PRAHA 1 -  | PO - PÁ  | 9 hod - 21 hod 

CHÝNĚ -   | PO - PÁ| 8 hod - 16 hod 

BRNO - | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2671) KOLEKCE (54) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

VZPOMÍNKY NA SKITEST

Nejlepší vína z nejlepšího skitestu

Firma Mujsport každoročně organizuje předsezónní testování nových lyží. Díky naším dobrým sousedským vztahům nás letos na test přizvala, abychom účastníky zájezdu otestovali i ve víně. Do této kolekce jsme vybrali ty nejzajímavější lahve, kterými byl náš zájezd doslova prošpikován ;-)

Casa Roma - Prosecco DOC Treviso Extra Dry Fink - Wachau Grüner Veltliner - Alte Reben Richard Schmitt - Riesling Classic - trocken Traditional Line - Ryzlink vlašský - VOC Pálava - Goldhamer Rulandské modré rosé - kabinetní Domaine Lafond Roc-Epine - Cotes du Rhone - AOC Cotes du Rhone
Víno
Katalogové číslo: BOX-5677
Cena za kolekci: 1 369 Kč nebo 4 297 korků
Zisk korků za balení: 41

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ITA - Casa Roma - Prosecco DOC Treviso Extra Dry,
  Ovocné a delikátní šumivé víno, ideální osvěžení nejen v horkých dnech. Toto základní Prosecco DOC Treviso nabídne vůni citrusových plodů a květin. Jeho ovocná a svěží chuť je skvěle podpořena jemným perlením. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (61)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • RAK - Fink - Wachau Grüner Veltliner - Alte Reben , 2014
  Prague wine trophy 2015 - gold

  Víno světle žluté barvy, silné, harmonické. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (68)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • NĚM - Richard Schmitt - Riesling Classic - trocken, 2014
  Prague wine trophy 2015 - gold

  Tomuto jsme říkali meruňkový. Je ještě mladý a suchý, ale na patře Vám krásně vyrýsuje sušené meruňkové tóny. Pro lepší zapamatování jeho meruňkových tónů použijte pomůcku - má i meruňkovou záklopku korku. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (72)
  86  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Ryzlink vlašský - VOC Pálava - Goldhamer, 2012
  Vůně, ve které se spojuje lehce květnatá vůně, jemná mineralita a nádech vlašských ořechů. Chuť je minerální a kořenitá. Příjemná kyselinka dává vínu nádhernou délku, doplněnou o minerální dochuť. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (74)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Rulandské modré rosé - kabinetní, 2013
  Vinalies Internationales Paris - zlatá medaile

  Víno lososové barvy s vůní tropického ovoce, která se rozvíjí i ve šťavnaté chuti vína s příjemným zbytkovým cukrem. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (133)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Lafond Roc-Epine - Cotes du Rhone - AOC Cotes du Rhone, 2013
  Víno tmavé rubínové barvy s načervenalými až fialovými odlesky. Odrůda Grenache promítá do aroma tóny po malinách, zralých višních a černém rybízu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

NAŠE KOLEKCE - VZPOMÍNKY NA SKITEST


Ke každé vybrané lahvi se váže nějaká příjemná (a publikovatelná) vzpomínka na skitest. Připomeňme si společně atmosféru úžasného podzimního lyžařského zájezdu na Pitztal:

1/ PROSECCO - CASA ROMA


Toto Prosecco je asi nejvyzdvihovanější lahví celého skitestu, protože aperitivní a dobře pitelné bublinky vždy dobře stmelí partu, ale hlavně proto, že právě tato lahev byla hlavní výhrou soutěže VINNÉ PEXESO. Výherce Standa ji sebou vzal hned druhý den na svah, kde ji, po celodenním chlazení sněhem, sabrážoval švýcarskou lyží značky AK.

