PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2751) KOLEKCE (21) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

...ZIMNÍ ČERVENÁ

Do naší nové kolekce ZIMNÍ ČERVENÁ jsme vybrali plná a tělnatá červená vína, která zahřejí svými odrůdově typickými výraznějšími tříslovinami a v druhém plánu i vyšším alkoholem.

Už týden se probouzíme do chladných rán, čistíme auta od sněhového poprašku a ve skříních hledáme čepice a rukavice. Můj recept na zahřátí je opravdu jednoduchý: zapálit oheň v krbu, pustit si jazz a se skleničkou červeného se uvelebit v křesle. Váháte-li nad tím, jaké červené si otevřít, inspirujte se naší novou kolekcí ZIMNÍ ČERVENÁ.

Familia Deicas - Pueblo Del Sol Tannat Roble Baudron - Cabernet Sauvignon OAK Stellenrust - Shiraz Vittorio Innocenti - Rosso di Montepulciano DOC Domaine de Nidoleres - La Pierroune - AOC Côtes du Roussillon Viňa Real - Rioja Reserva
Víno
Katalogové číslo: BOX-931
Cena za kolekci: 1 799 Kč nebo 5 750 korků
Zisk korků za balení: 58

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • URG - Familia Deicas - Pueblo Del Sol Tannat Roble, 2016
  Víno živé červené barvy s fialovými odlesky, ve vůni skrývá kouř a aroma červeného ovoce.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Baudron - Cabernet Sauvignon OAK, 2013
  Víno tmavé barvy s vůní červeného ovoce a černého pepře s čokoládovými tóny a s kouřovým aroma, které jen potvrzuje, že víno zrálo v dubových sudech. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • JAR - Stellenrust - Shiraz,
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Hrozny ze dvou rozdílných oblastí. Shiraz z Bottelary Hills s fenolickou sladkostí a chutí vyzrálého ovoce, zatímco Helderberg Shiraz je robustní a plný. Víno nabízí chuť malin a jemné taniny vyzrálého ovoce. Vůni fialek se svěží kyselinkou.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (5)
  87  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ITA - Vittorio Innocenti - Rosso di Montepulciano DOC,
  Ovocné a příjemné Rosso od profesora Innocentiho. Ve všech jeho vínech je vždy znát jeho klasický rukopis: výrazné tříslo, vyzrálé lesní ovoce, lehká mineralita a překvapivá svěžest. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine de Nidoleres - La Pierroune - AOC Côtes du Roussillon, 2014
  Víno zářivé a hluboké rubínové barvy. Ve vůni intenzivní a bohaté, odrůdově typické - tmavé ovoce, mohou se objevit vegetativní podtóny (podhoubí, les). V chuti velmi krásně strukturované s tzv. tóny „garrigue“ (přezrálé ovoce v kombinaci s bylinkami).
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ŠPA - Viňa Real - Rioja Reserva , 2013
  Příjemná Rioja Reserva ročníku 2013. Víno má tmavou barvu s fialovými odlesky. Na nose je pikantní s poznámkami dřeva a tmavého ovoce. V ústech je víno plné s dobou strukturou a velmi dlouhou dochutí.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Náš zimní výběr dokonale doplní zimní, tedy hlavně masité a zvěřinové pokrmy. Užijete ho už při vaření nebo si jím vylepšete svůj recept. Trochou vína namarinujte maso nebo jej použijte do omáčky a zbytek lahve dopijete společně s už uvařeným jídlem. Zažijete dokonalou symbiózu chutí.

Navnadila jsem vás alespoň trochu? Tak se nyní pojďme společně podívat, na co konkrétně se v naší nové kolekci červených vín můžete těšit:


NOVOSVĚTSKÁ ČERVENÁ ZDE REPREZENTUJÍ:
URUGUAY: Familia Deicas - Tannat Roble, 2016
V chladných večerech vás skvěle zahřeje uruguayská národní odrůda zvaná TANNAT. Zajímavostí je, že se čte zepředu i zezadu stejně ;-) Jak už název napovídá, tato odrůda se vyznačuje výraznými taniny, po našem tříslovinami. Ve vůni vás dostane kombinace vyzrálého červeného ovoce a kouře, v chuti odhalíte jemné tóny dřevin.

ARGENTINA: Baudron - Cabernet Sauvignon OAK, 2013
Argentinský Cabernet Sauvignon bude ideálním společníkem ke steakům s opečenými brambůrky. Charakteristická kouřová vůně s tóny pepře a hořké čokolády jen potvrzuje, že toto víno zrálo v dubových sudech.

JAR: Stellenrust - Shiraz, 2016
Hrozny tohoto jihoafrického vína vyzrávaly ve dvou různých oblastech. Hrozny z Bottelary Hills se vyznačují vyšším cukrem a výraznějšími ovocnými tóny, zatímco z hroznů z oblasti Helderberg se dělají robustní a plná vína. Kombinací těchto dvou oblastí vzniklo dokonale vyvážené víno, které získalo Zlatou medaili na soutěži Prague Wine Trophy 2017.

Z EVROPSKÝCH ZIMNÍCH VÍN JSME VYBRALI TATO:
ITÁLIE: Vittorio Innocenti - Rosso di Montelpulciano DOC, 2013
Víno z italské oblasti Montelpulciano se prezentuje výrazným projevem tříslovin a vyzrálého červeného ovoce. Ochutnejte toto zimní červené od bývalého profesora filozofie a nyní skvělého vinaře Vittoria Innocentiho.

FRANCIE: Domaine de Nidoleres - La Pierroune, 2014
Tento jihofrancouzský Syrah má typické tóny zvané garrigue, které se vyznačují kombinací vůně přezrálého červeného ovoce a bylinek. Dále se v něm objevují odrůdově charakteristické vegetativní podtóny (vůně podhoubí a vlhkého lesa). Otevřete si k němu nějakou ponurou detektivku, ale nejlepší bude stejně v kombinaci s jehněčím na tymiánu!

ŠPANĚLSKO: Viňa Real - Rioja Reserva, 2013
Všechna vína v naší kolekci jsou samozřejmě výborná, ale tato Rioja, která je v chuti jemně pikantní, je mým absolutním favoritem. A nejen mým... vinný kritik Robert Parker ji ocenil 94 body a ve vinařském magazínu Wine Spectator získala krásných 92 bodů. Hodí se na dlouhé zimní večery, protože se vyznačuje velmi dlouhou dochutí.

P. S. Tato vína pijte dekantovaná, nebo je nechte rozdýchat ve velkých sklenicích, aby se krásně otevřela a rozvoněla. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045