PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod
(zkrácená otevírací doba každý pátek 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 16 hod 

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod  

Odrůdy
VÍNA (2585) KOLEKCE (51) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

...Sever proti Jihu na Rhoně

Červená vína z nejdůležitějších Cru oblasti - Chateauneuf du Pape, Lirac, Gigondas, Cornas, St. Joseph, Crozes Hermitage

Oblast v Údolí řeky Rhony je francouzská vinařská oblast s nejdelší tradicí. Podle rozdílných klimatických i geomorfologických podmínek ji rozdělujeme na severní a jižní část. Na jihu se vyrábí 95 % z celkové produkce, převážně kupážovaných vín z odrůd Grenache, Syrah, Mourvédre. Na severu se dělají skvělá jednoodrůdová červená vína ze Syrahu.

Vincent Paris - Cornas Granit 30 Nicolas Badel - Saint-Joseph AOP Philippe & Vincent Jaboulet - Crozes Hermitage Domaine Lafond Roc-Epine - Lirac Ferme Romaine Château du Trignon - Gigondas Domaine Lafond Roc-Epine - Chateauneuf-du-Pape
Víno
Katalogové číslo: BOX-5572
Cena za kolekci: 3 790 Kč nebo 12 525 korků
Zisk korků za balení: 116

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Vincent Paris - Cornas Granit 30, 2013
  Plný a bohatý Syrah za parádní cenu. Klasické, tradiční víno ze starých vinic ze severní Rhôny. Nabídne elegantní aroma květin, černých plodů a minerality. Bude dobře vyzrávat dalších 20 let. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Nicolas Badel - Saint-Joseph AOP, 2013
  Na jedné straně je zde cítit ohromná čerstvost a mladost, na druhé straně působí víno sametovým až nazrálým dojmem. Jedná se ovocné víno plné ostružin, oliv a koření. V chuti jsou patné taniny a velmi dlouhý ovocný závěr. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Philippe & Vincent Jaboulet - Crozes Hermitage , 2013
  Energický Syrah, šťavnatý a kořeněný. Skvělé provedení Syrahu z Crozes-Hermitage. Víno nabízí šťavnatost s tóny tmavého ovoce, koření a tabáku. V chuti je decentní s lehkou tříslovinou a příjemným závěrem. Vychutnejte si jej nyní do 2018. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Lafond Roc-Epine - Lirac Ferme Romaine, 2011
  Mohutné, plné víno tmavě rubínové barvy s fialovými odlesky. Vůně je komplexní - skořice, zpracované ovoce, višně. Po mohutném nástupu se objevují tóny vanilky a pepře, které přetrvávají i v dlouhé dochuti. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Château du Trignon - Gigondas, 2010
  Víno temné barvy, jenž je velice originální a robustní, vůně a chuť vyzrálé třešně se střídá s až povidlovou švestkou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Lafond Roc-Epine - Chateauneuf-du-Pape, 2010
  Mohutné víno rubínové barvy s fialovými odlesky. Struktura je pevná a výrazná. Ve vůni nabízí komplexní škálu tónů, od sladkého koření (skořice) přes pálenku z ovoce až po macerované višně. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

ÚDOLÍ ŘEKY RHONY


Francouzská vinařská oblast s nejdelší tradicí.

Údolí řeky Rhony můžeme podle rozdílných klimatických a geomorfologických podmínek rozdělit na severní a jižní část. 95 % vína se ale vyprodukuje na jihu, a to zejména v apelaci Cotes du Rhone, která je dokonce největší francouzskou apelací na výrobu červených vín vůbec. 95 obcí z této apelace je zařazeno do vyšší apelační úrovně - Cotes du Rhone Villages, z nichž může 18 na etiketu připojit i svůj název, jako např. vesnice Sablet.

Sever proti Jihu na Rhoně

V naší nové eno-edu kolekci se zaměřujeme na nejvýznamnější rhonské Cru (nejlepší polohy). Na porovnání zde máte tři ze severu a tři z jihu.

SEVER RHONY = SYRAH


(v kolekci ochutnáte apelace: Saint Joseph, Crozes Hermitage, Cornas)
- na produkci vín z oblasti Rhony se podílí 5 %
- má kontinentální (chladnější) podnebí
- vinice jsou vysázeny na terasách příkrých žulových svahů
- vyrábí se zde převážně jednoodrůdová vína - v červených je to odrůda: SYRAH, která se těší stále větší oblibě, protože vínu dává plnost i eleganci zároveň.

JIH RHONY = GSM


(v kolekci ochutnáte apelace: Lirac, Gigondas, Chateauneuf du Pape)
- vyrobí se zde 95 % produkce z celé Rhony
- má středomořské (teplejší) podnebí
- vinice jsou vysázeny spíše na rovinách nebo mírných kopcích
- vyrábí se zde převážně kupážovaná a převážně červená vína. Ta jsou nejčastěji z odrůd Grenache, Syrah a Mourvédre (používá se pro ně zkratka GSM).

CHATEAUNEUF DU PAPE


Nejznámější a nejslavnější apelací na světě je Chateauneuf du Pape, která se nachází na Jihu Rhony. Červené víno se zde může vyrábět až ze 13 povolených odrůd, včetně bílých. Kostru vína nejčastěji tvoří nejkomplexnější odrůda Grenache, doplněná tvrdším Mourvédrem na dlouhověkost a ovocně kořenitým Syrahem.

V naší kolekci ochutnáte Chateauneuf du Pape od skvělého vinaře Pascala Lafonda, které bylo ohodnoceno 95 body od uznávaného kritika Roberta Parkera. 92 bodů za něj dostal od Wine Spectatoru, 90 od Stevena Tanzera a 18 z 20 od mojí oblíbené Jancis Robinson. Michal Tučný zpívá, že kdo pije Chateauneuf du Pape, ten má báječnej život bez útrap! S Lafondem si to můžete dvakrát podtrhnout ;)

ST. JOSEPH, CORNAS


Všechny 100% Syrahy ze Severní Rhony jsou skvělé. Díky nim jsem si odrůdu Syrah kdysi oblíbila. A to hlavně díky mladému vinaři Vincentu Parisovi, kterému jsme do kolekce zařadili jeho Cornas - Granit 30 z třicetiletých vinic, za který dostal od Parkera 92 - 95 bodů. Ve sklepě ho můžete nechat vyzrávat až 20 let!


Doufám, že jste si teď v červených vínech z Údolí Rhony udělali jasno. Jednoduchou memotechnickou pomůckou je Sever = Syrah, Jih = GSM.

Dokonalá praktika pak nabízí naše zvýhodněná výběrová kolekce SEVER PROTI JIHU NA RHONĚ, se kterou nyní ušetříte 250 Kč.



 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018