Co je to sabráž? Sabráž je speciální technika otevírání šumivého vína šavlí tak, že se jí odsekne hrdlo lahve. Byla to oblíbená kratochvíle Napoleonových důstojníků, kteří tím ohromovali mladou a bohatou vdovu - Madame Cliquot. No a my jsme na to využili dobře nabroušené hrany lyží AK2/ VELTLÍN Z WACHAU


Do VINNÉHO PEXESA vždy vybíráme typické zástupce daných odrůd. Nejlepším zástupcem Veltlínů je právě tento od Finka z rakouské oblasti Wachau, proto jsme ho sebou vzali i na SKI & WINE TEST. Na svahu byl zase oblíbený hlavně proto, že je opatřen šroubovacím uzávěrem, takže se vždy při návštěvě "pít stopu" (jak jsme říkali naší základně, kde jsme si měnili testované lyže) dobře a jednoduše konzumoval.

3/ RIESLING CLASSIC


Klasik je klasik, proto v našem vzpomínkovém výběru nechybí ani tento německý Riesling Classic ze strmých svahů klikaté řeky Mosely. Účastníci zájezdu byli po našem vyprávění o obtížích moselských vinařů rádi, že na podobně strmých svazích "pouze" lyžují.

4/ VLAŠÁK JE PAŠÁK


Ryzlink vlašský je naší národní odrůdou, která nesmí chybět v žádném našem VINNÉM PEXESU. Jednou z nejreprezentativnějších viničních tratí je "Goldhamer", který je situován pod nejdražší viniční tratí "Železná", a proto mu říkáme "baby Železná". Pokud chcete někdy v budoucnu v našem VINNÉM PEXESU uspět stejně jako Standa nebo Karola (výherkyně z 1. turnusu), musíte pečlivě trénovat právě na tomto vzorku.

5/ KRISTOVO ROSÉ


Chcete-li si z lyžování přivézt nějakou medaili a pokud zrovna nejste Olga Charvátová Křížová (medailistka ze zimních olympijských her 1984 Sarajevo), vyberete si v nákladním voze firmy Mujsport (kterému jsme říkali pojízdná vinotéka) právě toto růžové Rulandské modré, které vás potěší rafinovanou jahůdkovou chutí na jazyku a zlatou medailí z Paříže na pohled. Je to ideální podzimní víno, které můžete popíjet jak samotné, třeba při pohledu na červánky probleskující za vrcholky hor, nebo ho můžete podávat k pikantnímu lososovi s teplou majonézovou omáčkou z mušlí nebo k roastbeefu s dušenou mrkví a dýňovým pyré. Mám hlad ;-)

6/ ČERVENÉ PRO OLGU


Slavná česká lyžařka - Olga Charvátová Křížová, která jezdí, stejně jako já, Tereza z Osla a Madonna, na lyžích značky AK, preferuje červené, proto tato barva vína nemůže chybět ani v naší vzpomínací kolekci. Sice už to není vzorek z doublemagnum (3 L) lahve, který nám na závěrečný přípitek na terase poslala Franceska z firmy AK, ale je to pěkně strukturované francouzské červené víno s teplými tříslovinami a kořenitostí po Syrahu, které zahřeje nejen duši, ale i prokřehlé prsty dotýkající se dýnka kvalitní italské skleničky.

PODĚKOVÁNÍ...


Díky Mujsport za organizaci, šroubování a vracení se pro naše zapomenuté věci, díky TerezaInOslo za náš cool pink tým, ambasadorství AK lyží, tip na čelenku a za krásný a srdečný článek, díky Olga a Radek za cenné AK rady, díky ACA za úžasné fotky, díky Walda za fórky, Fishermen´s friend bonbony a Michalovu básničku, díky Erikovi a Jirkovi za video, díky Jurovi za hruškovicu, díky Radkovi, že jsem mohla spát v autě, díky do nebe za počasí a zkrátka díky, díky všem! Byli jste skvělí :-))) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018