PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( PÁTEK 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2676) KOLEKCE (35) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

...VÁNOCE V BEDÝNCE 2015

Vína, která potřebujete na vánoční stůl, v dřevěné bedýnce

Poradíme vám, jaká vína volit k tradičnímu vánočnímu menu, nejen na Štědrý večer, ale i na Hod Boží a případně i na Štěpána. Uvnitř krabice bude vinný lístek s popisem vín a doporučení co k čemu pít, takže je kolekce VHODNÁ JAKO DÁREK.

Casa Roma - Prosecco DOC Treviso Extra Dry Traditional Line - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Purmice Rulandské modré - ledové - 0,375 l Ryzlink rýnský - kabinetní - Neuberk Graham´s - Tawny - portské KLUB-VÍNO - Cuvée 366
Víno
Katalogové číslo: BOX-063
Cena za kolekci: 1 999 Kč nebo 6 817 korků
Zisk korků za balení: 55

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ITA - Casa Roma - Prosecco DOC Treviso Extra Dry,
  Ovocné a delikátní šumivé víno, ideální osvěžení nejen v horkých dnech. Toto základní Prosecco DOC Treviso nabídne vůni citrusových plodů a květin. Jeho ovocná a svěží chuť je skvěle podpořena jemným perlením. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (61)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional Line - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Purmice, 2013
  Intenzivní, sametově kořenitá vůně doprovází aroma šťavnatých citrusů. Hedvábný charakter buketu je doladěn jemnými tóny chlebovinky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (33)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Rulandské modré - ledové - 0,375 l, 2007
  AWC Vienna - stříbrná medaile

  Víno je už krásně naleželé, barva je medově zlatá, vůně je překvapivě svěží s tóny eukalyptu a mochyně jedlé (physalisu), v chuti má tóny medu, kandovaných citrusů a oříšků. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (29)
   
  (objem: 0.375 l) 
   
 • ČR - Školní statek Mělník - Ryzlink rýnský - kabinetní - Neuberk, 2014
  Bílé víno s příjemnou kyselinkou. Ve vůni má tóny nezralé meruňky, v chuti má typickou hořčinku broskvové slupky danou opukovým podložím Mělníka. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (33)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • POR - Graham´s - Tawny - portské,
  Portské s plným tělem a atraktivním stylem. Má velmi intenzivní bouquet. Plní se do lahví ještě jako relativně mladé víno, aby se zachoval jeho výrazný charakter. Světlejší rubínová barva se snoubí s vůněmi dřeva, koření a kompotovaného ovoce. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (260)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - KLUB-VÍNO - Cuvée 366, 2012
  Elegantní a ovocné červené víno s tóny drobných lesních černých plodů. Má zralé třísloviny a špetičku kořenitosti v závěru. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (74)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

VÍNO A JÍDLO


Víno a jídlo se vzájemně doplňují a vzniklé kombinace nám nejenom přináší okamžitý zážitek z konzumace, ale pomáhají nám také v budoucnu s dobrým zažíváním. Doporučené kombinace vín a pokrmů máme prověřené naší poctivou devítiletou degustátorskou praxí.

Vánoční kolekce se hodí do každé domácnosti, i proto je po všechny roky tou nejžádanější a nejprodávanější kolekcí u nás. K vínům přibalujeme i list s doporučeným menu a pořadím konzumace, takže se tato kolekce může stát vhodným dárkem i pro někoho, kdo nás nečte nebo nemá internet.

VÍNA NA VÁNOČNÍ TABULI - ŠTĚDRÝ DEN - 24. 12.


Dle tradice se na Štědrý den drží půst. Záleží pak na krajových zvycích, zda se jedná o půst absolutní nebo zda se jen vynechává maso. Vrcholem dne je však ve všech krajích shodně Štědrovečerní večeře, která se vzhledem k půstu podává dříve než obvykle. Jelikož je tento den narušena pravidelnost v přijímaní stravy, je dobré žaludek na večeři připravit vhodným aperitivem, který Vám navíc zvedne náladu na maximum :-)

APERITIV: Slavnostní bublinky


Jako slavnostní aperitiv jsme letos vybrali ukázkové Prosecco, jehož obliba stále roste. Má světle slámově žlutou barvu. Voní jako bílé květy pomeranče a akácie. Chuť má příjemně minerální, jemně ovocnou a na patře trošku citrusovou. Má velmi pěkné, drobné a sametově jemné perlení. Dochuť je suchá a šťavnatá.

