Sami si lépe nevyberete

Gambero Rosso - rosso

Kolekce šesti červených vín, která získala nejvyšší ocenění v soutěži Gambero Rosso

Gambero Rosso je jedna z nejuznávanějších soutěží vín v Itálii. Každoročně vyhodnotí tisíce vzorků a přidělí vínům daná ocenění. 3 pohárky (3 bichcieri) jsou tím nejlepších, co může víno dostat. Některá v této kolekci to získávají pravidelně. Ochutnejte!

Mastroberardino - Radici Taurasi DOCGAgricola Punica - Barrua Isola dei Nuraghi IGTBadia a Coltibuono - Riserva Chianti Classico D.O.C.G.Velenosi - Roggio del Filare Rosso Piceno Superiore D.O.C.Cusumano - Sagana - Sicilia rosso I.G.T.Basilisco - Aglianico del Vulture Basilisco DOC
Katalogové číslo: 380
Cena za kolekci: 4 999 Kč nebo 16 580 korků
Zisk korků za balení: 203

VYPRODÁNO


 

OBSAH KRABICE

  • ITA - Mastroberardino - Radici Taurasi DOCG, 2005
    Vlajková loď vinařství Mastroberardino.Odrůda: 100% Aglianico. Má rudou barvu a plnou, komplexní vůni fialek a lesních plodů. Chuť je elegantní a persistentní, s tóny švestek, jahod a černého pepře.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • ITA - Agricola Punica - Barrua Isola dei Nuraghi IGT, 2005
    Tradiční jihosardinské Carignano s odrůdami Cabernet Sauvignon a Merlot. Třísloviny jsou jemné, zakulacené. Barva je velmi intenzivní, tmavě rubínová. Vůně jemná, avšak plná, lahodná a vyvážená. Komplexní a hebká chuť, s dlouhou dochutí.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • ITA - Badia a Coltibuono - Riserva Chianti Classico D.O.C.G., 2007
    Riserva se vyrábí jenom v nejlepších letech. Barva je intenzivní, hluboká rubínová. Vůně převládá po červeném ovoci, višních, muškátovém oříšku a černém pepři. Teplé a přiměřeně měkké na patře, v závěru je elegantní a velmi svěží s vyzrálou tříslovinkou.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • ITA - Velenosi - Roggio del Filare Rosso Piceno Superiore D.O.C., 2005
    Nejlepší červené víno z Marche. Krásná hluboká rubínová barva. Vůně komplexní, velmi elegantní, připomíná višně, rybíz. Chuť je rovněž velmi bohatá, sametová, mnohoznačná. Velmi pěkná rovnováha mezi ovocnou chutí a příjemným nádechem dřeva.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • ITA - Cusumano - Sagana - Sicilia rosso I.G.T., 2007
    100% Nero d‘Avola v úchvatném provedení bratří Cusumanů. Sytá rubínově červená barva. Charakteritická ovocná vůně, plná chuť s náznakem koření a kouře.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • ITA - Basilisco - Aglianico del Vulture Basilisco DOC, 2006
    Jedno z největších vín jižní Itálie. Hluboká rubínová barva s purpurovými odlesky. Bohatá a komplexní ovocná vůně s patrnou ostružinou, třešní, švestkou. Chuť plná až opulentní, na patře zakulacená, dlouhotrvající.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
 

O SOUTĚŽI GAMBERO ROSSO - 3 BICCHIERI


Chtěli jsme poskládat ta nejlepší a nejzajímavější červená z Itálie. Na výběr jsme použili osvědčený klíč podle umístění v hodnocení Gambero Rosso. Získat 3 skleničky při tomto přísném hodnocení není vůbec jednoduché. Některá vína to však získávají pravidelně každý rok.

