)

NAŠI MEDAILISTI


V medailistech se vybírá lépe, i když některá již dávno přeplula vinnou řeku nářků :-( Ze čtyřech postoupivších zlatých medailistů si můžete nejvíc považovat Merlot 2006 výběr z hroznů z vinařství Trpělka&Oulehla, kterého je tak málo, že nám možná způsobí vyprodání kolekce. U porotců Víno Revue si vydobil 88 bodů.

Díky medailím jsme se také dozvěděli, že má Nové Vinařství nové růžové (navíc za ještě dobrou cenu!!!). Zlatou volbou kolekce je tedy růžová Cépage Frankovka 2008 s 85 body.

Frankovka i Merlot jsou dnešními novinkami, proto od Vás ještě nemají žádné hvězdičky. Co není může být a těším se, jak dopadne žebříček TOP-6 nejprodávanějších vín týdne :-)

Klasikou mezi úspěšnými víny je Ryzlink rýnský 2007 pozdní sběr z řady Austerlitz z vinařství Spielberg. Rýňák patří mezi jejich vlajkové lodě, to by bylo aby z výpravy za drahými kovy něco nepřivezlz :-)

Rulandské šedé je z nějakého záhadného důvodu moderní (i když klasickou) odrůdou. Velmi pěkná (polosladká) se povedla vyrobit ve Valticích - hlavním měste vína - ve vinařtsví Chateau Lednice, které hospodaří na bývalých (prověřených) Liechtenštejnských viničních polohách. O její velké oblíbenosti u Vás svědčí i téměř dokonalé hodnoce - skoro 5 hvězdiček :-)

SPECIÁLNÍ NABÍDKA - DO PÁTKU 22.1. - KOLEKCE ZA 1299 Kč místo za 1518 Kč


Koupíte-li rychle, dobře koupíte :-)
Ad 1 - budete mít jistotu, že dostanete všechna vína (než je třeba vyprodáme...)
Ad 2 - ušetříte pěkných 219 Kč (ty dnes na ulici jen tak nenajdete...) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018