PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( PÁTEK 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2676) KOLEKCE (35) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

VÍNA ŽEN VINAŘEK

Jaká jsou vína, která vyrobily ženy?
(sleva na kolekci: -124 Kč)

Obecně lze říci, že všechny uvedené ženy vinařky spojuje velká ctižádostivost, trpělivost, pečlivost a cit pro detail, což se odráží i v jejich vínech a vinařstvích. Poznejte 6 příběhů skrze těchto 6 skvělých vín v limitované kolekci.

Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Picpoul de Pinet Elena Walch - Gewürztraminer - Alto Adige DOC Chardonnay - Central Otago Domaine Marc Roy - Marsannay - Les Champs Clos Bagatelle - Sentiers de Bagatelle Colline - AOC Saint Chinian Savignola Paolina - Chianti Classico DOCG
Víno
Katalogové číslo: BOX-609
Cena za kolekci: 2 790 Kč nebo 9 034 korků
Zisk korků za balení: 85

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Picpoul de Pinet, 2013
  Víno průzračné žluté barvy s nazelenalými odlesky můžeme bez nadsázky nazvat „středomořským ryzlinkem“. Překvapuje svou suchou, osvěžující chutí podkreslenou tóny květin, citrusů a bylinek. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (34)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Elena Walch - Gewürztraminer - Alto Adige DOC, 2014
  Víno odrůdy Tramín z vesnice Tramínu, domoviny této odrůdy. Typická, bohatá a koncentrovaná vůně a chuť, avšak jemná, delikátní. Chuť příjemně suchá a elegantní.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NZ - Chardonnay - Central Otago, 2012
  Víno vyrobené v Novém světě (Nový Zéland) podle tradic Starého světa (Evropy). Oříškovo-vanilkové ve vůni, mohutné a široké v chuti s ovocnými podtóny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Marc Roy - Marsannay - Les Champs, 2011
  Bílé víno jiskrné, slámově žluté barvy. Svěží aroma po citrusech a jablkách. V chuti středně plné, dotek zeleného jablka, citronů, koření a vosku, pevná textura. Harmonický závěr. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Clos Bagatelle - Sentiers de Bagatelle Colline - AOC Saint Chinian, 2012
  Víno rubínové barvy s vysokou viskozitou. Colline - v překladu „kopeček“, ve skutečnosti vápencová pahorkatina. Díky vápencovému podloží chuť měkká, ovocitá se sametovou tříslovinou a lahodnou svěžestí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Savignola Paolina - Chianti Classico DOCG, 2012
  Červené víno intenzivní rubínově červené barvy. Ve vůni zralé bobulové ovoce doprovázené kořenitými tóny. V chuti je dobře strukturované, svěží kyselina, příjemná ovocná sladkost, výraznější vyzrálé třísloviny. Středně dlouhý, sametový závěr. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

ŽENY VINAŘKY DĚLAJÍ ÚŽASNÁ VÍNA


V naší (vinařské) branži je žen jako šafránu. Ty, které se zde zvládly prosadit, bezmezně obdivuji a hltám každý jejich doušek i slovo. Dnešní kolekcí bych jim chtěla vzdát hold a poukázat na určitá specifika, která vína od vinařek mají.

Toto téma jsem měla v hlavě už dlouho, trvalo mi jen poskládat vína. Blížící se MDŽ a Radkova nepřítomnost v naší aktuálně dámské kanceláři jsou okolnosti čistě náhodné ;-)

Tato kolekce nutí k zamyšlení (nejlépe u skleničky vína) o tom, jaká musí být konstelace, že se žena vymkne ze své tradiční role v rodině a společnosti a začne vinařit a také, jaktože tak energické ženy, které Vám níže představím, dělají tak delikátně něžná vína? Tento kontrast, mezi jejich charakterem a jejich vínem, je to, co mě na vínech od vinařek baví.

Obecně lze říci, že všechny uvedené ženy vinařky spojuje velká ctižádostivost, trpělivost, pečlivost a cit pro detail, což se odráží i v jejich vínech a vinařstvích.

Poznejte 6 příběhů skrze těchto 6 skvělých vín v limitované kolekci: VÍNA ŽEN VINAŘEKDomaine Félines Jourdan - Claude Jourdan - Languedoc, FRA


Rodina Jourdan vinaří od nepaměti. Claude Jourdan vinařství převzala od své matky v roce 1995. Kromě jiných vyrábí slavný Picpoul de Pinet, o kterém New York Times, v textu slavné vinné kritičky - Jancis Robinson, napsaly, že je návykový. Tajemství úspěchu vín tkví podle Claude v tom, že hrozny sbírá vždy o maličko později než ostatní v okolí a díky tomu má ve vínech bohatší a intenzivnější aromatiku. Její vinice přímo navazuje na zátoku, kde jsou ústřicové sádky, což Picpolu nabízí poměrně jasnou gastronomickou linku. Kromě mořských plodů se nádherně snoubí i se specialitami z chřestu. (Už brzy!)

