PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod ( | PÁ | 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2773) KOLEKCE (35) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.....SVATOMARTINSKÁ VÍNA 2018

Svatomartinská vína - poslové nového ročníku

Na Svatého Martina - dne 11.11. - se poprvé připíjí (ťuká) mladým vínem. Před Martinem se s vínem kvůli pověře ťukat nesmí. Užijte si svěžest a ovocitost úplně čerstvých mladých vín.

Svatomartinské - Veltlínské červené rané Gold - Svatomartinské - Müller Thurgau Svatomartinské - Muškát moravský Svatomartinské - Svatovavřinecké rosé Svatomartinské - Svatovavřinecké rosé Svatomartinské - Modrý Portugal
Víno
Katalogové číslo: BOX-9281
Cena za kolekci: 699 Kč nebo 2 449 korků
Zisk korků za balení: 23

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - Svatomartinské - Veltlínské červené rané, 2018
  Světle zlaté víno s vůní čerstvého lesního ovoce vás v chuti překvapí svěžestí, vyrovnanou kyselinkou a zbytkovým cukrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Réva Rakvice - Gold - Svatomartinské - Müller Thurgau, 2018
  Mladé víno - s ochrannou známkou Svatomartinské. Vyznačuje se zelenkavě-žlutou barvou. Je to svěží ovocité víno v chuti i vůni. Má vyvážený obsah kyselin a cukrů. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - Svatomartinské - Muškát moravský, 2018
  Víno světle zelenkavé barvy se ve vůni projevuje čerstvě utrženými hrozny a mandarinkami. Chuť je kořenitá, s mladistvým projevem a živou kyselinkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Svatomartinské - Svatovavřinecké rosé, 2018
  Víno světlerůžové barvy s vůní lesních jahod, v chuti se objevují tóny velmi zralých višní a třešní. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Svatomartinské - Svatovavřinecké rosé, 2018
  Mladé víno s ochrannou známkou Svatomartinské. Zářivě růžové barvy s oranžovými odlesky. Elegantní vůně malin a jahod. Chuť působí jemně a vyváženě s čistým dlouhým závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Grmolec - Svatomartinské - Modrý Portugal, 2018
  Červené víno vyráběné teplou cestou. Ve vůni se projeví tóny červených bobulí a chuť svěže ovocná, jahodová. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Hodnocení ročníku 2018


Můžeme vzít hopem! Letos totiž v lahvích Svatomartinských a Mladých vín dostanete úplně nejvyšší možnou kvalitu. S přihlédnutím k průměrné nižší ceně těchto vín tak v lahvích získáte maximální poměr ceny a výkonu!

Jakto?Hrozny byly letos dříve zralé => o 14 dní více času na výrobu

Vzhledem k dřívějšímu rašení révy na jaře a velmi teplému létu se letos s vinobraním začínalo průměrně o 2 - 3 týdny dříve. Georg Weinwurm letos začal sklízet rekordně brzy, přesně 13. srpna. A mít o 14 dní více na výrobu Svatomartinských vín, která mají daný termín uvedení na trh, to se počítá! Podle Tomáše Krista nemusela být mladá vína při výrobě tak znásilňovaná. I proto jim předpovídá delší budoucnost. Můžete si teď, podle jeho názoru, udělat pořádné zásoby a pít je klidně celý rok.

Vyšší zralost hroznů => většina Svatomartinských by mohla být pozdními sběryDíky optimální a dřívější zralosti hroznů se Mladá a Svatomartinská vína letos nemusela při výrobě doslazovat. Tudíž, vína jsou minimálně o úroveň až dvě kvalitnější, než v ročníku, kdy je vinobraní opožděné, hrozny jsou nedozrálé a nezbývá než doslazovat. Přesněji řečeno, místo obvykle řidších svatomartinských "jakostek" budete letos pít plnější, ale suché, pozdní sběry, ovšem za danou a nižší cenu "jakostek".
A s ohledem na jejich plnější strukturu vám letošní mladá vína i déle vydrží.

Velmi zdravé hrozny = krásně voňavá vínaLetošní suché a horké léto zapříčinilo, že hrozny byly při sběru velmi kvalitní a hlavně velmi zdravé. Díky tomu vinaři nemuseli omezovat dobu macerace na slupkách, tj. nemuseli se nadzvukovou rychlostí šlupek zbavovat, jako tomu bylo v jiných mokrých a nahnilých ročnících. Letošní vína tak vynikají vysokou ovocnou aromatikou! Třeba Muškát moravský ze Zámeckého vinařství Bzenec voní přenádherně. Roman Sečka k tomu upřesňuje, že tento jeho Muškát voní jako čerstvě natrhané hrozny a mandarinky.


