Prague wine trophy - Prague Gold 2016
Bacchus - stříbrná medaile
Festwine - velká zlatá (šampion)
Prague Wine Trophy - Zlatá medaile
Salón vín ČR - stříbrná medaile
Valtické vinné trhy - zlatá medaile
Falstaff - 90 b.
Prague Wine Trophy - Regional Champion
  • -447 Kč
VŠE NEJ VÍNO-KLUBU

speciální narozeninová kolekce nejlepších vín Víno-klubu

VŠE NEJ VÍNO-KLUBU

Speciální limitovaná kolekce k 15. narozeninám VÍNO-KLUBU, ve které najdete 7 bílých, 1 růžové, 3 červená vína a k tomu Prosecco na oslavu! To vše se SLEVOU 447 Kč! Pojďte oslavit naše narozeniny našimi nejlepšími víny.
3 246 Kč
2 799 Kč
Zisk korků: 99
Množství:

Kód: BOX-7315
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
DOPRAVA ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč
Doručení kurýrem po celém území ČR
DORUČENÍ KURÝREM
PO CELÉM ÚZEMÍ ČR
Množstevní sleva při nákupu nad 5000 Kč
MNOŽSTEVNÍ SLEVA
PŘI NÁKUPU NAD 5000 Kč

Máme narozeniny!

Ochutnejte naše nejlepší, nejmedailovější a nejoblíbenější vína v jedné kolekci!

Speciální narozeninová limitka k 15. narozeninám VÍNO-KLUBU, která se už nikdy nebude opakovat. Dostanete od nás lahev novínkového Prosecca a lahev naší oblíbené Bílé Frankovky jako dárek ZDARMA! Ochutnáte naše novínky, nejlepší vína z Moravy, klubovku Cuvée 631 (kterou jsme samy namíchaly), nejoblíbenější odrůdy ze všech koutů světa a ještě ušetříte 447 Kč.

 

Prosecco pro všechny!

Exkluzivní novínkou, kterou od nás máte v narozeninové kolekci VŠE NEJ zdarma, je Prosecco CIN&CIN, abyste si s námi mohli řádně CINknout! Prosecco plné vůní citrusů, květin a jablek. Na patře osvěžující a lehké, s příjemnou kyselinkou a ovocnými tóny. Je to perfektní aperitiv pro horké letní dny a na oslavu nejen našich narozenín.

 

Začneme našim bílým výběrem.

 

Ryzlink rýnský z Mosely

V narozeninové kolekci nesmí chybět náš přítel ve víně Anton Maringer a jeho Trittenheimer Apotheke - Riesling Spätlese Alte Reben, tedy Ryzlink se starých keřů a z veleúspěšného ročníku 2019. Tento Ryzlink pozdní sběr z vinice Trittenheimer Apotheke má ve vůni náznak petrolejových tónů, které svádí k tomu myslet si, že je víno starší. V chuti je ovocně svěží s dlouhou minerální dochutí.

Vinice Trittenheimer Apotheke je položena níže (jižněji) od SCHWARZE KATZ. Nachází se ve regionu Střední Mosely právě u městečka Trittenheim, kde patří mezi nejlepší (tudíž nejlépe situované) polohy. Díky své poloze na úpatí strmých břehů řeky, na níž svítí západní slunce a jeho polední odraz z řeky, se zde rodí delikátní košatá vína, která nikdy nenudí, a to v jakékoliv úpravě – suché, polosuché i polosladké! Vína z této vinice doslova léčí :-)

Podle slavného vinného kritika Jamese Sucklinga je ročník 2019 nejlepší ročník německého Ryzlinku rýnského, jaký kdy ochutnal ve své čtyřicetileté kariéře. Od roku 1983 si na takový ročník nevzpomíná. Vína roku 2019, od suchého až po klasický styl s přírodní hroznovou sladkostí, jsou prostě v úžasné kvalitě. Rok 2019 je jedním z největších ročníků moderní doby a budeme si ho prý pamatovat po celá desetiletí, možná i generace.

Sklizeň na Mosele v roce 2019 byla vysoce selektivní. Jak vinaři na Mosele říkají – byl to komplikovaný ročník ;-) - v objemu sklizených hroznů malý, ale delikátní! Kvůli květnovým mrazům a horkému počasí v červenci hlásili tamní vinaři téměř o polovinu nižší výnosy ve srovnání s rokem 2018. Zdravé, dobře vyzrálé hrozny vykazovaly příjemně pikantní hodnoty kyselin, které jsou právě pro Ryzlink rýnský naprosto ideální, vůně moštů se pohybovala od pikantně-ovocných po exotické. Stručně řečeno: vysoce kvalitní mošt s dobrou intenzitou barvy, jemnou kyselinkou a vysokou aromatičností.

