PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

SVĚTOVÝ MALBEC

Ochutnejte nejlepší červená vína z odrůdy Malbec

Malbec pochází z Francie, odkud se dostal do Argentiny, kde se stal národní odrůdou, která je zde vysázená na 190.000 hekarech vinic. Vyhovují ji polohy s vyšší nadmořskou výškou, které dávají surovinu pro tmavě fialová, plná, ovocně šťavnatá, lehce pikantní a nádherně sametová vína.

La Puerta - Malbec Clasico Chakana - Malbec Reserve - Estate Familia Deicas - Malbec Roble Santa Ema - Malbec Reserve Renacer - Punto Final - Malbec - Classico Domaine Ferrandiere - Malbec - IGP Pays d'Oc
Víno
Katalogové číslo: BOX-41298
Cena za kolekci: 1 649 Kč nebo 5 189 korků
Zisk korků za balení: 50

OBSAH KRABICE

 • ARG - La Puerta - Malbec Clasico, 2018
  Víno se vyznačuje tmavě červenou barvou, vůní švestek a koření. V chuti objevíte šťavnaté divoké třešně a příjemnou tříslovinu se středně dlouhým zakončením. Perfektní kombinace ke steakům a uzeninám. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Chakana - Malbec Reserve - Estate, 2018
  Ve vůňi je cítit aroma černého rybízu, hořké čokolády, kakaa a koření. Chuť je dobře vyvážená a středně plná, se stopami po vanilce a přezrálém lesním ovoci a černorybízovém jamu. Má jemnou sametovou strukturu a dlouhý závěr. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • URG - Familia Deicas - Malbec Roble, 2016
  Malbec Roble má rubínovou barvu a intenzivní vůni koření a zralého ovoce. Tělo vína je plné, s výraznou tříslovinkou. Chuť je sametová, vyvážená, středně intenzivní. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • CHIL - Santa Ema - Malbec Reserve, 2017
  Víno červenofialové barvy s expresivní vůní připomínající višně a ostružiny, zvýrazněná tóny karamelu, čokolády a tabáku. Chuť je vyvážená, s jemnou a zralou tříslovinou, závěr je dlouhý a šťavnatý. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Renacer - Punto Final - Malbec - Classico, 2018
  Temně fialová barva, bohatá vůně po malinách a ostružinách. Plná chuť zralého ovoce s náznaky hořké čokolády, šípku a toastu. Lahodná hra taninů a svěží kyselinky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Ferrandiere - Malbec - IGP Pays d'Oc, 2018
  Hutné, plné víno, lahodně svěží, se sametovou strukturou. Vinifikace v tancích dodává tomuto Malbecu typický ovocný charakter s dominancí ostružin. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

VÍNA Z ODRŮDY MALBEC

Charakteristika této odrůdy Vám přesně prozradí, proč ji budete milovat. Víno má tmavší barvu, inkoustově červenofialovou. Ve vůni poznáte červené ovoce a fialky. V chuti vás budou bavit tóny krásně vyzrálého ovoce zejména višní. Struktura vína je středně plná se sametovými třísly, takže se velmi lehce pije, i když to není lehké (řídké) víno. Další příchutě, ať už čokolády, kávy, kouře nebo vanilky se do chutě vína dostanou zráním v barikových sudech.

V roce 1993 napsal britský novinář Harold Hechor o Malbecu, že je "Orgasmic". To je ale krásný dvojsmysl, že? Ukrývá v sobě fakt, že se vína pěstují s dodržováním zásad organického zemědělství, a druhým smyslem je to, že si ho okamžitě zamilujete tak, jak se to stalo i mně ;-).

SVĚTOVÝ DEN MALBECU - 17. dubna

17. dubna se již tradičně koná Světový den Malbecu. Tento den je organizován sdružením Wines of Argentina, a týká se, jak název napovídá, především argentinské odrůdy Malbec. Pro nás je to příležitost, jak je na tuto odrůdu podívat (a vychutnat si ji) podrobněji.

HISTORIE MALBECU

Malbec pochází z Francie a proslavil se zejména tím, že patří mezi 6 základních odrůd z Bordeaux. Jeho sláva zde po roce 1956 opadla, protože tehdejší kruté mrazy nepřežilo více jak 75 % vinic s odrůdou Malbec a vinice pak už nikdy nebyly obnoveny. Hvězda Malbecu ale vystoupala a zazářila ve vínech z Argentiny, kde si z této odrůdy postupně vypěstovali odrůdu národní. Proto jsou to právě Argentinci, kteří svátek Malbecu organizují. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045