VINAŘŮV ROK KONČÍ NA SVATÉHO MARTINA


Vinařova práce, která na vinici začíná brzy v únoru, končí právě teď ve sklepě, kdy se zpracovávají posbírané hrozny a vzniká pitelný mok. A právě takto kdysi začala tradice...

TRADICE SVATOMARTINSKÉHO KOŠTOVÁNÍ - 200 let před Beaujolais!


Tradice Svatomartinského koštování sahá již do dob vlády císaře Josefa II. (1780 - 1790), kdy vinařům zaměstnaným na panském (u sedláků) končila služba a dohadovaly se podmínky spolupráce v dalším roce. Při této příležitosti si na úspěch a budoucí možnosti připíjeli sedláci s podřízenými vinaři skleničkou mladého, svěžího vína.

V této době se pořádalo hodně veselic, protože byla zima, bylo naštěstí sklizeno a lidé se připravovali na adventní půst. Tato tradice je nyní oživena setkáváním se u příležitosti koštování mladých Svatomartinských vín, která jako tradiční pokrm doprovází pečená Svatomartinská husička. Je to taková krásná podzimní slavnost.

SVATOMARTINSKÁ HUSA DNES


Dle této oživené tradice se na Svatého Martina vinaři scházejí a vyměňují si své vzorky mladého vína, popíjí a diskutují. Je možné, že ostatní vinaři v daném vzorku objeví ještě nějaké taje, které vinař ignoruje, proto je dobré se podělit a vyslechnout názor ostaních. Na těchto setkáních se podává pečená husa s dvoubarevným zelím a dvěma druhy knedlíků. A právě takovéto veselé večery končí až nad ránem, tak jako kdysi :o)

SVATOMARTINSKÉ VÍNO - OCHRANNÁ ZNÁMKA


Na podporu a oživení této tradice, ale také k vyzdvižení našich mladých vín oproti mladým vínům z Francie (Beaujolais), zavedl Vinařský fond ČR ochrannou známku - Svatomartinské víno, kterou uděluje přihlášeným vzorkům mladých vín na základě posudků kvalifikovaných degustátorů tak, aby zaručil odrůdový charakter a vysokou kvalitativní úroveň našich mladých vín.

Dále se stará o to, aby se známka Svatomartinské víno dostávala do povědomí lidí a tradice se tak posilovala. Vína, která mohou být označována touto ochrannou známkou jsou od ostatních odlišena v názvu a v emblému Svatého Martina na bílém koni na záklopce a etiketě daného vína.

SVATOMARTINSKÉ VÍNO - POVOLENÉ ODRŮDY


Jako Svatomartinské víno mohou být uznány pouze odrůdy, které dozrávají v našich podmínkách nejdříve. Bílá Svatomartinská vína mohou být vyrobena z odrůd Müller Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškátu moravského. Růžová a červená Svatomartinská vína pak mohou pocházet pouze z Modrého Portugalu nebo Svatovavřineckého.

JAKÁ JSOU SVATOMARTINSKÁ VÍNA?


Tato vína jsou především mladá a jako taková je potřeba je hodnotit. Jsou svěží, lehká, ovocitá, suchá, mají nižší obsah alkoholu - tak do 12% - a vyšší kyselinku, která musí být příjemná a harmonická k jinak křehkému tělu vína. Pokud ve víně naleznete známky perlení nebo vinného kamene, není to na závadu. Značí to fakt, že víno je živý organismus, který je ve Svatomartinské lahvi zachycen ve vývoji. Díky tomuto omezenému prostoru k jeho zrání se mladá vína nedoporučují archivovat. Ideálně je zkonzumujte do jara následujícího roku.

DODÁVKY - POZOR!!!


Svatomartinské víno se letos může začít pít až v neděli 11.11.2018, proto ho budeme expedovat až ve čtvrtek 8.11.2018 a dodávat v pátek 9.11. před Svatým Martinem. Aby Vám tato dodávka neblokovala výběr jiných vín, doporučujeme, abyste si Svatomartinské objednávali odděleně od ostatních výběrů.

Pokud jej budete chtít spojit s Vaší předchozí objednávkou Beaujolais, pro porovnání našich a francouzských mladých vín, dejte nám to prosím vědět do vzkazu zákazníka. V tomto případě bychom Vám celou zásilku doručovali až v expedičním termínu pro Beaujolais, tedy až ve středu 14.11.2018. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045