PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( PÁTEK 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2676) KOLEKCE (35) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Vánoce v krabici 2011

Vína, která potřebujete na vánoční stůl (za vína v této kolekci ušetříte 368 Kč)

Poradíme Vám, jaká vína volit k tradičnímu vánočnímu menu, nejen na Štědrý večer, ale i na Hod Boží a případně i na Štěpána. Vína dostanete ve vánoční krabici s Vinným menu-listem na vánočním křídovém papíře, proto je kolekce VHODNÁ JAKO DÁREK.

Murmure - Veltlínské zelené - Extra Brut Traditional Line - Rulandské šedé - výběr z hroznů - Zimní vrch Rulandské bílé - ledové - 0,375 l Ryzlink rýnský - pozdní sběr - AUSTERLITZ Graham´s - Tawny - portské Maidenburg - Merlot - pozdní sběr - Valtická
Víno
Katalogové číslo: 051.7
Cena za kolekci: 1 599 Kč nebo 5 330 korků
Zisk korků za balení: 47

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Nové Vinařství - Murmure - Veltlínské zelené - Extra Brut, 2008
  Velmi lehké a výrazně suché, bílé, šumivé víno kvašené 2,5 roku v láhvi a uzavřené tradiční korkovou zátkou. Toto šumivé Veltlínské zelené vyniká pepřnatou vůní a chutí a má pouze přes 11% alkoholu. Extra suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (97)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Rulandské šedé - výběr z hroznů - Zimní vrch, 2009
  Slámově žlutá barva, zlatavé odlesky, vysoká viskozita. Ve vůni je jemná minerální linka, která je obklopena ovocnými tóny angreštu a zralého pomeranče. Plná, sladce citrusová chuť je v harmonii kyselinky a cukru.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (92)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Réva Rakvice - Rulandské bílé - ledové - 0,375 l, 2005
  Vzácné víno jiskrně jantarové barvy. Ve vůni jsou ovocné tóny peckovitého ovoce snoubící se s tóny borůvek. Chuť je medově plná, přecházející v chuť kandovaných citrusových plodů s nádechem ostružin. Hrozny byly sbírány 1.12.2005 při teplotě - 9°C.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (135)
   
  (objem: 0.375 l) 
   
 • ČR - Spielberg - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - AUSTERLITZ, 2009
  Ve vůni zaujme jemná ovocnost s medově lipovými tóny. Plná vyvážená chuť, pikantní kyselinka a jemný zbytkový cukr dotváří pozitivně celkový charakter tohoto vína. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (316)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • POR - Graham´s - Tawny - portské,
  Portské s plným tělem a atraktivním stylem. Má velmi intenzivní bouquet. Plní se do lahví ještě jako relativně mladé víno, aby se zachoval jeho výrazný charakter. Světlejší rubínová barva se snoubí s vůněmi dřeva, koření a kompotovaného ovoce. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (260)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Maidenburg - Merlot - pozdní sběr - Valtická, 2007
  Ve výrazné ovocné vůni černých plodů převládá černá třešeň s lehkým tónem vanilky a skořice, mohutná chuť s výraznou mineralitou a jemnými taniny přechází do dlouhé plné dochuti. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (85)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

VÍNO A JÍDLO


Víno a jídlo se vzájemně doplňují a vzniklé kombinace nám nejenom přinášejí okamžitý zážitek z konzumace, ale pomáhají nám také v budoucnu s dobrým zažíváním. Doporučené kombinace pochází od renomovaných odborníků v oblasti gastronomie, proto se na ně můžeme bez starostí spolehnout.

VÍNA NA VÁNOČNÍ TABULI - ŠTĚDRÝ DEN - 24.12.


Dle tradice se na Štědrý den drží půst. Záleží pak na krajových zvycích, zda se jedná o půst absolutní nebo zda se jen vynechává maso. Vrcholem dne je však ve všech krajích shodně Štědrovečerní večeře, která se vzhledem k půstu podává dříve než obvykle. Jelikož je tento den narušena pravidelnost v přijímaní stravy, je dobré žaludek na večeři připravit vhodným aperitivem, který Vám navíc zvedne náladu na maximum :-)

APERITIV: bílé suché bublinky - MURMURE SEKT - Veltlínské zelené - Extra Brut


Tento sekt je jedním z mála tradičně vyráběných moravských sektů. Je vyroben 100% z odrůdy Veltlínské zelené 2008, které zrálo na nejlepší trati Nového Vinařství s názvem Slunečný vrch. Další raritou je fakt, že toto víno leželo 2,5 let v lahvi na vlastních kvasnicích, proto je krásně plné, zakulacené a přes svůj věk nádherně svěží. Bude to běžec na dlouhou trať :-)

Dobré je, že svěží Murmure má jen 11% alkoholu, proto nás jen příjemně naladí, když je to aperitiv, kterým se zapíjí půst. Díky tomuto vínu bude mít Štědrý den úplně jiný rozměr :-)

Díky dlouhému zrání na vlastních kvasnicích, které sektům vždy svědčí, kdy zrál ve sklepě přímo u sektaře, se zelený Murmure zachránil před totální zkázou v plamenech při ničivém požáru Nového Vinařství v květnu 2010. I s Vaší pomocí se Nové Vinařství podařilo zachránit a my si tak dále můžeme přiťukávat jejich víny.

Murmure sekt je opravdovým Šampionem, a to nejen mého srdce. Tento titul si letos odnesl ze soutěže Grand Prix Vinex 2011. Navíc má bronzovou medaili ze soutěže Víno a Destiláty 2011.


