PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

...VINAŘ ROKU 2019 - Mikrosvín

Vinařství Mikrosvín Mikulov se může již podruhé pyšnit titulem Vinař roku! Oslavná kolekce nyní se slevou 14 %.

Jak jsme vám už psali v červnu, tak se opět potvrdilo, že vinařství Mikrosvín má v lahvích Tradiční řady opravdu nadupaný ročník 2017. Pokud jste jej ještě neokusili, tak máte nyní poslední šanci. Vína z této krabice totiž minulý týden uspěla coby vítězná kolekce soutěže VINAŘ ROKU 2019.

Víno pro Světlušku - Traditional line - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Liščí vrch Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel Traditional Line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Ořechová hora Traditional Line - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Liščí vrch Traditional line - Neuburské - výběr z hroznů - Kotelná Traditional line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Liščí vrch
Víno
Katalogové číslo: BOX-6792
Cena za kolekci: 1 849 Kč nebo 6 643 korků
Zisk korků za balení: 57

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Víno pro Světlušku - Traditional line - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Liščí vrch, 2017
  Vinalies Paris - stříbrná medaile

  Víno se projevuje nádhernou kořenitostí i ovocností, s tóny zralého žlutého ovoce. V chuti se snoubí síla terroir a čistota projevu. Víno získalo na mohutnosti zráním na kalech, zaujme plností i délkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Veltlínské zelené - výběr z hroznů - Daniel , 2017
  Víno světle zlaté barvy. Ve vůni projev zralých hrušek, zeleného pepře a sušených bylin. Chuť je přísnější a má dobrou strukturu. Pevnou kyselinku doplňuje výrazná minerálně-citrusová linka. Závěr je delší, s dotykem grapefruitu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Ořechová hora, 2017
  prague wine trophy - premium gold

  Víno výrazné zlatožluté barvy. Bohatá vůně s tóny zralých broskví, bílých grapefruitů a s patrným medově-botrytickým podkresem. Polosuché
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (21)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Liščí vrch, 2017
  Víno sytější barvy lipového květu. Výjimečné víno z botrytických hroznů se ve vůni projevuje tóny zralých broskví, meruněk, sladkých cibéb a sušených bylin. Víno je mohutné, plné a opulentní. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Neuburské - výběr z hroznů - Kotelná, 2017
  Bacchus - zlatá medaile

  Víno zářivé citronové barvy. Vůně je pestrá, s tóny sušených meruněk, grepové kůry, lipového medu a v závěru se stopami zrání v sudu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Liščí vrch, 2017
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno sytější barvy lipového květu. Výjimečné víno z botrytických hroznů se ve vůni projevuje tóny zralých broskví, meruněk, sladkých cibéb a sušených bylin. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (23)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Soutěž Vinař roku je specifická v tom, že oceňuje nejlepší kolekce (celkem 5 vín) z jednoho vinařství, tedy ne jen jednotlivá vína, jak je to běžné. Další zajímavostí je, že vína ve druhém kole hodnotí i zahraniční degustátoři, kteří je samozřejmě vnímají ve světovém kontextu. Důležitou novinkou letošního ročníku bylo omezení výskytu přírodně sladkých vín ve finálové kolekci na 1 kus, takže už není možné vyhrát s několika bobulovými výběry a ledovým vínem, což může do budoucna přiblížit stupně vítězů i menším vinařstvím, které nedisponují takovými zásobami těchto dezertních rarit.

Mikrosvín byl ve finálové osmičce vinařů už posedmé, se svou letošní kolekcí, vybíranou z celkem 630 vín, zvítězil podruhé a může se tak opět pyšně označovat titulem Vinař roku 2019.

V soutěži Vinař roku se v 1.kole hodnotí všechna vína, z nichž do 2.kola postoupí jen vína z 8 vinařství podle nejlepšího průměru kolekce jejich pěti nejvýše hodnocených vín. Ve 2.kole se těchto pět vín z každého z těchto 8 vybraných vinařství hodnotí znovu a vyhrává vinařství s nejvyšším bodovým průměrem této výsledné kolekce.

Ve vítězné kolekci Mikrosvínu se proto ocitly celkem 3 Veltlíny!!! Dva suché a jeden ledový. Ten ledový si můžete koupit volitelně mimo tuto naši kolekci, pokud na něj budete mít chuť. Součástí vítězné i naší kolekce je dále polosuchá Rulanda bílá z Liščího vrchu a polosuchý Ryzlink vlašský z Ořechové hory.

O vínech z kolekce VINAŘ ROKU 2019 podrobněji zde:


1/ Veltlínské zelené 2017 z Liščího vrchu, které je vyrobené v charitativní edici pro Světlušku, bylo vybráno mezi TOP 5 suchých bílých vín celé soutěže. I proto ho zřejmě zbývá nejmíň, tak ho neváhejte ochutnat!!!

2/ Veltlínské zelené 2017 Daniel bylo 7. nejvýše hodnoceným suchým bílým vínem této soutěže. Nyní sice stojí trošku ve stínu Světlušky, jeho čas však přijde po jejím brzkém vyprodání. Ještě jsem zde nezmínila, že si myslíme, že vína tohoto ročníku jsou prostě nadčasová, takže se je vyplatí nabrat do sklepa ke zrání.

3/ Rulandské bílé 2017 z Ořechové hory bylo 2. nejlépe hodnoceným polosuchým vínem soutěže a i ve 2.kole to byl lídr vítězné kolekce Mikrosvínu. Rulanda bílá je stále (neprávem) opomíjená odrůda, kterou já osobně mám moc ráda a doufám, že i díky tomuto úspěchu se její renomé na odrůdovém žebříčku vylepší ;-)

4/ Ryzlink vlašský 2017 Ořechová hora se umístil na zaslouženém 3. místě mezi polosuchými víny. Vždyť bez Vlašáku by to ani nebyl Mikros. Mně se na něm navíc líbí jeho odrůdově edukativní rozměr, kdy tento pravý Vlašák z Ořechové hory nese v chuti tóny vlašských ořechů! (P.S. v ročníku 2016 z Ořechové hory jsou už výraznější)

Vítěznou kolekci VINAŘ ROKU 2019 jsme do naší krabice doplnili:


5/ suchým Neuburským 2017 z Kotelné, které se do finálové kolekce nedostalo jen těsně, i když bylo 8. nejlépe hodnoceným suchým bílým vínem celé soutěže. My tomuto vínu z čím dál (klučením) ohroženější odrůdy fandíme a pár posledních lahví z našich zásob vám uvolňujeme právě do této kolekce. Toto víno má na kontě zlatou medaili z prestižní mezinárodní soutěže Bacchus Madrid 2019.

6/ suchý Ryzlink vlašský 2017 z Liščího vrchu se už soutěže o titul Vinaře roku 2019 zúčastnit nemohl, neboť je téměř vyprodán, a to hlavně díky tomu, jak chutná, na což upozornil faktem, že byl vybrán za Absolutního šampiona letošních Valtických vinných trhů. My ještě nějaké zásoby máme, proto jsme ho zařadili i do této prestižní kolekce. Kvůli tomu, aby se nevyprodal jen tak, má individuálně navýšenou cenu. Nejvýhodněji ho koupíte jen v kolekcích: VINAŘ ROKU 2019 nebo Best of... MIKROSVÍN.

Kolekci VINAŘ ROKU 2019 - Mikrosvín nyní koupíte o 14 % výhodněji, než kdybyste si vína kupovali jednotlivě. Ušetříte tak 294 Kč. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045