CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

SVĚTOVÉ SAUVIGNONY

Výběr nejlepších Sauvignonů z celého světa

Odrůda Sauvignon blanc je ideální odrůdou pro začátečnické degustátory, protože má intenzivní aroma, které se dá velmi dobře identifikovat a tudíž naučit. Je to druhá nejoblíbenější odrůda u nás ve Víno-klubu. V této kolekci najdete zástupce všech nejvýznamnějších světových oblastí.

Whale POD - Sauvignon Blanc Endless River - Sauvignon Blanc - Marlborough Doňa Paula - Sauvignon Blanc Los Cardos, Mendoza Castello di Spessa - Sauvignon Collio DOC Domaine du Colombier - Sauvignon Gris - VdP Val de Loire Saint Clair - Sauvignon Blanc Marlborough - Premium
Víno
Katalogové číslo: BOX-16794
Cena za kolekci: 1 929 Kč nebo 6 017 korků
Zisk korků za balení: 60

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • JAR - Whale POD - Sauvignon Blanc, 2016
  Víno světlé barvy se zelenkavými odlesky. Ve vůni tóny angreštu, guavy, mučenky, grapefruitu a broskvové pecky. Tyto ovocné tóny se prolnou i na patře ve svěží chuti s křupavou kyselinkou a slaností od mořského pobřeží. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NZ - Endless River - Sauvignon Blanc - Marlborough, 2016
  prague wine trophy - premium gold

  Bílé víno s intenzivní a svěží vůní se zelenými tóny citronové trávy, zelených fíků, limetek, bílých broskví a zeleného čaje gunpowder. V chuti má tóny zralého žlutého ovoce - karamby, mochyně a broskve. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (11)
  90  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ARG - Doňa Paula - Sauvignon Blanc Los Cardos, Mendoza, 2015
  Víno má světle žlutou barvu a typickou vůni grapefruitu, limetky a bílé broskve. V ústech je svěží, vyvážené a velmi temperamentní s příjemným závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Castello di Spessa - Sauvignon Collio DOC, 2014
  Víno slámově žluté barvy. Vůně je svěží zelenkavá s aroma květů černého bezu, doplněného vůní šalvěje, listů rajčat a rozmarýnu. V ústech je velmi jemné, krásně zakulacené a zajímavě komplexní. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine du Colombier - Sauvignon Gris - VdP Val de Loire, 2015
  Odrůda Sauvignon v obou podobách je charakterizována tóny černého rybízu, grapefruitu, v některých ročnících se objevují kouřové tóny. Víno je svěží, se šťavnatými kyselinkami, s aromatikou po exotickém ovoci, ale také s delikátními květinovými podtóny.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NZ - Saint Clair - Sauvignon Blanc Marlborough - Premium, 2015
  Víno světle slámové barvy se zelenými odlesky je charakteristické vůní listů černého rybízu s květinovým nádechem. Ovocnou chuť černého rybízu skvěle doplňuje jeho minerálnost. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Odrůda Sauvignon blanc je ideální odrůdou pro začátečnické degustátory, protože má intenzivní aroma, které se dá velmi dobře identifikovat a tudíž naučit - listy černého rybízu (nebo kopřiv - záleží na úhlu pohledu ), vůně broskve, angreštu nebo lépe josty (což je angreštorybíz).

Doplňkově v něm ucítíte nezralé fíky a další tropické ovoce, listy rajčete, chilli papriku, černý bez, šalvěj, rozmarýn, ve zralejších pak vařený chřest, anýz. Na základě specifičnosti podloží dále odhalíte vápennou omítku, kouř, pazourek nebo křesnutí křemenem.

V naší kolekci SVĚTOVÝCH SAUVIGNONŮ poznáte od každého něco. Vína jsou seřazena v degustačním pořadí, které zahajujeme Sauvignonem z Mekky této odrůdy, z Nového Zélandu, odkud pochází ty nejsvěžejší a nejintenzivněji vonící vína. Někteří vědci tato specifika sice přisuzují tamním ozonovým dírám, nicméně Sauvignon je aromatická odrůda a aroma ve víně se rodí ve slupkách bobulek. Zdejší velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí nutí bobulky vytvářet silnější a odolnější slupky - tj. více aroma a kyselinek v nich. Následná dlouhá a studená macerace slupek vede ke kýženým, světově unikátním výsledkům.


Svěží polovinu kolekce Sauvignonů uzavíráme krásným exemplářem ze Štýrska, kde dělají ty nejlepší rakouské a světově proslulé Sauvignony. Svěží styl vín je dokladován i použitím šroubových uzávěrů u prvních tří vín. Jsou to vína, která další zrání sice přežijí, ale ve většině případů se tím nevylepší.

Druhá, typově odlišná polovina kolekce, je uzavřena korky a je odrazem francouzského stylu plných vín s archivačním potenciálem (cca 5 - 7 let). Nejznámější francouzské Sauvignony pochází z vinic v údolí řeky Loiry - ovocnější jsou z oblasti Sancerre a kamenitější a kouřovější z Pouilly-Fumé (fumé = francouzsky kouř). Přípravnou lekci si na ně můžete udělat se Sauvignonem z italského Friulli, který v sobě kombinuje novozélandskou vůni a lehce kamenitou chuť.

O Sauvignonech si můžete počíst na našich Vínovinách. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy