Best of... Ilias

Vína oblíbeného vinaře z Pálavy

Jirka Ilias má svůj přístup k životu i k výrobě vína. Je to velký pohodář, i proto se u nás příliš razantně neprosazuje, a i svým vínům dává prostor, dělá jim "průvodce", proto je má vždy pozdě. Ale jsou vyrobena v BIO kvalitě, s LÁSKOU a PÉČÍ.

Pinot blanc - kabinetPinot gris - pozdní sběrChardonnay - pozdní sběrPinot noir - pozdní sběrMerlot - pozdní sběr - rezervaModrý Portugal - jakostní
Víno
Katalogové číslo: 210
Cena za kolekci: 1 299 Kč nebo 4 330 korků
Zisk korků za balení: 40

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

• ČR - Ilias - Pinot blanc - kabinet, 2008
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (8)

• ČR - Ilias - Pinot gris - pozdní sběr, 2008
    Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (19)

• ČR - Ilias - Chardonnay - pozdní sběr, 2008
    Víno zelenkavé barvy s limetkově-minerálními tóny ve vůni podpořené tóny sušené pomerančové kůry. Chuť je plná exotického ovoce (mango). Vyrobeno z bio-hroznů. Polosladké.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (15)

• ČR - Ilias - Pinot noir - pozdní sběr, 2008
    Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)

• ČR - Ilias - Merlot - pozdní sběr - rezerva, 2008
    Krásné plné červené víno s višňovou peckou v chuti. Merlot, který si zamilujete! Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (33)

• ČR - Ilias - Modrý Portugal - jakostní, 2007
    Krásné plné červené víno s chutí červeného ovoce. Vyrobeno z bio-hroznů. Suché.
    HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (10)

MALÝ VELKÝ SKROMNÝ VINAŘ

Přestože ho máme v nabídce už přes rok, uvádíme jeho BEST OF kolekci až nyní. Jirka Ilias, malý a skromný vinař z Pavlova, je totiž specifický případ :-) Buď měl všechna vína vyprodaná nebo jich nikdy neměl dostatek nalahvovaných, proto byla myšlenka na vytvoření kolekce 6 lahví téměř utopie. Loni mu naštěstí jeho BIO opečovávané vinice urodily dostatek hroznů, ze kterých vyrobil krásná vína ročníku 2008, na která se nyní můžeme s vervou vrhnout. V tomto ročníku (2008) udělal nově i víc červených - Modrý Portugal, Rulandu modrou (Pinot noir), tradiční Merlot i nový Cabernet Sauvignon. A kromě toho si lupnul jednu lahůdku - Ryzlink vlašský ledový v limitované edici 200 lahví.

Jirka Ilias je v přechodném období k získání certifikátu BIO, o to víc je péče o vinice a následná výroba vína náročnější. Na svých vinicích nepoužívá chemii, proti nemocem hrozny stříká práškem do pečiva nebo fenyklovým olejem. Zároveň mezi řádky nechává trávu a jiné rostilnky, aby tam byl přirozený koloběh a líbilo se tam hmyzu, co pak dobře opyluje květy. K výrobě vína také nemůže žádnou chemii použít. Hadice například desinfikuje vinným destilátem - vínovicí (pak to má říz :-). Díky těmto postupům jeho vína obsahují minimální množství síry (konzervantu), většinou je pouze na pětině povoleného limitu!

ČERVENÁ VÍNA Z PAVLOVA AŽ NA KRÁLOVSKÝ DVŮR!

Přestože se usadil pod Pálavou, nevěnuje se jen bílým vínům, jak byste spíše čekali. Zasadil si také červené odrůdy, které mu moc chutnají. (V jeho žilách koluje řecká krev!) Jirka však vyzkoumal, že červená vína z Pavlova byla v 16. století tak vyhlášená, že je kupovali pro Vídeňský dvůr, odkud dokonce putovala i na Francouzský královský dvůr! Proto byl první, kdo kolem Pavlova vysázel odrůdu Merlot!

PROČ NEPÍŠE POPISKY?

Jirka ke svým vínům nikdy nepíše, jak by měla chutnat. Za prvé, je skromný a neumí se chválit. Za druhé, nechce Vm vnucovat své předtsavy, protože každému to může chutnat jinak. Každopádně, záleží na Vás. Vína můžete osobně vyzkoušet v kolekci BEST OF... ILIAS za zvýhodněnou cenu kolekce 1299 Kč místo 1375 Kč. Svůj vlastní výběr si pak můžete udělat na adrese: www.vino-klub.cz/ilias.

SLUNÍČKO, LÁSKA A POHODA v BIO-KVALITĚ = RADOST!

Jirka bude mít (ve své skromnosti) velkou radost, když Vám vínka budou chutnat, a Vy budete mít taky radost, že jste mohli někomu udělat radost tím, že si popijete :-) A nejsou to jen obyčejná vína, je v nich SLUNÍČKO, LÁSKA A POHODA, navíc v BIO kvalitě s nízkým obsahem síry.

SLUNÍČKO, LÁSKA A POHODA v BIO-KVALITĚ = SYN! :-)

A ještě jeden drb na závěr, Jirkovi a Martině letos začalo vinobraní jinak než obvykle. Narodil se jim totiž syn Daniel! 2009 je prý dobrý ročník! Krabicí BEST OF mu můžete symbolicky připít na zdraví a dlouhá léta :-)

Mohlo by Vám také chutnat

DISKUZE K VÍNU

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR

Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.