PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (3. - 10.7. ZAVŘENO)

Odrůdy
VÍNA (4316) KOLEKCE (24) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

PRIMITIVA

Primitivo není primitivní!

V kolekci najdete Primitiva z nejvýznamnější italské oblasti Apúlie (Puglia) společně s exemplářemi z Kalifornie, kde se Primitivu říká Zinfandel.

Due Palme - Primitivo di Manduria - Sangaetano DOP Vins Biecher - Ultimate ZIN Duca di Saragnano - Aglianico Primitivo IGT Montenero - Primitivo Due Palme - Don Cosimo - Primitivo - Salento IGP Messer del Fauno - Primitivo IGT
Víno
Katalogové číslo: BOX-7754
Cena za kolekci: 1 199 Kč nebo 3 717 korků
Zisk korků za balení: 37

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ITA - Due Palme - Primitivo di Manduria - Sangaetano DOP, 2018
  Víno má rubínově červenou barvu s fialovými odlesky, ve vůni je ovoce spolu s náznaky koření . Po ochutnání cítíme na patře cítíme měkce vyvážené třísloviny s dlouhou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • - Vins Biecher - Ultimate ZIN, 2016
  Těšte se na výraznou ovocnou vůni s tóny borůvek, višní, ostružin, fialek a vanilky s jemným, ale pikantním dotekem máty. Chuť je plná, harmonická a ovocně šťavnatá, kdy její ovocnou sametovost doplňují tóny lékořice, čokolády a kardamonu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (12)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Duca di Saragnano - Aglianico Primitivo IGT, 2018
  Víno tmavé, purpurové barvy s červenými odleky. V chuti i vůni se mísí ovocné a kořenité tóny. Je suché velmi hladké s povidlovým závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Montenero - Primitivo, 2018
  Víno s aroma švestek, anýzu, skořice a vanilky. Intenzivní chuť lékořice, ostružin, tmavé čokolády a třešní. Na patře se projeví příjemná kyselinka doplněná vanilkovými tóny.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (23)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Due Palme - Don Cosimo - Primitivo - Salento IGP, 2017
  Toto harmonické víno vyniká rudou barvou, v chuti je cítit zralé červené ovoce a lehce je cítit koření. Víno je elegantní, sametové, s lehkou příjemnou kyselinkou a harmonickým tříslem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Messer del Fauno - Primitivo IGT, 2017
  Tmavé a intenzivní víno s plnou a sametově ovocnou chutí s tóny třešní, koření a čokolády. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (17)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Proč je Primitivo tak populární?

Primitivo má širokou fanouškovskou základnu! Když k nám do Víno-klubu dorazí někdo, kdo chce koupit červené víno (ať už pro sebe nebo jako dárek) a nemá úplně jasnou představu, doporučuji mu právě Primitivo. Proč? Chutná totiž jak mladým nezkušeným jazýčkům, tak protřelým milovníkům červeného. Je to plné a silné víno (cca 13 a více % alkoholu), ale přesto je na jazyku sametově hebké s podtónem zralého červeného ovoce.

Proč se Primitivo stalo Primitivem?

Primitivo klame tělem. Rozhodně není primitivní! A to navzdory svému jménu, které se snadno může stát terčem posměchu. Název odrůdy je totiž odvozen od jejího brzkého dozrávání na vinici (primi = první).

Primitivo se pěstuje se v teplých krajinách. Nejvýznamnější a nejznámější je oblast v podpatku italské kozačky - Apúlie (Puglia), kde se z této odrůdy vyrábí harmonická, chuťově bohatá a tělnatá vína.

Primitivo z Puglie je takové slunce v lahvi. Díky dostatku slunečných dnů dozrávají hrozny velmi brzy, a tak už na začátku sezóny lze pozorovat, že hrozny jsou pěkně velké a lahodné s aromatickou ovocnou linkou. Při jeho výrobě překvasí vyšší obsah hroznového cukru na vyšší alkohol, který je ale v chuti krásně vybalancován ovocnou složkou (fíky, borůvky, ostružiny) a vyzrálými (teplými) tříslovinami.

Všechny složky Primitiva (cukr, alkohol, třísloviny) jsou v dokonalé rovnováze. Primitivo není lehké víno, ale rozhodně vás nebude drhnout na jazyku. Spíš ho jemně pohladí a v ústech zanechá příjemný, sametový dojem.

Jaká jídla se k Primitivu hodí?

Primitivo skvěle doplní všechny druhy masa. Nejlépe se ovšem hodí k pečenému jehněčímu, tradičním steakům či k čočce se slaninou. I vegetariáni si ho mohou vychutnat k obědu, např. v ideální kombinaci s kari rýží s červenou řepou.

Edukační vsuvka - Primitivo nebo Zinfandel?

Primitivo se do jižní Itálie dostalo přes Jaderské moře z Chorvatska, kde se pěstuje dodnes. Říká se mu tam Crlenak Kaštelansi (čtI: Kjel-nak Cas-tel-lansky). Na přelomu 19. a 20. století, kdy část italského obyvatelstva emigrovala do USA, přivezli s sebou i sazeničky Primitiva, které se v USA (především v Kalifornii) uchytily jako Zinfandel. V USA ho dělají na suchý i na sladký způsob, a dokonce z něj vyrábí i růžové víno, kterému se dle logiky vinné kolorologiky říká White Zinfandel. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045