PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

..SVĚŽÍ SAUVIGNONY

Výběr svěžích Sauvignonů z Nového Zélandu, Moravy, Languedocu a JAR.

V této krabici najdete pouze mladé svěží Sauvignony z Nového Zélandu, Moravy, jihofrancouzského Languedocu od naší oblíbené vinařky Claude Jourdan a z Jihoafrické republiky (mimochodem se jedná o šampiona Prague Wine Trophy). Je to ideální kolekce na popíjení jen tak, bez pokrmů.

Sheep Dreams - Sauvignon Blanc - Marlborough Endless River - Sauvignon Blanc - Marlborough Flower Line - Sauvignon - pozdní sběr Sauvignon - pozdní sběr Domaine Félines Jourdan - Sauvignon - IGP Pays d‘Hérault Coteaux de Bessilles Stellenrust - Sauvignon Blanc
Víno
Katalogové číslo: BOX-16797
Cena za kolekci: 1 499 Kč nebo 4 780 korků
Zisk korků za balení: 46

OBSAH KRABICE

 • NZ - Sheep Dreams - Sauvignon Blanc - Marlborough, 2019
  V nádechu cítíme intenzivní citrusové aroma citrónů a limetek s tóny bezového květu a grapefruitu. Ústa pak zaplní chuť citrónové kůry, broskvové pecky a také květinové tóny. Dobře vyvážená kyselinka a šťavnatá dochuť. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NZ - Endless River - Sauvignon Blanc - Marlborough, 2019
  Bílé víno s intenzivní a svěží vůní se zelenými tóny citronové trávy, zelených fíků, limetek, bílých broskví a zeleného čaje gunpowder. V chuti má tóny zralého žlutého ovoce - karamby, mochyně a broskve. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower Line - Sauvignon - pozdní sběr, 2018
  Víno světle zelenkavé barvy. Chuť se vyznačuje výbornou šťavnatostí a svěžestí. Víno má velmi dobrou strukturu se středně dlouhou dochutí, která se v závěru projevuje minerální slaností. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mokruša - Sauvignon - pozdní sběr, 2019
  Víno má světlou, reduktivní, zelenkavou barvou. Vůně je intenzivní s převažujícími tóny bělomasé broskve, angreštu a zeleného melounu. Chuť je řízná, šťavnatá s projevem černého rybízu, jarní kopřivy, zemitosti a lehké minerality. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Félines Jourdan - Sauvignon - IGP Pays d‘Hérault Coteaux de Bessilles, 2019
  Víno zlatavě žluté barvy s nazelenalými odlesky, odrůdově velmi typické. Svěží a jiskřivou strukturu rámují zelené tóny čerstvě posečené trávy a kopřiv. Pro milovníky této odrůdy víno jako stvořené…
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • JAR - Stellenrust - Sauvignon Blanc, 2018
  Prague Wine Trophy - Champion

  Ve vůni tohoto vína naleznete tóny žlutého ovoce a bylinek. Kyselinka je svěží a křupavá. Tělo vína je minerální s výraznou ovocnou linkou a šťavnatou černorybízovou dochutí.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

V této kolekci najdete nejsvěžejší Sauvignony - tedy ty, které obsahují nejvíce "zelených" tónů - pochází z Nového Zélandu. Tato vína se také vyznačují tenčí chuťovou linkou. Nejovocnější a nejšťavnatější jsou vína "mezi" - jednak z Moravy, z jihu Francie, ale možná pro někoho i překvapivě Sauvignony z Jižní Afriky, ve kterých se snoubí evropská elegance s novosvětskou intenzitou.

SNOUBENÍ SAUVIGNONU S POKRMY

Sauvignon se samozřejmě hodí k lehkým pokrmům z ryb, a zejména pak, pokud jsou doplněny citrusy nebo česnekovými omáčkami. Dále se hodí k zeleninovým salátům, kde se vyskytují rajčata nebo papriky, a dobře se také snáší se zálivkou vinaigrette. Ze sýrů se nám Sauvignon vždy dobře páruje s kozí goudou, samotnou či bylinkovou (mladý jetel, kopřivy). Velmi dobře si rozumí i s chřestovými specialitami, což se zrovna teď hodí.

Jedním z nejlepších chuťových zážitků, který si pamatujeme až doteď, je kombinace výjimečného Sauvignonu od slavného vinaře a negocianta z Alto Adige - Petera Dipoliho - s plněnými artyčoky (petrželkou, strouhankou, sušenými rajčátky a salssiciou). Pili jsme ho tenkrát asi desetiletý z magnumky, byl to každopádně ročník 2004, což je dokladem toho, že je to velké víno, které umí zrát. Aktuálně máme v nabídce ročníky 2016 a 2017 v sedmičkových lahvích. Pokud se plánujete pustit třeba do těch artyčoků ;-)

O SAUVIGNONU

Odrůda Sauvignon blanc je ideální odrůdou pro začátečnické degustátory, protože má intenzivní aroma, které se dá velmi dobře identifikovat, a tudíž naučit - listy černého rybízu (nebo kopřiv - záleží na úhlu pohledu), vůně broskve, angreštu nebo lépe josty (což je angreštorybíz).

Doplňkově v něm ucítíte nezralé fíky a další tropické ovoce, listy rajčete, chilli papriku, černý bez, šalvěj, rozmarýn, ve zralejších pak vařený chřest, anýz. Podle podloží dále odhalíte vápennou omítku, kouř, pazourek nebo křesnutí křemenem.

Více o Sauvignonech si můžete počíst na našich Vínovinách. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045