Prosecco je vždy zárukou skvělé atmosféry a nezáleží na tom, zda jej budete podávat už ke snídani (ideálně k vajíčkům s parmazánem do skla) nebo jako přípitek před slavnostní večeří. Každopádně si ho vychutnejte pěkně vychlazené v kruhu svých nejbližších.

K VEČEŘI: Víno ke smaženému kaprovi - pěkně vyzrálá Burgunda


K rybám se obvykle doporučují bílá vína. Záleží na způsobu jejich úpravy, ale pokud se u vás ke štědrovečerní večeři tradičně podává smažený kapr s bramborovým salátem, doporučujeme jej kombinovat s dobře vyzrálou a plnou burgundou. Letos to u nás vyhrálo nádherně plné Rulandské bílé z viniční trati Purmice (obec Perná), kterou jsem už vloni vyhlásila tratí roku, protože vína z této trati posbírala všechny významné medaile.

Tato Rulanda bílá z vinařství Mikrosvín vyzrála až do výběru z hroznů, ale je suchá. Takže má vyšší obsah alkoholu, který je v její plné a šťavnaté chuti nádherně zakomponován. Díky tomu bude adekvátním partnerem tučnější ryby v trojobalu.

Doporučuji, abyste jí deci odpili den předem a nechali ji v ledničce jen tak pod korkem. Před podáváním ji nechte tak hodinu dýchat při pokojové teplotě. Musí se jí dopřát čas, teplota a vzduch, aby se mohla plně rozvinout do celé své krásy.

NA CHUŤ: Víno k dezertům - ledové


Dezerty se obvykle konzumují až po rozbalení dárků, nicméně i v tento okamžik můžeme své smysly dále hýčkat, pokud i k dezertům zvolíme správné víno. Nejvhodnější je víno přírodně sladké. Zde se naskýtá možnost volby mezi vínem ledovým a slámovým, která mají obě podobný charakter díky vyššímu zbytkovému cukru.

U ledového vína voda z kuličky hroznu vymrzne a u slámového se vysuší na slámě. Hrozny se pak ihned lisují. Vznikají tak velmi vzácná vína, která si zachovávají nejvíce chuti z hroznů, ze kterých pochází. Vyznačují se vysokým obsahem zbytkového cukru, nádherně voní a jsou nazlátlá. Jejich konzistence je poněkud hustější, než u vín s nižším obsahem cukru. Zatočte si s nimi uvnitř skleničky a uvidíte, že víno z jejích okrajů stéká opravdu velmi velmi pomalu.

Ke štědrovečerním dezertům jsme vám letos vybrali LEDOVÉ víno z odrůdy Rulandské modré z vinařství Krist. Ledovka z modré odrůdy se jen tak nevidí, protože musí být fakt dobrý ročník, aby hrozny vydržely v dobrém zdravotním stavu na keři až do kýženého zmrznutí. Ročník 2007 byl teplý a slunečný, tak se to přesně povedlo. Ve skleničce ale nečekejte červené víno, protože zmrzlé hrozny se ihned lisují, takže se do výsledného vzácného moku nedostane téměř žádné barvivo z jejich slupek, protože nekvasí se slupkami.

V tomto ledovém víně je "jen" 92 g zbytkového cukru, ale protože má odrůda Rulandské modré obecně méně kyselin, je to pro harmonii chuti optimální. Víno je už krásně naleželé, barva je medově zlatá, vůně je překvapivě svěží s tóny eukalyptu a mochyně jedlé (physalisu), v chuti má tóny medu, kandovaných citrusů a oříšků, takže vám bude k vánočním dezertům krásně ladit.