 

Veltlínské zelené z Wachau

Vaší naší oblíbenou odrůdou je také Veltlín. Vybraly jsme vám náš nejprodávanější - Grüner Veltliner Alte Weingärten z vinařství FINK - je svěží, ovocný, šťavnatý, příjemně vyvážený a živý. Ročník 2021 opět představuje typický Veltlín z Wachau. Vyniká svěžestí, mineralitou a typickou pepřovou linkou v dochuti. Oproti loňskému ročníku je elegantnější a preciznější. Hodně nás překvapilo, jak moc jeho vůni dominují tóny exotického ovoce - hlavně zeleného banánu a melounu. 

 

Všude dobře, doma hezky. Máme pro vás i nějaké moravské kousky.

 

Ryzlink vlašský z Dunajovických kopců

My Češi často říkáme, že naše národní odrůda je Ryzlink vlašský a jestli někdo Vlašáky umí, tak je to Mikrosvín z Dolních Dunajovic. Ze střechy jejich sklepa mají krásný výhled na Pálavu a v portfoliu ty nejlepší vlašákové tratě, třeba Liščí vrch v obci Březí. Traditional line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Liščí vrch - 2019 - prostě "liščák" je víno s pěti medailemi na hrudi a koupíte ho už jen u nás. Je to víno s tóny broskví, vyzrálých hroznových cibéb a medu s bylinkovým podtónem šalvěje. V chuti je tento Vlašák bohatý a minerální. Na patře se projevuje tóny sušených fíků, které přecházejí až do delší slané dochuti. Je to jeden z našich top Vlašáků.

 

Sauvignon z Mutěnic

Sauvignony s holkami z Víno-klubu máme moc rády, tahle odrůda nás prostě baví. A jeden přímo milujeme! V posledních dvou letech se Petr Mokruša vytasil s naprosto dokonalým Sauvignonem, tělem i vůní. Jeho ročník 2020 jsme vyhlásily vůbec nejlepším Sauvignonem naší nabídky. Přeskočit takto vysoce nastavenou laťku a předčít očekávání s dalším ročníkem je samozřejmě těžší, než prvenství získat. Vína jsou nalahvovaná od března a každým dnem v lahvi odhalují tóny, o které si při tomto procesu stáhly do sebe. Souboj Sauvignonů tak necháme na později, i když i Sauvignon ročníku 2021 je už teď skvělý.

 

Rulandské šedé z Dolních Bojanovic

Rodina Pinotů je velká a asi nejoblíbenější člen této rodiny je Rulanda šedá (Burgunda šedá, Pinot Grigio). Je to přímočaré víno s velkým gastro potenciálem. Takže ani v naší speciální kolekci nemůže chybět. Vybraly jsme vám skvělou Rulandu šedou od mladého talentovaného vinaře Jirky Uherka. Jeho aromaticky výraznější Rulandské šedé je víno s ovocným charakterem, které je příjemně harmonické a nevtíravé. Má kvalitní středovou plnost s přívětivým závěrem. Můžete se s ní jen tak posedět, nebo teď v létě bude skvělá k sýrům a těstovinám s bílými omáčkami. 

 

Pálava z Pálavy 

Co by byla Morava bez Pálavy? My pro vás máme suchou Pálavu z vinařství Šilinek z Pavlova. Tohle je víno, které dostane i tradiční odmítače této odrůdy. Stále slýcháme hlasy, které říkají, že Pálava rovná se sladké víno. Není to ale úplná pravda. Ano, samozřejmě – pod mikulovským sluncem vyzrávají hrozny tohoto našeho národního pokladu k úžasné cukernatosti, a proto se sladké, aromatické víno nabízí. Odrůda Pálava se ovšem hodí k výrobě vín celého spektra zbytkového cukru od suchých a polosuchých přes polosladká až sladká vína. Přesvědčte se o tom sami. Máme je všechny! Tato suchá Pálava od Veroniky strejdy má medovou vůni. Také ucítíte plátky čajové růže a subtropických plodů, které dokonale harmonizují s chutí minerálních látek, strukturovaného extraktu a elegantních kyselin.

 

Bílá Frankovka z Němčiček

Bílé Frankovcebílém vínu z modrých hroznů od vinaře Honzy Stávka, už jsme toho napsaly hodně a s radostí budeme psát dál. Toto víno prodáme vždy neuvěřitelnou rychlostí a plným právem mu patří místo v naší narozeninové kolekci VŠE NEJ a navíc ho od nás dostanete ZDARMA! Bílá Frankovka 2021 je vyrobena ze stejných hroznů jako frankovkové Rosé Trkmanska. Hrozny na bílé víno se však sbíraly o něco dříve. Bílá Frankovka proto má jen 11,5 % alkoholu, čímž se řadí na přední příčky lehkých a svěžích letních vín. Vyznačuje se intenzivní vůní broskví a angreštu, typově podobnou Sauvignonu. Vůně je velmi intenzivní, po bílém ovoci, především po zelených chlupatých broskvích s bílou dužinou a také tvrdých červenožlutých nektarinkách. V chuti jsou dominantní tóny zeleného jablka odrůdy Granny Smith, hrušky máslovky, broskví a bílého rybízu. Dochuť je pikantně šťavnatá.

