PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

VÁNOCE V BEDÝNCE 2018 - perlivé

Naše kolekce vín je přesně vyladěná k tradičnímu vánočnímu menu. Vyřešíte s ní své sváteční vinné menu a klidně i několik dárků pro své blízké či vzdálené příbuzné a obchodní partnery. Vína do kolekce jsme pečlivě vybírali z celkem 89 vín!

Kolekci balíme do speciální vánoční dřevěné krabice, do které dále přikládáme i dopis s vánočním menu, kde je vždy napsáno i něco o vínech včetně doporučeného pořadí konzumace či kombinace se svátečními pokrmy.

MATTHIAS - Pinot Chardonnay sekt Terroir - Rulandské bílé - pozdní sběr - Dolní Dunajovice, Zimní vrch André ledové - 0,2 l Andres - Herrgottsacker Riesling QbA trocken Taylor's - Fine Tawny Cabernet Sauvignon - pozdní sběr - barrique
Víno
Katalogové číslo: BOX-934
Cena za kolekci: 1 949 Kč nebo 7 157 korků
Zisk korků za balení: 72

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - MATTHIAS - Pinot Chardonnay sekt,
  Ručně vyrobený sekt metodou kvašení v láhvi. Cuvée Rulandské bílé a Chardonnay. Vůně s tóny vanilky, v chuti broskve a vyzrálé hrozny, svěží kyselinka. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (210)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - Terroir - Rulandské bílé - pozdní sběr - Dolní Dunajovice, Zimní vrch, 2015
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno s kořenitým projevem, který je podpořen sladkou vůní zralého žlutého ovoce. V chuti krásně dlouhé a kousavé, s živou kyselinkou a příjemně minerální dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (22)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Réva Rakvice - André ledové - 0,2 l, 2005
  Krásná, jiskrně jantarová barva s narůžovělými odlesky. Ve vůni jsou ovocné tóny peckovitého ovoce snoubící se s tóny borůvek. Chuť je medově plná, přecházející v chuť kandovaných citrusových plodů s nádechem ostružin. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (10)
   
  (objem: 0.375 l) 
   
 • NĚM - Andres - Herrgottsacker Riesling QbA trocken, 2017
  Ve vůni objevíte broskvové a lipové tóny s náznakem lékořice. Chuť je velmi suchá s jemnými tóny lékořice a kandovaných limetek.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (24)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • POR - Taylor's - Fine Tawny,
  Světle cihlová barva s jantarovým okrajem. Lahodná vůně šťavnatého zralého bobulového ovoce, fíků, a švestek s dotekem lákavého aroma ořechů a koření. Jemné a kulaté na patře, plné chuti jahodového džemu.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (19)
  89  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Cabernet Sauvignon - pozdní sběr - barrique, 2016
  Nejlepší červené víno, které kdy bylo ve vinařství Zlomek & Vávra vyrobeno! Voní po tmavých lesních plodech, ostružinách a borůvkách. Je to mohutné, extraktivní víno s plnou chutí připomínající marmeládu z tmavých třešní a se špetkou vanilky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (19)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Vína do vánoční kolekce jsme letos vybírali z 89 skvělých předvybraných vín, která by si tam zasloužila být všechna. Po náročných finálových kláních ochutnávaných a rozhodovaných naslepo jsme pro letošek zvolili tuto vánoční sestavu:

- Aperitivem do perlivé kolekce byl letos zvolen Sekt Matthias - pravý sekt vyrobený tradiční šampaňskou metodou z odrůd Pinot blanc a Chardonnay. Kdyby Vám snad o Vánocích chybělo zlaté prasátko, tak Matthias se Vám na stole blýskne velkou zlatou medailí z Texasu.

- Ke smaženému kaprovi se vždy hodí pěkně vyzrálá burgunda. Svou plností nás letos nejvíce zaujalo Rulandské bílé z výjimečného ročníku 2015. Pochází z Dunajovického Zimního vrchu a my doufáme, že budou bílé Vánoce na štědrovečerním stole i za okny.

- K vánočnímu cukroví Vám bude letos nejvíc ladit (nebo ledit ;-) ledové víno z odrůdy André s tóny medu a kandovaných citrusů koncentrované do každé kapky tohoto vzácného dezertního vína. Pro zachování jeho svěžesti si ho před podáváním vychlaďte na cca 8°C.

- K půlnočním chlebíčkům se nejlépe hodí suché a minerální bílé víno. Po celodenním slavení Vás určitě nejlépe osvěží oblíbený suchý německý Ryzlink. Těšte se na tóny bílé broskve, lipového květu, kandovaných limetek s dovětkem lékořice. Můžete ho alternativně podávat i jako sváteční aperitiv v případě, že byste našli jiné (třeba snídaňové) uplatnění pro náš štědrovečerní sekt.

- Klasikou naší vánoční kolekce je Tawny portské, které si svůj úkol plní coby aperitiv na 1. svátek vánoční. Nemusíte ho ale vypít celé, protože klidně vydrží i rok, pokud to tedy vydržíte Vy a Vaše sváteční návštěvy.

- Ke slavnostnímu obědu na 1. svátek vánoční, k němuž se obvykle podává svíčková nebo kachna, Vám opět doporučujeme víno z výjimečného ročníku 2015. Je to nejlepší červené víno, které kdy ve vinařství Zlomek a Vávra vyrobili, proto ho nechali 20 měsíců zrát v sudech z francouzského dubu. Svou premiéru si tento borůvkovo-ostružinový Cabernet Sauvignon s tóny čokolády a tabáku odbude až na Vašich svátečních stolech a my jsme si jisti, že bude zlatým hřebem Vašeho letošního slavnostního hodování. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045