Vína, která jsme vybrali nejsou jenom vítězná, ale velmi zajímavá z hlediska oblastí a odrůd. Mezi oblastmi jsou zastoupeny nejžhavější italské vinné regiony: Toskánsko, Sicílie, Sardínie, Kampánie, Marky a Basilicata. Z odrůd, kterých se v Itálii pěstuje přes 2000, budete moci ochutnat Aglianico, Carignano, Sangiovese, Montepulciano, Nero d´Avola a Aglianico del Vulture.

O VÍNECH Z KOLEKCE - GAMBERO ROSSO - 3 BICCHIERI


Vůbec nejslavnějším vínem této kolekce je 100% Aglianico z vinice Radici z vesnice Taurasi vyrobené ve vinařství Mastroberardino (píšu to tak polopatě, abyste dokázali jednoduše rozklíčovat etiketu) působící v Kampánii. Toto víno získává 3 skleničky v Gambero Rosso pravidelně, ale my zde máme opravdu výjimečný ročník 2005, který byste měli vypít mezi lety 2015 - 2035! Je to ideální dárek dětem narozeným v roce 2005, které si to budou moci vypít na své 18, 20 nebo 30 narozeniny, pokud jim ho nevypijete Vy :-) Kromě 3 skleniček má toto víno 93 bodů od Roberta Parkera, 18/20 bodů od Jancis Robinson a 92 bodů z časopisu Wine Enthusiast.

Na Sardínii jsme ochutnali plody zajímavého projektu, ve kterém se spojilo slavné toskánské vinařství Tenuta San Guido a slavné sardinské vinařství Cantina Santadi, kteří společně vyrábí vína mícháním lokální sardinské odrůdy - Carignano spolu s mezinárodními Bordeaux odrůdami - Cabernet Sauvignon a Merlot. Víno nazvané Barua vyrobené ve vinařství nazvaném Agricola Punica, je vlastně takový supersardinec (což jsem odvodila od označení supertoskánec, což je víno z Toskánska, které je složeno z odrůdy Sangiovese a mezinárodních bordeaux odrůd). Je to úžasné víno a podle mě by si zasloužilo skleničky čtyři :-)

Toskánsko reprezentuje proslavené víno Chianti, vyrobené z 90% z odrůdy Sangiovese a 10% Canaiola. Toto víno pochází z krásného klášterního vinařství Badia a Coltibuono, což můžeme přeložit jako "opatství dobré úrody", kde jsou hrozny pěstovány a víno vyráběno s láskou a v BIO kvalitě. Vinařství se nachází v samém srdci oblasti Chianti a rozhodně stojí za návštěvu.

Oblast Marky (Marché) reprezentuje nejlepší víno z této oblasti - Rosso Piceno Superiore, které může být podle apelačních regulí vyráběno mícháním dvou odrůd - Sangiovese a Montepulciano. Toto exkluzivní víno z vinařství Velenosi pochází z jejich nejlepší vinice Roggio del Filare. Hodí se k masitým pokrmům, a to nejen proto, že zraje v barikových sudech z francouzského dubu. Gambero Rosso jej doporučuje konzumovat mezi lety 2010 - 2015.

Nebyl by to reprezentativní výběr, kdyby v něm chybělo víno ze Sicílie se silnou místní červenou odrůdou - Nero d´Avola. Tuto odrůdu do krásné lahve vypiplali bratři Cusumanové a nazvali ji jednoduše Sagana. Na Saganu se sbírají jen ty nejlepší hrozny z vinice, která leží 300 metrů nad mořem. Bratři Cusumanové v každé lahvi snoubí přednosti tradičního vinařství s moderními technologickými postupy. Víno Sagana získává 3 skleničky z Gambero Rosso pravidelně, tento ročník byste měli vypít mezi lety 2010 a 2014.

Posledním vínem výběru je víno z oblasti Basilicata, což je malá oblast na jihu Itálie. Zajímavostí je, že vinice vinařství Basilisco leží na úpatí sopky Vulture, proto je jejich víno vyrobené z odrůdy nazvané Aglianico del Vulture v chuti plné, bohaté a komplexní. Můžete jej porovnat z Aglianicem z Kampánie, které také roste na vulkanickém podkladu. Zajímavostí je, že cena tohoto vína na světovém trhu také stále roste. Na vypití máte čas až do roku 2016.

