PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

..SVĚTOVÝ SAUVIGNON BLANC

Výběr nejlepších Sauvignonů z celého světa

Ochutnejte průřez zeměmi, světadíly i styly Sauvignonu a pěkně si je prostudujte. Svěžejší exempláře pocházejí z Nového Zélandu, z Moravy a Jihoafrické republiky. Minerálnější vzorky se zrodily v kolébce Sauvignonu v Údolí řeky Loiry ve Francii a v severoitalském Colliu.

Sheep Dreams - Sauvignon Blanc - Marlborough Cépage - Sauvignon - pozdní sběr - Bavorsko Sauvignon Blanc Fournier Pere et Fils - Sancerre AOC Fournier Pere et Fils - Pouilly Fumé AOC Dom Des Berthiers Marco Felluga - Sauvignon Blanc DOC Collio
Víno
Katalogové číslo: BOX-16796
Cena za kolekci: 2 399 Kč nebo 7 220 korků
Zisk korků za balení: 69

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • NZ - Sheep Dreams - Sauvignon Blanc - Marlborough, 2019
  V nádechu cítíme intenzivní citrusové aroma citrónů a limetek s tóny bezového květu a grapefruitu. Ústa pak zaplní chuť citrónové kůry, broskvové pecky a také květinové tóny. Dobře vyvážená kyselinka a šťavnatá dochuť. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Cépage - Sauvignon - pozdní sběr - Bavorsko, 2018
  Víno světlejší žlutozelené barvy s aromatikou zejména po zahradním ovoci. Chuť plnější, ovocná. Dochuť je dlouhá se svěží kyselinou a lehce minerálními tóny díky vinici ze které pochází. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • JAR - Sauvignon Blanc, 2018
  Víno má světle žlutou barvu se zeleným nádechem. Zobrazuje čerstvou kyselost a nádherné spektrum zralých tropických plodů, jako je ananas, končící pikantní limetkou. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Fournier Pere et Fils - Sancerre AOC, 2018
  Krásný a elegantní Sauvignon blanc z údolí řeky Loiry v novém ročníku, z oblasti Sancerre. V dobře vyvážené a svěží chuti naleznete náznaky chřestu, anýzu a tropického ovoce, které vhodně doplňuje pevná kyselina. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Fournier Pere et Fils - Pouilly Fumé AOC Dom Des Berthiers, 2018
  Minerální Sauvignon Blanc z jižní Francie. Jedná se o ovocné víno s kouřovým nádechem, který získal díky podloží bohatému na křemík a pazourek. Dobře vyvážená, svěží a příjemná kyselinka.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Marco Felluga - Sauvignon Blanc DOC Collio, 2016
  Víno žluté barvy, s nazelenalými odlesky. V nádechu je cítit jemné aroma bylinek a květin, šalvěje a pepře. Na patře je skvěle vyvážené, příjemná kyselinka a svěžest. Víno je velmi dobře strukturované s dlouhým závěrem. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

V naší kolekci SVĚTOVÝCH SAUVIGNONŮ poznáte od každého něco. Vína jsou seřazena v degustačním pořadí, které zahajujeme Sauvignonem z Mekky této odrůdy – z Nového Zélandu, odkud pochází ty nejsvěžejší a nejintenzivněji vonící vína. Někteří vědci tato specifika sice přisuzují tamním ozonovým dírám, nicméně Sauvignon je aromatická odrůda a aroma ve víně se rodí ve slupkách bobulek. Zdejší velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí nutí bobulky vytvářet silnější a odolnější slupky - tj. více aroma a kyselinek v nich. Následná dlouhá a studená macerace slupek vede ke kýženým, světově unikátním výsledkům.

Nejovocnější a nejšťavnatější jsou vína "mezi" - jednak z Moravy, ale možná pro někoho i překvapivě Sauvignony z Jižní Afriky, ve kterých se snoubí evropská elegance s novosvětskou intenzitou. Proto jsme vám ke studiu zařadili jeden Sauvignon jihomoravský – z Nového vinařství – a druhý jihoafrický Diemersfontein.

Druhá, typově odlišná polovina kolekce, je odrazem francouzského stylu plných vín s archivačním potenciálem (cca 5 - 7 let). Nejminerálnější Sauvignony, které mají zároveň nejvyšší archivační a gastro potenciál, pochází z vyhlášených francouzských oblastí v Údolí řeky Loiry - Sancerre a Pouilly Fumé nebo z italských pahorkatin v oblasti Collio. V těchto vínech jsou ovocné tóny upozadněny, vůbec zde nehledejte mladé svěží nazelenalé tóny, ale spíš dotek zralých plodů a výrazné minerální tóny identifikované jako tóny kouře, pazourku, křesnutí křemene či arabské gumy. Odrůdovost v nich často objevíte až na další či několikáté napití. K těmto velkým vínům se musíte propít a rozhodně je doporučujeme kombinovat s jídlem.

SNOUBENÍ SAUVIGNONU S POKRMY

Sauvignon se samozřejmě hodí k lehkým pokrmům z ryb, a zejména pak, pokud jsou doplněny citrusy nebo česnekovými omáčkami. Dále se hodí k zeleninovým salátům, kde se vyskytují rajčata nebo papriky, a dobře se také snáší se zálivkou vinaigrette. Ze sýrů se nám Sauvignon vždy dobře páruje s kozí goudou, samotnou či bylinkovou (mladý jetel, kopřivy). Velmi dobře si rozumí i s chřestovými specialitami, což se zrovna teď hodí.

O SAUVIGNONU

Odrůda Sauvignon blanc je ideální odrůdou pro začátečnické degustátory, protože má intenzivní aroma, které se dá velmi dobře identifikovat, a tudíž naučit - listy černého rybízu (nebo kopřiv - záleží na úhlu pohledu), vůně broskve, angreštu nebo lépe josty (což je angreštorybíz).

Doplňkově v něm ucítíte nezralé fíky a další tropické ovoce, listy rajčete, chilli papriku, černý bez, šalvěj, rozmarýn, ve zralejších pak vařený chřest, anýz. Podle podloží dále odhalíte vápennou omítku, kouř, pazourek nebo křesnutí křemenem.

Více o Sauvignonech si můžete počíst na našich Vínovinách. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045