PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2864) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Vinařství Musil, Rulandské modré - výběr z hroznů, 2007, suché, červené víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička 4,54 (37)

Rulandské modré - výběr z hroznů

VYPRODÁNO

Víno s výraznou vůní vanilky a dřevěného boxu na doutníky. Má dlouhou chuť podpořenou pevným tříslem. Objevíte zde tóny čokolády a kávových bobů. Suché.

Dne 23.2. 2010 jsme vám Rulandské modré představili jako VÍNO-DNE ve Vínovinách a na facebooku takto:


Jak si naši pravidelní čtenáři povšimli, včera chybělo VÍNO-DNE. Veronika mi dala volno se slovy: „Odpočívej a šetři síly.“ Sice jsem doufala, že nebudu muset odpočívat až do středy, přece jen bronz z 1500 m nemám (Martino, gratulujeme!), ovšem když mi večer přistálo v mailu zadání pro „dnešní“ víno, zatrnulo mi. Čtenáři newsletterů už vědí… VÍNEM-DNE je Rulandské modré z vinařství Ladislava Musila :-)

Laďa Musil je ve Víno-klubu nováčkem, což se ale o jeho působení mezi vinaři říct rozhodně nedá. Pochází ze Znojemska, za domem měli několik řádků vinic, otec byl bednář, a tak se nebylo čemu divit, když si na vysoké škole zvolil obor vinařství-vinohradnictví, které vystudoval pod vedením profesora Viléma Krause.

V roce 1992 založil Laďa Musil rodinnou firmu. V současnosti obhospodařuje 28,5 hektaru vinic se 17 odrůdami v systému Integrované produkce v okolí Dolních Kounic a Ivančic. Velký důraz klade na práci na vinici (o hodinách a hodinách mezi řádky bych mohla vyprávět ;-)), redukovanou sklizeň a vyzrálé hrozny. Ruční sběr a výroba vín výhradně z vlastních hroznů je pro Laďu Musila samozřejmostí.

Z nabídky vinařství Musil jsme vybrali Rulandské modré ve výběru z hroznů z roku 2007, které bylo oceněno mj. v Salonu vín ČR. Hrozny dosáhly cukernatosti 24,8 ° NM, 10 dnů byly nakvášeny na slupkách s následující remontáží (přečerpáním vína přes matolinovou čepici) a v závěru bylo víno školeno šest měsíců v nových barikových sudech z amerického dubu. (Tyto sudy si Laďa Musil dovezl přímo z kalifornského Napa Valley od Roberta Mondaviho a dle mého byla doprava dražší než sudy samotné ;-))

Rulandské modré výběr z hroznů 2007 ve vůni potěší výraznou vůní vanilky a dřevěného boxu od doutníků (což ukazuje na nový barikový sud), dlouhá chuť je podpořena pevným výraznějším tříslem a tóny čokolády a kávových bobů. Víno má velký potenciál delšího zrání. Před podáváním nechejte hodinu dekantovat, aby se rozvinulo ovocité aroma. Tato Rulanda výtečně doplní steaky z hovězího, kančího, jeleního, ale i uzené maso a sýry s modrou plísní.

Rulandské modré výběr z hroznů 2007 bylo oceněno zlatými medailemi na soutěžích Trunk fest Bratislava a Víno Bojnice či diplomem z Grand Prix Vinex, a protože zabodovalo i v Salonu vín České republiky, zařadili jsme jej do krabice Lvi salonu vín 2010. Jako VÍNO-DNE může být vaše za 315 Kč (zvýhodněná cena platí do 24. 2. do 15 hodin, poté za 349 korun).

Země původu:
Katalogové číslo: 5300
Výrobce: Musil - MUS
Kód zboží: 5300
Odrůda: Rulandské modré
Barva vína: červené
Typ: Tiché
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu: Středně vysoký obsah alkoholu - do 14,5 % obj.
Přívlastek: Výběr z hroznů
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 
  Datum   Diskuzní příspěvky Autor
  2.4.2010 19:43  Názor Bohumír Moškoř
  24.5.2010 23:55  Salón Martin Vyšvařil
Vypsat vše

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045