PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (3820) KOLEKCE (16) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

VELIKONOCE V KRABICI 2019

Hody, hody, doprovody, dejte víno místo vody :-)

Představujeme vám naše vinné velikonoční kraslice. Jsou pečlivě vybrané k tradičním velikonočním pokrmům. Můžete je konzumovat od Zeleného čtvrtka do Velikonočního pondělí, poradíme vám k čemu a jak.

Fink - Wachau Grüner Veltliner - Altweingarten Château des Cres Ricards - Marsanne-Roussanne - IGP Pays d‘Oc Sileni - Cellar Selection - Sauvignon blanc - Marlborough WEINWURMs - Roter Muskateller - Ried Schilling Flower line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr Pálava - polosuchá
Víno
Katalogové číslo: BOX-0719
Cena za kolekci: 1 349 Kč nebo 4 309 korků
Zisk korků za balení: 43

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • RAK - Fink - Wachau Grüner Veltliner - Altweingarten, 2018
  Prague Wine Trophy - Regional Champion

  v chuti je plný, svěží a šťavnatý s tóny žlutého ovoce (hruška, mango) a bylinek, v dochuti s krásnou, odrůdově typickou, pepřovou linkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (13)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Château des Cres Ricards - Marsanne-Roussanne - IGP Pays d‘Oc, 2017
  Víno zářivě žluté barvy s elegantní, svěží, výraznou vůní s květinovými a ovocitými tóny. Chuť navazuje na vůni a v dlouhém závěru odhaluje tóny vanilky a meruněk. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NZ - Sileni - Cellar Selection - Sauvignon blanc - Marlborough, 2018
  Víno světle žluté barvy. Tóny tropického ovoce a citrusových květů s nuancemi čerstvých bylin. Velmi čistý, jasný, elegantní. Minerální. Dlouhý závěr. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • RAK - WEINWURMs - Roter Muskateller - Ried Schilling, 2018
  Úžasná barva, intenzivní růžová vůně, bezinky a jemné tóny šalvěje a bylinek, hebká muškátová vůně, příjemná kyselina na patře, harmonie. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Ryzlink vlašský - pozdní sběr, 2017
  Víno s ovocnou vůní s tóny máslových hrušek a tropického ovoce. Chuť, která svými tóny navazuje na vůni, je lahodná, příjemně ovocná s krásně vyváženou kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (8)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Iris - Pálava - polosuchá, 2018
  Pálava z vinice Pod Pálavou. Je jemně aromatická, s tóny šťavnaté mandarinky se svěží ovocnou kyselinkou. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

VELIKONOCE


Velikonoce jsou nejdůležitějším křesťanským svátkem, ke kterému se vážou oblíbené tradice převzaté i do světského života. Po dlouhém očistném postním období vyvrcholí na velikonoční neděli (Boží hod velikonoční), kdy se slaví u bohatě prostřených stolů.


Naši kolekci vín jsme sestavili k tradičnímu velikonočnímu menu (od čtvrtka do pondělí). Věříme, že si díky ní letošní Velikonoce vychutnáte plnými doušky.

ZELENÝ ČTVRTEK


Důležitá je očista. Konzumujte lehká zeleninová jídla, jako špenát nebo hrášek. Ten, kdo jí na Zelený čtvrtek zelené pokrmy, bude celý rok zdráv. Na zdraví se ale musí i připíjet! Skvělou volbou pro tento den je právě Veltlín zelený. Aktuálně nám nejvíc chutná tento suchý rakouský Veltlín od FINKA.

VELKÝ PÁTEK


Velký pátek je dnem hlubokého smutku a měl by se dodržovat přísný půst, při kterém se pije jen voda. Budete-li poctiví a pozorní, možná objevíte i nějaký zrovna otevřený a nestřežený poklad...

BÍLÁ SOBOTA


Na bílou sobotu se pečou beránci a mazance. K těm jsme vybrali elegantní bílé víno s nižší kyselinkou z jižní Francie. Prestižní cuvée odrůd Chardonnay, Sauvignon a Viognier tvoří aromatickou symfonii s tóny čerstvých mandlí, bílých květů, citrusů a pražených oříšků. K mazanci prostě mazec!

K jídlu se na bílou sobotu tradičně peče velikonoční nádivka. V každé rodině na ni jistě existuje originální a unikátní recept, který se dědí z generace na generaci. Pokud jej ještě nemáte, stačí trochu zagooglovat. Běžně se do ní přidávají čerstvé jarní bylinky (pažitka, libeček, petrželka) a určitě v ní nesmí chybět mladé kopřivy. Ti, kteří nevydrží bez masa, do ní přidávají bílá masa, králičí vnitřnosti, uzené maso nebo dokonce bůček. Správně postně by ale měla být jen voňavá, bylinková a kopřivová. Proto k ní jednoznačně doporučujeme "kopřivový" Sauvignon z Nového Zélandu, který je etalonem této odrůdy.

Budete-li chtít nádivku doplnit jarním salátkem, i s tím Vám můžeme poradit. Základ a zálivku jsme se naučily s kamarádkou v lázních Sv. Kateřiny, jen jsme jej malinko vylepšili o nějaké kalorie navíc (díky přidání kozího sýru). Šťavnaté zelené listy (třeba špenátové) smíchejte s trojúhelníčky oloupaného a vyfiletovaného pomeranče. Na povrch dejte plátky kozího sýra a karamelizovaných vlašských ořechů. To vše zalijte zálivkou z pomerančového freshe, olivového oleje a medu v poměru 2 : 1,5 : 1.

NEDĚLE - BOŽÍ HOD VELIKONOČNÍ (Velká noc)


Slavit se má hned od rána. Ke snídani doporučujeme vajíčka na způsob, který máte rádi. Mě zaujala vajíčková pomazánka s avokádem, která nejen krásně chutná, ale i nádherně jarně vypadá. K vajíčkovým specialitám doporučujeme vzácnou se vyskytující odrůdu - Muškát červený.

Hlavním chodem tradičního velikonočního menu bývá mladé maso - jehněčí, kůzlečí nebo telecí v jednoduché úpravě (pečené, grilované) s mladými brambůrkami, glazírovanou mrkví, cuketou, celerovým nebo hráškovým pyré. K tomuto chodu volíme dobrý a minerální RYZLINK VLAŠSKÝ, který se k těmto křehkým mladým masům hodí víc než většina červených.

Vybrali jsme krásný, šťavnatý, grepově-svěží minerální Vlašák z Mikrosvínu. Hrozny vyzrály na vinicích nacházejících se na úpatí z Pálavských vrchů, kde jim mimořádně svědčí světově unikátní vápencové podloží.

VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ - koledníci vs. kol-ledničky


Pro letošní rok jsme vám připravili velikonoční kolekci s polosuchou Pálavou. ;-)
Vyvrcholením kolekce vyvrcholení je polosuchá Pálava. Tato Pálava, kterou mi udělal táta, je jemně aromatická, s tóny šťavnaté mandarinky a se svěží ovocnou kyselinkou. Je výborná na popíjení jen tak, třeba při čekání na koledníky... 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045