PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4472) KOLEKCE (3) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Renacer, Renacer - Enamore, 2008, suché, červené víno
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička 4,5 (8)

Renacer - Enamore

VYPRODÁNO

Víno temně rubínové barvy, bohaté hrozinkové vůně s nádechem ostružin, fíku a lékořice - ve stylu italského Amarone. Chuť je elegantní, koncentrovaná, s hebkými taniny, kořenitostí a svěží kyselinkou. Dochuť nasládlá s tóny mléčné čokolády. Polosuché.

Dne 10.2. 2010 jsme vám ReNacer - Enamore představili jako VÍNO-DNE ve Vínovinách a na facebooku takto:
Včera jsem psala o nejlepších čokoládách světa Amedei a ráno jsem se probudila s velikánskou chutí na pralinky. Dneska jsem chtěla psát o růžích z Keni a Etiopie, ale nechci riskovat, že ve čtvrtek budu mít chuť na okvětní plátky – takže rovnou k VÍNU-DNE :-) (a o obchodu s růžemi si můžete přečíst v Respektu č. 6).
Vybrali jsme pro vás krásné, velké, (nejen) valentýnské Enamore 2007 z Argentiny, polosuché cuvée pěti modrých odrůd, z nichž převažuje tradiční argentinská odrůda Malbec. Je vyrobeno obdobnou metodou jako slavné italské Amarone, kdy jsou hrozny po dobu asi 120 dní sušeny na slámových podložkách nebo lískách (podobně jako slámové víno, pro které se ovšem využívají především bílé odrůdy), dokud nevyschnou na dvě třetiny hmotnosti. Vinařství Renacer (které vlastní potomci libereckých emigrantů) tuto metodu upravilo pro podmínky předhůří And a hrozny suší venku rozprostřené na velkých plachtách.

Výsledkem tohoto procesu je krásná, temně rubínová barva, bohatá hrozinková vůně s nádechem ostružin, fíků a lékořice a koncentrovaná elegantní chuť, v níž se snoubí lahodné hebké třísloviny, kořenitost a svěží kyselinka. I když obsah zbytkového cukru 9,8 g/l Enamore řadí do kategorie polosuchých vín, kyselinka (6,15 g/l) sladkost příjemně vyvažuje. Vyšší obsah alkoholu (14,5 %) je pro tento typ „slámových“ vín typický.

Toto nádherné velké víno se výtečně hodí k hovězím steakům, zvěřině, skvěle doplní tučnější sýry. Wine Spectator Enamore 2007 ocenil 91 body! My si tento nápoj pro zamilované (španělsky zamilovaný se řekne enamorado) ceníme na 850 korun, ovšem jako VÍNO-DNE může být vaše jen za 765 Kč! (Platí do 11. února do 15 hodin.)

PS: A pokud (si) chcete udělat opravdu velkou radost, zvolte Enamore v našem Unisex valentýnském výběru nebo v krabici Velká vína Nového světa pro náročné.

Země původu: Argentina
Katalogové číslo: 6859
Výrobce: BON VIVANT
Kód zboží: 6859
Odrůda: Malbec
Barva vína: červené
Typ: Tiché
Obsah cukru: Suché
Obsah alkoholu: Vysoký obsah alkoholu - do 16 % obj.
Přívlastek:
Objem: 0,75 l
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045