PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Vánoce v krabici 2009

Vína, která potřebujete na vánoční stůl

Poradíme Vám, jaká vína volit k tradiční vánoční tabuli, nejen na Štědrý večer, ale i na Hod Boží a případně i na Štěpána. Všechna vína naleznete v tomto výběru a ušetřený čas hledáním vhodných nápojů můžete věnovat své rodině.

STEPHANUS Riesling sekt KOLONÁDA - Rulandské šedé - výběr z hroznů Královna Kateřina - Tramín červený - slámové - 0,2 l Cépage Ryzlink vlašský Graham´s - Tawny - portské Svatovavřinecké - výběr z hroznů
Víno
Katalogové číslo: 051.4
Cena za kolekci: 1 599 Kč nebo 5 330 korků
Zisk korků za balení: 41

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Proqin - STEPHANUS Riesling sekt,
  Nové elegantně šumivé víno ze živé čistokrevné odrůdy ryzlink rýnský vyráběné ručně metodou kvašení v láhvi. Přírodně suché (brut).
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (51)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - KOLONÁDA - Rulandské šedé - výběr z hroznů, 2008
  Víno sytě zlatavé barvy s mohutnou a plnou aromatikou připomínající mix sušených hrušek, rozinek a tropického ovoce. Chuť je lahodně medová a dlouhá, zakončená příjemnou kořenitostí. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (122)
  88  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Réva Rakvice - Královna Kateřina - Tramín červený - slámové - 0,2 l, 2007
  Vzácné víno, které voní jako hrst růžových okvětních lístků v medu a chutná velmi lahodně. Ucítíte kandované a tropické ovoce. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (43)
   
  (objem: 0.2 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Cépage Ryzlink vlašský, 2008
  Žlutozelené víno s minerální až zemitou vůní a chutí připomínající zelené jablko. Chuť je kulatá s vyváženým poměrem kyselin a cukrů. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (73)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • POR - Graham´s - Tawny - portské,
  Portské s plným tělem a atraktivním stylem. Má velmi intenzivní bouquet. Plní se do lahví ještě jako relativně mladé víno, aby se zachoval jeho výrazný charakter. Světlejší rubínová barva se snoubí s vůněmi dřeva, koření a kompotovaného ovoce. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (262)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Svatovavřinecké - výběr z hroznů, 2007
  Víno má vysokou barvu s červenočernými odlesky, vůně je šťavnatá a ovocná (ostružiny, moruše), v chuti je krásně sladěné, harmonické. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (119)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

VÍNO A JÍDLO


Víno a jídlo se vzájemně doplňují a vzniklé kombinace nám nejenom přinášejí okamžitý zážitek z konzumace, ale pomáhají nám také v budoucnu s dobrým zažíváním. Doporučené kombinace pochází od renomovaných odborníků v oblasti gastronomie, proto se na ně můžeme bez starostí spolehnout.

VÍNA NA VÁNOČNÍ TABULI - ŠTĚDRÝ DEN - 24.12.


Dle tradice se na Štědrý den drží půst. Záleží pak na krajových zvycích, zda se jedná o půst absolutní nebo zda se jen vynechává maso. Vrcholem dne je však ve všech krajích shodně Štědrovečerní večeře, která se vzhledem k půstu podává dříve než obvykle. Jelikož je tento den narušena pravidelnost v přijímaní stravy, je dobré žaludek na večeři připravit vhodným aperitivem, který Vám navíc zvedne náladu na maximum :-)

Aperitiv - Bílé suché bublinky - STEPHANUS - Riesling Sekt


Perlivé bílé víno ve vysokých sklenicích na slavnostní tabuli nejen nádherně vypadá, ale díky svěžesti a bublinkám připraví chuťové buňky i celé trávící ústrojí na brzký příjem stravy. Jako vánoční aperitiv jsem Vám vybrala STEPHANUS - pravý sekt, který je vyroben tradiční metodou kvašení v láhvi, ze svěžích a oblíbených odrůd Ryzlinku rýnského a Ryzlinku vlašského.