K VEČEŘI: Víno ke smaženému kaprovi - vyzrálé Rulandské šedé


K rybám se obvykle doporučují bílá vína. Záleží na způsobu jejich úpravy, ale pokud se u Vás ke štědrovečerní večeři tradičně podává smažený kapr s bramborovým salátem, doporučuje se hodně vyzrálé Rulandské šedé. V naší kolekci Vám nabízíme plnou a pevnou Rulandu šedou vyzrálou do výběru z hroznů. Nedoporučuje se příliš mladé vínko, a i to s touto lahví splníme. Je to lehce uleželá 2009.
Pomůže Vám ztrávit tučnějšího kapra v trojobalu a troufne si i na lososa :-)

Toto suché, krásně vyzrálé a minerální Rulandské šedé pochází z tradiční řady vinařství Mikrosvín a vyrostlo na viniční trati Zimní vrch, což se do vánoční kolekce jistě hodí :-) Po otřevření je mu potřeba dát čas, aby se dokonale projevilo. Váš smažený kapr, se s ní bude cítit jako ryba ve vodě, a bude Vám chutnat jako nikdy předtím.

NA CHUŤ: Víno k dezertům - ledové


Dezerty se obvykle konzumují až po rozbalení dárečků, nicméně i v tento okamžik můžeme své smysly dále hýčkat, pokud i k dezertům zvolíme správné víno. Nejvhodnější je víno přírodně sladké. Zde se naskýtá možnost volby mezi vínem ledovým a slámovým, která mají obě podobný charakter a vyšší hustotu díky vyššímu zbytkovému cukru.

U ledového vína voda z kuličky hroznu vymrzne a u slámového se vysuší na slámě. Hrozny se pak ihned lisují. Vznikají tak velmi vzácná vína, která si zachovávají nejvíce chuti z hroznů, ze kterých pochází. Vyznačují se vysokým obsahem zbytkového cukru, nádherně voní a jsou nazlátlá. Jejich konzistence je poněkud hustější, než u vín s nižším obsahem cukru. Zatočte si s nimi uvnitř skleničky a uvidíte, že víno z jejích okrajů stéká opravdu velmi velmi pomalu.

Ke štědrovečerním dezertům jsem letos vybrala LEDOVÉ víno z odrůdy Rulandské bílé. Toto vzácné víno bylo sbíráno 1.12.2005 při teplotě - 9 °C. A ani se neptejte, jak chutná. Prostě božsky!!! Ve vůni jsou ovocné tóny peckovitého ovoce a tóny borůvek. Chuť je medově plná, přecházející v chuť kandovaných citrusových plodů s nádechem ostružin. Ideální dezertní víno k těm nejlepším dezertům.

P.S. Do této kolekce jsme tradičně dávala slámové víno, protože se Ježíšek narodil v chlévě na slámě a my jsme si to tímto symbolicky připomínali :-) Letos uděláme malinkou změnu, protože pro Vás máme skvělou nabídku, a to sice 2x větší objem dezertního vína za nezměněnou cenu! Myslím, že i toto ledové víno můžeme chápat symbolicky, protože to Ježíška v tom chlévě určitě i trochu záblo...

PŮLNOČNÍ VEČEŘE: Víno k půlnočním jednohubkám - svěží Ryzlink rýnský


Pokud u dezertů nebudete večer končit, budete potřebovat další víno, které Vás osvěží, udrží déle vzhůru a pomůže Vám s trávením veškěrého konzumovaného jídla v tento slavnostní večer. Zvolila jsem úžasně svěží Rýňák z vinařství Spielberg, který patří mezi jedno z nejslavnějších vín z ČR. V nedávných World Wine Awards 2011, které pořádá londýnský časopis Decanter a kde se hodnotilo přes 11.000 vín, získal tento Ryzlink rýnský ocenění jako Nejlepší suché bílé víno z ČR.

...Tím to však nekončí!

VÍNA NA HOD BOŽÍ - 25.12.


U nás na Moravě je tradicí, že se na Hod Boží schází celá rodina na slavnostní oběd. Pro některé to je první jídlo dne, ihned po probuzení, proto je potřeba se na konzumaci opět náležitě připravit. :o)

APERITIV II - Dezertní portské - Graham´s Tawny


Jako druhý slavnostní aperitiv Vánočních hodů jsem do této kolekce vybrala červené portské typu Tawny. To zraje v menších dubových sudech, proto jsou u něj ovocné tóny mírně upozadněny a vyznačuje se kořenito-ořechovým nádechem. Myslím, že po zákuscích, které se konzumují v průběhu celého dopoledne a jako příprava na konzumaci červeného masa (k obědu), je více než ideální. A všem moc chutná! Díky vyššímu obsahu alkoholu - 20 % - dostanou všichni hosté okamžitě dobrou náladu. A vo tom to je!

Graham´s je jedním z nejúspěšnější výrobců portského. Předloni se proslavili nejlepším portským na světě. Jejich Graham´s Late Vintage 2007 byl oceněn 99 body z Wine Spectatoru a v současné době se neprodává, ale zraje.

OBĚD II: Víno k obědu - dvojnásobně husté červené od dvojnásobného Vinaře roku


Ať už jste na Boží Hod navyklí na svíčkovou nebo kachnu (jako my), budete ji potřebovat zapít silným červeným vínem. Já jsem zvolila úžasně plný a ovocný Merlot 2007 pozdní sběr z vinařství Reisten. Objevíte v něm krásné tóny červeného ovoce, které budou skvěle ladit s brusinkovým terčem na svíčkové. S kachničkou se Vám bude na jazyku také krásně rozplývat. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045