Elena Walch - Alto Adige / Süd Tirol, ITA


Elena Walch původně vystudovala architekturu. Vinařkou se stala, když se přivdala do tradiční vinařské rodiny působící přímo ve vesnici Tramin. Díky své obrovské ctižádostivosti a pracovitosti pozvedla toto vinařství mezi světovou špičku. Přebudovala sklepy, pořídila technologie na moderní zpracování hroznů, ale i přesto si je vědoma faktu, že se víno vyrábí na vinici. Do této kolekce jsme vybrali klasický suchý Tramín z Tramínu. Elena už do vinařských tajů zasvětila i své dvě dcery, které by po ní měly vinařství převzít, coby 5. generace Walchů.

Michelle Richardson - Central Otago, NZ


Michelle je křehká žena, která půl roku vinaří na Novém Zélandě a půl roku učí angličtinu v Praze, kam se přivdala. Dělá limitované série vín z nejlepších poloh oblastí Marlborough (pro Sauvginony) a Central Otago (pro Pinot noiry a Chardonnay). V roce 1999 a 2000 získala titul Novozélandský Vinař roku a v roce 2001 ji na mezinárodní soutěži ve Velké Británii vyhlásili Vinařem roku v kategorii bílých vín. Její vína jsou v porovnání s víny novozélandských kolegů mnohem elegantnější, krémovější a s delší dochutí.

Domaine Marc Roy - Alexandrine Roy - Burgundsko, FRA


Vinařství Marc Roy založil ve slavné burgundské vesnici Gevrey Chambertin Alexandrin pradědeček. I na Burgundsko se jedná o malé vinařství vlastnící pouze 4 ha vinic. Otec Alexandrine, Marc Roy, začal svá vína lahvovat až v roce 1982. Dříve prodávali jen hrozny nebo víno negociantům. Alexandrine se vinařství začala naplno věnovat od roku 2003, po studiu a praxi v Austrálii a na Novém Zélandě. Žádná výzva pro ni není nepřekonatelná, a proto se rozhodla, že lidi naučí pít bílé Marsannay (z odrůdy Chardonnay). Jelikož se Marsannay běžně vyrábí jen jako červené, z odrůdy Pinot noir, zákazníci bílé Marsannay nekupovali. Dnes je to víno, které se jim prodá nejrychleji. Bohužel, ho není moc, a proto je naše kolekce limitovaná. Alexandrine má obrovský smysl pro detail, i proto si na otci prosadila přísnější redukci ve vinici (trhají zelené hrozny, aby zbylé hrozny lépe vyzrály a byly koncentrovanější). Ochutnejte sami!

Clos Bagatelle - Christine Deleuze - Languedoc, FRA


Vinařství Clos Bagatelle bylo založeno už v roce 1623 a od té doby přechází vždy z matky na dceru. Ženskou stopu lze vyčíst i z dochovaného rodového erbu, který má dámský oválný tvar a který našli ve zdi sklepa. Aktuálními vlastníky jsou Christine a její bratr Luc Simon. Vína vyrábí Christine, bratr se jí stará o vinice. Zajímavostí je, že má na svých vinicích 3 rozdílná podloží - jílovito-vápenité, neprůstupné jíly a břidlici. Christine o svých vínech mluví jako o svých dětech, popisuje jejich osobnost, silné a slabé stránky i jaká do nich vkládá očekávání. A vůbec na ně nespěchá. Každé lahvi, kterou pošle do světa, zamává. Její červená vína jsou velmi elegantní a přesně zapadají do mého chlívečku vín od ženy vinařky. Ona byla vlastně první, na kterou jsem při skládání této kolekce pomyslela ;-)

Savignola Paolina - Ludovica Fabbri - Toskánsko, ITA


Usedlost Savignola byla v Greve in Chianti, v srdci toskánské oblasti Chianti Classico, postavena už v 17. století. V roce 1780 ji koupila rodina Fabbri, která ji vlastní až do současnosti. První úspěchy ale zaznamenali až díky energické Paolině Fabbri, která mezi válkami pomáhala s vedením statku své ovdovělé matce. Po smrti Paoliny, v roce 1988, vedl vinařství 10 let její vnuk Carlo. Od roku 1998 je ale zpět v čele žena, Carlova dcera - Ludovica. Jméno Savignola je etruského původu a našince možná svádí k očekávání bílých Sauvignonů. Jelikož se ale vinařství nachází v srdci oblasti Chianti Classico, vyrábí pouze červená vína, a to z 85 nebo 90 % Sangiovese, doplněné odrůdami Colorino a Malvasia Nera. Obě její Chianti jsou sametová a krásně vyvážená.

Medailonky i s fotografiemi našich žen vinařek najdete v článku na našich VÍNOVINÁCH. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045