PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (17.-21.2. zavřeno)

Odrůdy
VÍNA (4797) KOLEKCE (8) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

VÍNA ŽEN VINAŘEK

Jaká jsou vína, která vyrobily ženy?

Obecně lze říci, že všechny uvedené ženy vinařky spojuje velká ctižádostivost, trpělivost, pečlivost a cit pro detail, což se odráží i v jejich vínech a vinařstvích. Poznejte 6 příběhů skrze těchto 6 skvělých vín v limitované kolekci.

Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Picpoul de Pinet Elena Walch - Müller Thurgau IGT - Dolomiti Elena Walch - Gewurztraminer DOC - Concerto Grosso - Alto Adige Clos Bagatelle - A L´Origine - AOC Saint Chinian Clos Bagatelle - Sentiers de Bagatelle Donnadieu - AOC Saint Chinian Domaine Félines Jourdan - Les Fruités Blanc - IGP Pays d‘Hérault Coteaux de Bessilles
Víno
Katalogové číslo: BOX-6094
Cena za kolekci: 1 999 Kč nebo 6 197 korků
Zisk korků za balení: 62

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Picpoul de Pinet, 2018
  Víno průzračné žluté barvy s nazelenalými odlesky můžeme bez nadsázky nazvat „středomořským ryzlinkem“. Překvapuje svou suchou, osvěžující chutí podkreslenou tóny květin, citrusů a bylinek. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Elena Walch - Müller Thurgau IGT - Dolomiti, 2017
  Barva vína je slámově zlatavá s nazelenalými odlesky. Jeho intenzivní aromatická vůně připomíná muškátový oříšek. Chuť je suchá, silně kořeněná. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Elena Walch - Gewurztraminer DOC - Concerto Grosso - Alto Adige, 2017
  Pěkná zlatavá barva, ovocné tóny kandovaných pomerančů a citrusových plodů se kombinují s náznaky medu, skořice a hřebíčku. Velmi elegantní a svůdné. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Clos Bagatelle - A L´Origine - AOC Saint Chinian, 2017
  Víno jiskrné rubínově červené barvy s buketem po čerstvém ovoci a dotekem koření a bylin, typických pro jihofrancouzskou krajinu zvanou „garrigue“. Chuť je plná a objemná. Mladé víno pro všechny, kteří chtějí zůstávat stále mladí…
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Clos Bagatelle - Sentiers de Bagatelle Donnadieu - AOC Saint Chinian, 2015
  Plné, „teplé“ víno intenzivní rubínové až granátové barvy s buketem po zralém zpracovaném červeném ovoci (džem, kompot) a jemnými ovocně-balsamickými a smetanovými tóny.
  V chuti koncentrované a komplexní, s pevnou taninovou strukturou.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Félines Jourdan - Les Fruités Blanc - IGP Pays d‘Hérault Coteaux de Bessilles, 2016
  Víno medově žluté barvy se zářivými odlesky. Přítomnost vzácné odrůdy Roussanne dává vínu originalitu. V buketu najdeme tóny bílých květů, citrusů, meruněk a broskví.
  HvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

téma žen vinařek je mojí srdcovou záležitostí. Ráda o nich mluvím, ještě radši o nich píšu, ale úplně nejraději piju jejich vína. A dnešní svátek všech žen (MDŽ) mi poskytl skvělou záminku, proč vám o nich znovu napsat. :-)

Žen vinařek je ve vinařské branži opravdu poskrovnu, což je opravdu velká škoda. Ženy vinařky totiž ke svým vínům přistupují trochu jinak než páni vinaři. S trpělivostí, pečlivostí a důrazem na detail, který se projeví na konečném víně. Sami poznáte, že každá žena má ve víně svůj jedinečný podpis, ale přesto jsou si všechna vína podobná svou čistotou, elegancí a vycizelovanou chutí. 

V naší nové kolekci vám představíme příběhy tří žen vinařek, které se svými víny neodmyslitelně zapsaly do vinařské historie a našich srdcí. 

3... 2... 1... jdeme na to!

Domaine Félines Jourdan - Claude Jourdan - Languedoc, FRA


Rodina Jourdan vinaří od nepaměti. Claude Jourdan vinařství převzala od své matky v roce 1995. Kromě jiných vyrábí slavný Picpoul de Pinet, o kterém New York Times, v textu slavné vinné kritičky - Jancis Robinson, napsaly, že je návykový. Tajemství úspěchu vín tkví podle Claude v tom, že hrozny sbírá vždy o maličko později než ostatní v okolí a díky tomu má ve vínech bohatší a intenzivnější aromatiku. Její vinice přímo navazuje na zátoku, kde jsou ústřicové sádky, což Picpolu nabízí poměrně jasnou gastronomickou linku. Kromě mořských plodů se nádherně snoubí i se specialitami z chřestu. (Už brzy!)

Elena Walch - Alto Adige / Süd Tirol, ITA


Elena Walch původně vystudovala architekturu. Vinařkou se stala, když se přivdala do tradiční vinařské rodiny působící přímo ve vesnici Tramin. Díky své obrovské ctižádostivosti a pracovitosti pozvedla toto vinařství mezi světovou špičku. Přebudovala sklepy, pořídila technologie na moderní zpracování hroznů, ale i přesto si je vědoma faktu, že se víno vyrábí na vinici. Do této kolekce jsme vybrali klasický suchý Tramín z Tramínu. Elena už do vinařských tajů zasvětila i své dvě dcery, které by po ní měly vinařství převzít, coby 5. generace Walchů.


Clos Bagatelle - Christine Deleuze - Languedoc, FRA


Vinařství Clos Bagatelle bylo založeno už v roce 1623 a od té doby přechází vždy z matky na dceru. Ženskou stopu lze vyčíst i z dochovaného rodového erbu, který má dámský oválný tvar a který našli ve zdi sklepa. Aktuálními vlastníky jsou Christine a její bratr Luc Simon. Vína vyrábí Christine, bratr se jí stará o vinice. Zajímavostí je, že má na svých vinicích 3 rozdílná podloží - jílovito-vápenité, neprůstupné jíly a břidlici. Christine o svých vínech mluví jako o svých dětech, popisuje jejich osobnost, silné a slabé stránky i jaká do nich vkládá očekávání. A vůbec na ně nespěchá. Každé lahvi, kterou pošle do světa, zamává. Její červená vína jsou velmi elegantní a přesně zapadají do mého chlívečku vín od ženy vinařky. Ona byla vlastně první, na kterou jsem při skládání této kolekce pomyslela ;-)

Medailonky i s fotografiemi našich žen vinařek najdete v článku na našich VÍNOVINÁCH. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045