 

PINK is the new black.

 

Růžový Malbec z Mendozy

Naše letošní NOVÍNKA růžový Malbec z argentinského vinařství Finca El Origen pochází z vysokohorských vinic v Mendoze na úpatí And, kde byl kdysi oceán. Na toto víno jsme čekaly strašně dlouho a jeho cesta k nám nebyla vůbec jednoduchá. Tento vysokohorský růžový Malbec má velmi světlou barvu se starorůžovými tóny. Jeho vůně není nijak intenzivní a extravagantní, lze ji zachytit v podobě lehkých třešňových tónů, které se v chuti dále rozvíjí do šťavnaté a svěží chuti třešně chrupky, a to včetně její včetně pecky, jenž se v chuti zrcadlí skrz jemnou hořčinku. Ta v dochuti úplně zmizí a trumf převezme řízná vysokohorská kyselinka, která vám úplně vyčistí pusu. Svěží třešňové tóny pak v ústech doznívají celkem dlouho, na tento typ osvěžujícího aperitivního vína.

Obsah alkoholu je u tohoto roséčka nejnižší z celého portfolia vín Finca el Origen, byť je vyčíslen 13,3 % obj. Podle argentinských zvyklostí, jejichž běžné každodenní červené začíná na 13,8 %, bychom toto lehčí rosé mohli zařadit již ke snídani ;-) Právě vzhledem k výši alkoholu a perfektní vysokohorské kyselince, bude skvělou alternativou k červeným vínům stran jejich párování s jídlem. Toto Rosé má opravdu široké využití: můžete je podávat coby svěží aperitiv, který rychle rozproudí zábavu, nebo jako osvěžující víno do parného letního dne či ho zkuste zasnoubit s krvavým hovězím steakem.

 

A jaká červená vína jsme vám vybraly do této speciální limitky? No ta nejlepší!

 

Susumaniello z Apulie

Susumaniello - Salento IGT je naše aktuální NOVÍNKA z vinařství Carlo Sani. Předpokládáme, že mu zákaznící začnou říkat víno s oslíkem :-) Susumaniello je starověká odrůda dalmatského původu, která dává temně zbarvená vína jedinečné hloubky. Vůně připomíná zralé ovoce, čokoládu, kávu a vanilku. Chuť je hutná, přičemž všechny její složky jsou velmi dobře propletené s harmonizujícími jemnými tříslovinami, takže víno na patře působí velmi svěže. Závěr je ovocný s květinovým tónem. Hrozny odrůdy Susumaniello jsou bohaté na antokyany (antioxidanty), které mají řadu zdravotních výhod (mrk mrk).

 

Primitivo z Apulie

Naše 4. nejprodávanější víno roku 2021 je sametové Primitivo V2 Primitivo del Salento IGP. Co tak o něm napsat? Tohle Primitivo už snad všichni ochutnali. Barva vína je krásně hluboká rubínová. Ve vůni najdete zralé švestky, vanilku a lehký nádech koření. V chuti je toto víno hladké, ovocné, s výraznou chutí třešní, malin a kakaa. Prostě je to náš sameťáček ke krbu, do vany, ke kořeněné flákotě masa... jak kdo má rád.

 

KLUB-VÍNO III - Cuvée 631 z Dobšic

Finále patří nám, resp. našemu červenému miláčkovi. Třetí exkluzivní klubovka Cuvée 631 je víno, které jsme umíchali s Jirkou Hortem. Je to práce naročná, co vám budeme povídat, míchat v létě červené cuvée není jen tak. Pod Jirkovým odborným dohledem jsme ochutnávaly, odměřovaly, zkoušely, ochutnávaly a znovu zkoušely různá vína různých odrůd, než jsme dospěly k nejlepšímu možnému výslednému mixu, jehož složení se ukrývá pod číslovkami v jeho názvu Cuvée 631. A jaké je to složení? 60 % Cabernet Sauvignon, 30 % Cabernet Franc, 10 % Syrah. Je to tělnaté červené víno, s tóny černého a červeného bobulovitého ovoce a výraznějšími tříslovinami. V chuti se přidává krásný čokoládový tón.

 

Tak na zdraví!

Hodnocení

Produkt zatím nemá žádné hodnocení.

O vínech v kolekci

Víno má světlou, reduktivní, zelenkavou barvou. Vůně je intenzivní s převažujícími tóny zeleného melounu a bílého rybízu. Chuť je řízná, šťavnatá s projevem zralého angreštu, zelené papriky a lehké minerality. Suché.

Produkt byl přidán do porovnávače.

Na těchto stránkách používáme soubory cookies k analýze návštěvnosti, abychom mohli webové stránky průběžně zlepšovat.
Kliknutím na tlačítko "SOUHLASÍM" dáváte souhlas s použitím cookies.

Produkt byl přidán do košíku.