Vyznačuje se vůní květů černého bezu a kvetoucích stromů lípy, ucítíte v něm i jemný kvasinkový podtón. V chuti Vás nadchne ovocná chuť broskve a zeleného jablíčka. Zároveň Vás osvěží svěží a delikátní kyselinkou. Tento sekt je opravdovým Šampionem - a to nejen mého srdce :-)

Naposled si toto ocenění odvážel v září z mezinárodní výstavy vín MUVINA 2009. Předtím to byl Šampionem soutěže sektů na výstavě Víno a destiláty 2009 a na Vánoce 2008 jej magazín IN - Hospodářských novin - vybral jako nejlepší šumivé víno.

Tento sekt je jedním z mála klasicky vyráběných moravských sektů. Hřát Vás může i fakt, že ho pro Vás vypěstoval, vyrobil a odzkoušel sám MISTR ČR v sekání sektů šavlí - Kamil Prokeš!

Víno ke smaženému kaprovi - vyzrálé Rulandské šedé


K rybám se obvykle doporučují bílá vína. Záleží na způsobu jejich úpravy, ale pokud se u Vás ke štědrovečerní večeři tradičně podává smažený kapr s bramborovým salátem, doporučuje se hodně vyzrálé Rulandské šedé. Já jsem zvolila Rulandské šedé výběr z hroznů 2008 z vinařství Chateau Lednice. Díky své vyzrálosti se vyznačuje vyšším zbytkovým cukrem - je polosladká. Naštěstí Vás ani přespříliš společensky neunaví, má jen 11% alkoholu a pikantní kyselinku :-) Váš smažený kapr, se s ní bude cítit jako ryba ve vodě, a bude Vám chutnat jako nikdy předtím.

Tato Rulanda je opravdu mimořádná. Intenzivní zážitek Vám zaručí i fakt, že na svou štědrovečerní tabuli umístíte několikanásobného medailistu. Zlatem ji ověnčil časopis Víno Revue v soutěži Prague Wine Trophy a rakouští sousedi na Poysdorfském WeinParade. Stříbro na ni padlo v Litoměřicích a bronzový nádech dostala na I. ročníku Mikulovských vinných trhů. A aby soutěžních ozdob nebylo málo, tak jí ocenili i na Valtických vinných trzích svým diplomem.

Víno k dezertům - slámové


Dezerty se obvykle konzumují až po rozbalení dárečků, nicméně i v tento okamžik můžeme své smysly dále hýčkat, pokud i k dezertům zvolíme správné víno. Nejvhodnější je víno sladké. Zde se naskýtá možnost volby mezi vínem ledovým a slámovým, která mají obě podobný charakter a vyšší hustotu díky vyššímu zbytkovému cukru.

U ledového vína voda z kuličky hroznu vymrzne a u slámového se vysuší na slámě. Hrozny se pak ihned lisují. Vznikají tak velmi vzácná vína, která si zachovávají nejvíce chuti z hroznů, ze kterých pochází. Vyznačují se vysokým obsahem zbytkového cukru, nádherně voní a jsou nazlátlá. Jejich konzistence je poněkud hustější, než u vín s nižším obsahem cukru. Zatočte si s nimi uvnitř skleničky a uvidíte, že víno z jejích okrajů stéká opravdu velmi velmi pomalu.

Ke štědrovečerním dezertům jsem vybrala mimořádné slámové víno z odrůdy Tramín červený vyrobené ve vinařství Réva Rakvice. Voní jako hrst nádherných a čerstvých růžových okvětních lístků namočených v medu a ani se neptejte, jak chutná. Prostě božsky!!! Můžete se kochat kandovaným nebo tropickým ovocem a užít si na svátky něco výjimečného. Mimo jiné oceněné 3 Korunkami ze soutěže Král vín ČR a diplomem z Valtických vinných trhů.