DÁREK DO KAŽDÉ KRABICE GAMBERO ROSSO - STYLOVÝ KÁVOVAR ZNAČKY BIALETTI v hodnotě 715 Kč


Do každé krabice s těmito pořádnými italskými červenými víny Vám přidáme další italskou klasiku - kávovar Moka Express 6 značky Bialetti. Kávovar v roce 1933 navrhl a sestrojil pan Bialetti a v nezměněném designu se vyrábí nepřetržitě až doteď. Výhodou tohoto kávovaru je fakt, že si uvaříte silnou kávu, která nahradí chuť espressa. V tomto typu kávovaru - Moka Express 6 uvaříte 300 ml kávy.

Nabídka platí jen týden - do 9. 12. 2011.



 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

 

NÁŠ TIP:

Kořínek - Ryzlink rýnský - VOC Znojmo - šarže 20, 2011

- Svěží víno zelenkavé barvy se svěží vůní eukalyptu a zralých meruněk.

- V plné chuti s tóny meruňkové marmelády převládá šťavnatá kyselinka

- Víno s dlouhou ovocnou dochuti. Polosuché.

 

Naleznete také v kolekci . ..Best of... VOC Znojmo 2011

 

NÁŠ TIP:
Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Languedoc

- Piquepoul je „středomořský ryzlink.“

- Víno průzračné žluté barvy s nazelenalými odlesky.

- Suchou, osvěžující chuť podkreslují tóny květin a citrusů, anýzu a fenyklu.

- Objem a dlouhá perzistence jsou zahaleny do jemné a měkké struktury.

 

Naleznete ve výběru: ..Best for ...CHŘEST

 

NÁŠ TIP:
Cuvée LOVE 69

- První afrodiziakální víno

- Nečekané spojení Tramínu a Muškátu Ottonelu

- Víno s podmanivou vůní a kořenitou násládlou chutí. Polosladké.

 

GoPay

Vyrobil: nexum Trilog

 

Spielberg Spielberg Šilinek Šilinek Chateau Modra Chateau Modra Neustifter Neustifter Binder Binder Réva Rakvice Réva Rakvice Volařík Volařík Zlomek & Vávra Zlomek & Vávra Edelspitz Edelspitz Chateau Lednice Chateau Lednice Krásná hora Krásná hora Proqin Proqin Mikrosvín Mikulov Mikrosvín Mikulov Hort Hort Lahofer Lahofer Ilias Ilias Krist Krist Nové Vinařství Nové Vinařství Špalek Špalek Grmolec Grmolec Reisten Reisten Spielberg Spielberg Šilinek Šilinek Chateau Modra Chateau Modra Neustifter Neustifter Binder Binder Réva Rakvice Réva Rakvice Volařík Volařík Zlomek & Vávra Zlomek & Vávra Edelspitz Edelspitz Chateau Lednice Chateau Lednice Krásná hora Krásná hora Proqin Proqin Mikrosvín Mikulov Mikrosvín Mikulov Hort Hort Lahofer Lahofer Ilias Ilias Krist Krist Nové Vinařství Nové Vinařství Špalek Špalek Grmolec Grmolec Reisten Reisten
 

POSLEDNÍ SBOHEM VÍNŮM

Počet zbývajících lahví na skladě značí, kolik kusů daného vína a daného ročníku máme ještě k prodeji. Po vyčerpání tohoto množství bude víno zcela vyprodané, a to nejen u nás, ale i u vinaře.

Více než uvedené množství lahví není možné objednat.

Systém objednávku doprodávaných lahví potvrdí na základě pravidla, kdo dřív objedná, ten má. Potvrzení objednávky Vám zašleme emailem. V opačném případě budete vyzváni k úpravě množství vybraných lahví v košíku.