PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (3823) KOLEKCE (16) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Vinařství roku 2017 - J.STÁVEK

Průřez všemi produktovými kategoriemi, které vinařství dělá - bílé, rosé a červené, dále pak rodinná cuvée s odkazem na otcova a dědečkova vína, likérové a dezertní speciality.

Honza Stávek je naším třetím vinařem z apelace VOC Modré Hory (po Vítkovi Sedláčkovi a Pavlovi Lacinovi). Zaujal nás hlavně svými terroirovými růžovými víny, je ale přeborníkem i ve výrobě různých likérových specialit. Ochutnejte sami!

Áčko - Sauvignon + Rulandské bílé + Tramín červený Sauvignon - pozdní sběr Rosé Čtvrté - pozdní sběr Karmazín - Frankovka + Svatovavřinecké + Modrý Portugal JUVEANO Mistelle de Muscat - Muškát moravský - fortifikované - 0,5 l Lokus červený - likérové - 0,5 l
Víno
Katalogové číslo: BOX-669
Cena za kolekci: 1 399 Kč nebo 4 402 korků
Zisk korků za balení: 44

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Stávek - Áčko - Sauvignon + Rulandské bílé + Tramín červený, 2016
  Cuvée 80´s (Otcovo). Víno bohaté na aroma žlutého ovoce (broskev, angrešt, žlutý meloun, banán) s příjemným a šťavnatým zbytkovým cukrem. Aroma Rulandy bílé, kyselinka Sauvignonu, délka a kořenitost Tramínu. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Sauvignon - pozdní sběr,
  Salón vín ČR Salón vín ČR - stříbrná medaile

  Barva vína je slonovinová, s mírnými zelenkavými odlesky. Vůně je zajímavou kompozicí pupenů černého rybízu, květů hluchavky, bezu a plodů rynglí a chlupaté vinohradnické broskve. Chuť vína je příjemně šťavnatá, podporuje další konzumaci. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (24)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Rosé Čtvrté - pozdní sběr,
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Ve vůni můžete cítit červený rybíz spolu s kompotovanou jahodou. Chuť je pikantně kořenitá, s hravou kyselinkou, připomíná červený grep a třešňovou pecku. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (17)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Stávek - Karmazín - Frankovka + Svatovavřinecké + Modrý Portugal, 2016
  Atraktivní, jemná, rubínová barva, vůně zralého peckového ovoce a především podrcených tmavých třešní je doplněná zajímavou zemitostí a tónem dubového dřeva. Po ochutnání ve víně naleznete patřičnou neočesanost až bodrost, kterou zvýrazní vyšší obsah sl
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - JUVEANO Mistelle de Muscat - Muškát moravský - fortifikované - 0,5 l, 2013
  Víno je připraveno metodou fortifikace kvasícího moštu jemným uleželým vinným destilátem. V intenzivním muškátovém aroma proto můžete cítit prvky primární ovocnosti ve formě přezrálých nektarinek a angreštu. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (16)
   
  (objem: 0,5 l) 
   
 • ČR - Stávek - Lokus červený - likérové - 0,5 l ,
  Výraz vína je zajímavou kombinací vyššího obsahu přírodního hroznového cukru a kabernetového buketu, který v dochuti doplňuje jemné čokoládovo-pražené aroma dubove´ho dřeva. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,5 l) 
   
 

Všechna Stávkova vína, včetně některých skoro doprodaných, najdete na adrese: www.vino-klub.cz/stavek

JAK JSME SE POZNALI S HONZOU STÁVKEM


Honza Stávek z Němčiček je velmi sympatický mladý muž s obrovským úsměvem na tváři a jiskrou v oku. Pro vinařinu je absolutně zapálený a kromě svého domácího vinařství se stará o rozkvět ostatních vinařů v okolí skrze sdružení VOC Modré hory, kterého je předsedou.

Poprvé jsme se poznali tak, že nám udělal piknik a představení svých vín ve vinici, za kterou navíc zapadalo sluníčko. Tehdy jsem mu řekla, že mým favoritem z jeho portfolia je jednoznačně ROSÉ RŮŽENÝ (tehdy ročník 2011). Odpověděl mi: "i Vašemu tatínkovi včera moc chutnal." :-)

STÁVKOVA SPECIALITA: LIKÉROVÁ VÍNA


Honza Stávek je zapáleným specialistou na fortifikovaná vína. Dokonce na ně psal svou diplomovou práci (na růžová psal svou disertačku).

JUVEANO

je mladé fortifikované víno vyrobené reduktivní metodou, při které se po přidání jemného vinného destilátu zastaví ve víně kvašení. Víno se nenechává prodýchat v sudu, takže v sobě uchová tu nejčerstvější, nejsvěžejší a nejvoňavější charakteristiku odrůdy Muškát moravský. Zbytek fortifikovaného Muškátu, který zraje v neplných velkých sudech se nazývá SOLERA. V tom jsou navíc oříškové a medové tóny vzniklé delším zráním v sudu.

LOKUS

jsou fortifikovaná vína ve všech barvách (Veltlínské zelené = Lokus bílý, Rulandské modré = Lokus růžový a Alibernet, Dornfelder = Lokus červený), která zrají v malých barikových sudech, takže tam probíhá mikrooxidace ve větší míře. Do naší kolekce jsme vybrali LOKUS červený, který se díky čokoládové příchuti hodí k čokoládovým dezertům.

CO JE TO FORTIFIKOVANÉ VÍNO?


Jedná se o technologii fortifikace (dolihování), během kterého se do kvasícího hroznového moštu přidává velejemný uleželý vinný destilát. Tím dojde k zastavení kvašení, a ve víně tak zůstane zbytek přírodního hroznového cukru. Moravská varianta portského vína je výsledkem invenčního přístupu mladé generace zdejších vinohradníků a vinařů. Jejich umění přidalo elegantnímu nápoji více ovocitosti a svěžesti, které jsou autentickým a nenapodobitelným výrazem severních vinařských oblastí. Honza Stávek patří ke třem výrobcům, kteří jako jediní mají v České republice na výrobu těchto vín koncesi a to zřejmě také kvůli faktu, že metoda fortifikace není jednoduchá.

Další várka nejzajímavějších vín... čtěte na našich VÍNOVINÁCH! 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045