P.S. Slámové jsem oproti ledovému zvolila proto, že se Ježíšek narodil v chlévě na slámě a my si to tímto symbolicky můžeme připomenout :-) (Radek říkal, že jsme do krabice mohli dát i ledové, protože ho v tom chlévě určitě i záblo, ale sláma mi připadá k Betlému poněkud pozitivnější :-)))

Víno k půlnočním jednohubkám - svěží Ryzlink vlašský


Pokud u dezertů nebudete večer končit, budete potřebovat další víno, které Vás osvěží, udrží déle vzhůru a pomůže Vám s trávením veškěrého konzumovaného jídla v tento slavnostní večer. Zvolila jsem opravdu úžasný suchý Vlašák z Nového Vinařství. Je nádherně minerální, v chuti ucítíte svěží grepfruit (z aj. grapefruit - tedy hroznové ovoce :-)) a v dlouhé dochuti pak vlašské ořechy. To je vlastně vše, co si můžete o Vánocích přát... Tím to však nekončí!

Pikantní kyselinka a svěží vůně je jediné, co Vás po náročném dni vzpruží. Navíc má luxusní skleněný uzávěr, kterým lahev opět bezpečně uzavřete, pokud byste ji nááááhodou před usnutím nedopili.

VÍNA NA HOD BOŽÍ - 25.12.


U nás na Moravě je tradicí, že se na Hod Boží schází celá rodina na slavnostní oběd. Pro některé to je první jídlo dne, ihned po probuzení, proto je potřeba se na konzumaci opět náležitě připravit. :o)

Aperitiv II - Červené portské - Graham´s Tawny


Jako druhý slavnostní aperitiv Vánočních hodů jsem do této kolekce vybrala červené portské typu Tawny. To zraje v menších dubových sudech, proto jsou u něj ovocné tóny mírně upozadněny a vyznačuje se kořenito-ořechovým nádechem. Myslím, že po zákuscích, které se konzumují v průběhu celého dopoledne a jako příprava na konzumaci červeného masa (k obědu), je více než ideální. A všem moc chutná! Díky vyššímu obsahu alkoholu - 20 % - dostanou všichni hosté okamžitě dobrou náladu. A vo tom to je!

Víno k obědu - 2x Svaté červené - 2x Zlaté červené


Ať už jste na Boží Hod navyklí na svíčkovou nebo kachnu (jako my), budete ji potřebovat zapít silným červeným vínem. Já jsem zvolila úžasné Svatovavřinecké výběr z hroznů od Krista :-) Prostě když na Hod Boží budete pít 2x Svaté víno s andělíčky, můžete si i trochu zahřešit - aspoň dietologicky :-)

Mimo slovních hříček je toto víno výjimečné i tím, kolik významných ocenění získalo. Nejvýznamnější medailí je Zlatá z Paříže!!! (Vinalies Internationales) a pak, že se na Moravě nevypěstuje dobré červené :-) Dalším skvělým oceněním je fakt, že bylo zařazeno mezi TOP 100 vín ČR do Salonu vín 2008. Ostatní medailové ozdoby už zde nebudu rozepisovat :-) Uvidíte sami.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA - VÁNOČNÍ BALENÍ


Všechny objednávky budeme expedovat v nádherné a exkluzivní vánoční krabici. Samozřejmě odnosné.

DOPORUČENÍ - TIP - PŘIHOĎTE SI DO KRABICE - VÁNOČNÍ SEKT - BENIAMINO


Exkluzivně pouze ve Víno-klubu koupíte nový mikrosekt BENIAMINO od Proqinu. Vypadá nádherně, jako krásná zelená koulička, ve které je přesně 0,12 l (jedna dávka) vánočního sektu STEPHANUS. Dávka na den, doplněk do kabelky, originální dárek, prostě MILÁČEK, což je doslovně přeloženo z latiny.

BENIAMINO si přihoďte do krabice před potvrzením objednávky. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045