Těchto vzácných vín není nikdy dost. My vás ale můžeme potěšit tím, že si ho budete moct vychutnat ve dvojnásobně větším množství, než je běžné. Dostanete ho v lahvi o objemu 0,375 L a tak s ním budete moct podělit širší rodinu ;-)

PŮLNOČNÍ VEČEŘE: Víno k půlnočním jednohubkám - svěží Ryzlink


Pokud u dezertů nebudete večer končit, budete potřebovat další víno, které Vás osvěží, udrží déle vzhůru a pomůže Vám s trávením veškerého konzumovaného jídla v tento slavnostní večer.

Pro pokračování jsem zvolili úžasný Ryzlink rýnský z Mělníka, který je podle pamětníků svým potenciálem srovnatelný s ročníky 2001 a 2003. Já je znám až od nezapomenutelné 2006 a dlouhověké 2007, které se prý s ročníky 2001 a 2003 nemohou rovnat.

Vybraný Ryzlink rýnský 2014 pozdní sběr jsme dávali slepě koštovat náhodně přítomným zákazníkům a všichni ho tipovali na Ryzlink z Mosely. Mně svým svěžím a čistým stylem připomíná spíše Ryzlinky z Pfalzu, ale na tom nesejde. Je to prostě skvělé víno od skvělého vinaře Vojty Kušiny. Těšte se na víno s tóny nezralých meruněk a typickými nahořklými tóny slupky bílé broskve danými opukovým podložím mělnických vinohradů. Toto víno jsme poctivě vybírali u Vojty Kušiny ve sklepě, kde jsme prochutnali přes 19 vzorků.


...Štědrým dnem však vánoční oslavy nekončí!

VÍNA NA HOD BOŽÍ - 25. 12.


U nás na Moravě je tradicí, že se na Hod Boží schází celá rodina na slavnostní oběd. Pro některé je to první jídlo dne, ihned po probuzení, proto je potřeba se na konzumaci opět náležitě připravit.

APERITIV II - Dezertní portské - Graham´s Tawny


Jako druhý slavnostní aperitiv Vánočních hodů jsme do této kolekce vybrali červené portské typu Tawny. Myslím, že po zákuscích, které se konzumují v průběhu celého dopoledne a jako příprava na konzumaci červeného masa (k obědu), je více než ideální. A všem moc chutná! Díky vyššímu obsahu alkoholu (20 %) dostanou všichni hosté okamžitě dobrou náladu. A vo tom to je!

Portské nemusíte vypít najednou, pod korkem vydrží dlouho (když to vydržíte Vy :-) Takže si ho budete moci užívat po celé svátky a hostit po "šťopičce" všechny příbuzné, kteří vás o Vánocích navštíví.

Vinařství Graham´s je jedním z nejúspěšnější výrobců portského. Proslavili se například nejlepším portským na světě. Jejich Graham´s Late Vintage 2007 bylo oceněno 99 body z Wine Spectatoru.

OBĚD II: Víno k obědu - elegantní červené k červenému masu


Ať už jste na Boží Hod navyklí na svíčkovou nebo kachnu, budete ji potřebovat zapít elegantním a přitom silným červeným vínem. Poslední místo ve vánoční krabici jsme měli vybrané jako první, protože jsme si u Jirky Horta speciálně pro tuto příležitost namíchali své vlastní víno.

Cuvée 366, jak mu říkáme, je namícháno z červených vín z jedné z nejlepších apelací Languedocu - z Corbiéres. Převažuje v něm Merlot, pak Syrah, doplněný Grenache a špetkou Marselanu, který miluju. S výsledkem v lahvi jsme moc spokojení. Víno je elegantní, ovocné, s tóny drobných lesních černých plodů. Má zralé (já jim říkám teplé) třísloviny a špetičku kořenitosti v závěru. Je krásně pitelné, má jen 13,5 % alkoholu, 0,5 g zbytkového cukru a 4,9 g/l kyselin, takže vám nebude dráždit žaludek.

V limitované edici KLUB-VÍNO ho bylo vyrobeno 1501 lahví. Každá lahev má číslovaný korek, jeho číslo si ale přečtete až po jejím otevření. Jestli najdete č. 1, dejte nám vědět ;-) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045