PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2864) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

VINAŘ ROKU 2018 - vítězná kolekce (5 lahví)

Nabízíme vám vítěznou kolekci v originálním složení, abyste si ta nejlepší vína mohli ochutnat a posoudit sami.

Ve vítězné kolekci VINAŘ ROKU 2018 je jen pět lahví (takže si do krabice můžete přihodit jakoukoliv další lahev, kterou chcete ochutnat, abychom vám neposílali vzduch ;-). Čtyři vína pochází z aktuálního ročníku 2017, který už měla pod palcem nová enoložka vinařství Eliška Becková. Ta se zhostila nelehkého úkolu a po deseti letech na této pozici nahradila Filipa Mlýnka. Eliška však není ve vinařství úplným nováčkem, po čtyři roky zde byla Filipovou pravou rukou.

Terroir - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Purmice Ryzlink rýnský - výběr z hroznů - Ořechová hora Ryzlink rýnský - výběr z hroznů - Zimní vrch Ryzlink vlašský - výběr z bobulí - Plotny - 0,5 l Ryzlink vlašský - výběr z cibéb - Železná - 0,5 l
Víno
Katalogové číslo: BOX-679
Cena za kolekci: 1 399 Kč nebo 4 416 korků
Zisk korků za balení: 40

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Volařík - Terroir - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - Purmice,
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Vápenitý rýňák s dovůní po meruňkovém kompotu a křížalách. Chuť je plná, s minerálně meruňkovou dochutí a příjemnou pikantní kyselinkou. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (7)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink rýnský - výběr z hroznů - Ořechová hora, 2017
  Pronikavé aroma rýňáku spojuje lehký nádech petroleje se svěžestí citrusového ovoce. V chuti dominuje limetka, pomeranč a žluté jablko. Vysoce extraktivní víno nabízí kořenitou a minerální dochuť. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink rýnský - výběr z hroznů - Zimní vrch, 2017
  Pronikavé aroma rýňáku spojuje lehký nádech petroleje se svěžestí citrusového ovoce. V chuti dominuje limetka, pomeranč a žluté jablko. Vysoce extraktivní víno nabízí kořenitou a minerální dochuť. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink vlašský - výběr z bobulí - Plotny - 0,5 l, 2017
  Bobulový botrytický sběr dodal vlašáku z Ploten nádech po kandované citrusové kůře a rozinkách. V chuti se spojuje sušené mango a medovost. Závěr vína je velmi plný, extraktivní a minerální. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (6)
   
  (objem: 0,5 l) 
   
 • ČR - Volařík - Ryzlink vlašský - výběr z cibéb - Železná - 0,5 l, 2017
  Vinalies Internationales Paris - zlatá medaile

  Botrytický sběr z mladé vinice Železná Vás hned u prvního doušku zaujme mohutnou mineralitou a kovovostí - jak ve vůni, tak i v chuti. Ve vůni se přidává medovost a kandovaná citrusová kůra, které posunují tento vlašák na špičku mezi dezertními víny. Sla
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (5)
   
  (objem: 0,5 l) 
   
 

Ve vítězné kolekci VINAŘ ROKU 2018 je jen pět lahví (takže si do krabice můžete přihodit jakoukoliv další lahev, kterou chcete ochutnat, abychom vám neposílali vzduch ;-). Čtyři vína pochází z aktuálního ročníku 2017, který už měla pod palcem nová enoložka vinařství Eliška Becková. Ta se zhostila nelehkého úkolu a po deseti letech na této pozici nahradila Filipa Mlýnka. Eliška však není ve vinařství úplným nováčkem, po čtyři roky zde byla Filipovou pravou rukou. Počet letos nasbíraných titulů potrvzuje, že se Volaříkovi výměna kapitánské pásky povedla.

NEJMEDAILOVĚJŠÍ: Terroir Ryzlink rýnský - nejmedailovějším vínem kolekce je tento Ryzlink rýnský z trati Purmice. Již kdysi jsme této viniční trati přiřkli titul Trať roku a opět se to potvrzuje. Toto víno má 6 medailí z prestižních soutěží. Přestože je uváděn jako polosuchý, je v kategorii vín, která mohou být vzhledem k vyšší kyselince a jejímu poměru ke zbytkovému cukru uváděna i jako suchá. Víno vám krásně zaplní celou pusu. Říkáme mu "Rýňák plná huba". Má charakteristickou chuť zralých meruněk, které jsou naprosto skvěle vyváženy pikantní kyselinkou a delikátně slanou mineralitou.

NEJVZÁCNĚJŠÍ: Ryzlink vlašský ze Železné - výběr z cibéb. Není to jen sladké víno. Je to naprosto luxusní a vzácné dezertní víno. Vždycky vám píšeme, že Železná je naší nejlepší a nejdražší viniční tratí a že Vlašáky ze Železné by se měly platit zlatem. Vína z této trati jsou hodně minerální a dlouhověká. Protože se jedná o výše položenou trať, sbírají se zde hrozny vždycky později, než jinde. No, a když se povede, aby zde hrozny vyzrály do vzácného cibébového výběru, aby na keřích prostě neshnily nebo aby je nedejbože někdo neukradl, tak je skoro vyhráno. Pak už se to jen nesmí zkazit ve sklepě ;-) A to Eliška zvládla. Je to mohutné, delikátní a vzácné dezertní víno medové chuti se svěže pikantními tóny kandovaných citrusů.

O VINAŘI ROKU


Soutěž Vinař roku je výjimečná v tom, že titul se uděluje za nejlepší kolekci vín. Nestačí tedy mít ve sklepě jen jednoho šampiona. Ve 2. kole soutěže, kam postupuje jen 8 nejlepších kolekcí, hodnotí vína i světové vinařské kapacity. John Salvi - Master of Wine, který se soutěže účastní coby degustátor od jejího prvopočátku, prohlásil, že se kvalita našich vín neuvěřitelně zlepšila! 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045