PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Představujeme... ELENA WALCH

Vína od ženy, která způsobila vinařskou revoluci v severoitalské oblasti Alto Adige a vydobyla si prestiž a uznání ve světě.

Elena Walch - Müller Thurgau IGT - Dolomiti Elena Walch - Pinot Grigio - Alto Adige DOC Elena Walch - Chardonnay - Alto Adige DOC Elena Walch - Chardonnay Cardellino - Alto Adige DOC Elena Walch - Gewurztraminer DOC - Concerto Grosso - Alto Adige Elena Walch - Lagrein DOC - Alto Adige
Víno
Katalogové číslo: BOX-6615
Cena za kolekci: 2 949 Kč nebo 9 142 korků
Zisk korků za balení: 91

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ITA - Elena Walch - Müller Thurgau IGT - Dolomiti, 2017
  Barva vína je slámově zlatavá s nazelenalými odlesky. Jeho intenzivní aromatická vůně připomíná muškátový oříšek. Chuť je suchá, silně kořeněná. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Elena Walch - Pinot Grigio - Alto Adige DOC , 2018
  Z jižně orientovaných svahů se zrodilo světle žluté víno s chutí mladých hrušek. Na jazyku pocítíte lehký dotek kořenitosti. Svěžest a krémovitá plnost pokračuje mineralitou a ovocem, až nakonec plynule přejde do elegantního a dlouhého závěru. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Elena Walch - Chardonnay - Alto Adige DOC, 2017
  Jemné a elegantní víno s exotickou chutí a vůní po čerstvých banánech a květinách. Díky extrémním teplotním rozdílům mezi dnem a nocí dosáhlo Chardonnay dokonalé vyváženosti alkoholu, cukru a kyselinky, a až fascinující minerality!
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Elena Walch - Chardonnay Cardellino - Alto Adige DOC, 2017
  Víno z limitované produkce s chutí exotického ovoce a příjemným medovým buketem. 15 % Chardonnay zrálo ve francouzských dubových sudech, díky tomu je víno krémovitější s lehkým náznakem vanilky.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Elena Walch - Gewurztraminer DOC - Concerto Grosso - Alto Adige, 2017
  Pěkná zlatavá barva, ovocné tóny kandovaných pomerančů a citrusových plodů se kombinují s náznaky medu, skořice a hřebíčku. Velmi elegantní a svůdné. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ITA - Elena Walch - Lagrein DOC - Alto Adige, 2018
  Hluboká tmavěrubínová barva. Ve vůni jemné známky fialek spolu s intenzivnější vůni ostružin a rybízu. Bohatá sametová chuť s měkkým tříslem. Nejlépe se hodí k pokrmům z tmavého masa, též výborné k pikantním a uzrálým sýrům. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

O Eleně Walch


Elena Walch se narodila v Miláně, kde také vystudovala architekturu a založila si vlastní kancelář. Do oblasti Alto Adige se dostala úplnou náhodou, protože jako správná Italka ráda cestovala po vinařských krajích, a skrze architekturu, víno a gastronomii poznávala místní kulturu. Cílem jednoho z jejích výletů byla piktoreskní severoitalská vinařská oblast Alto Adige, zvaná těž Südtirol, která se v mnohém vymyká zaběhlým italským zvyklostem ve vnitrozemí.

Alto Adige je nádherné ledovcové údolí obklopené horskými velikány, které se pyšní titulem třetího nejteplejšího místa v celé Itálii. Díky velkým teplotním rozdílům, jednak v závislosti na nadmořské výšce vinice, tak díky rozdílům mezi denními a nočními teplotami, jsou zdejší vína krásně aromatická s velmi pěknou, svěží kyselinkou.

Vzhledem k historii oblasti a faktu, že zde 62 % obyvatel hovoří německy, se zde po rakouském vzoru pěstují především jednoodrůdová vína. Přes 60 % vinic je osázeno bílými odrůdami. Nejrozšířenější jsou zde odrůdy z burgundské rodiny Pinot bianco (Rulandské bílé), u nás tak populární Pinot Grigio (Rulandské šedé) a Chardonnay. Pro naše koštování je samozřejmě nejdůležitější autochtonní (původní místní) odrůda Tramín, zejména ten, který pochází ze stejnojmenného malebného městečka Tramín. Skvělé jsou i místní Sauvignony a Müllery.

Z červených odrůd jsou pro tuto oblast nejdůležitější odrůdy Pinot noir (Rulandské modré), Cabernet Sauvignon a Lagrein, což je také původní odrůda, která dává temně fialová a hutně tříslovinová vína. Na zašlou slávu místní odrůdy Schiava (v překladu otrokyně), kterou zde bylo v minulosti osázeno přes 85 % vinic, vzpomínají již jen místní staříčci, kteří ji rádi denně popíjejí, protože je příjemně lehká a pitelná.

Ale zpátky k Eleně. Ta se zamilovala nejen do Alto Adige, ale také do Wernera - majitele vinařství Wilhelm Walch. Víno ji natolik uchvátilo, že pro její náturu bylo vinařství příliš malé, a tak se původní rodinné vinařství rozdělilo na dvě části: na vinařství Elena Walch, kterému vládla Elena, a na Wernerovu část zvanou již po generace vinařství Wilhelm Walch.

Po Elenině příchodu vypukla v celé oblasti Alto Adige vinařská revoluce. Elena, moderní dívka z velkoměsta, přinesla do tradiční a uzavřené společnosti sedláků šmrnc a odvahu. Pomohla tak nejen svému manželovi Wernerovi, ale i celé společnosti změnit konzervativní způsob myšlení. Namísto všudy-vysazované červené Schiavy nasadila nové, moderní a světové bílé odrůdy - jako je Chardonnay a Sauvignon. I na výrobu bílých vín začala používat dřevěné sudy. Soustředila se hlavně na využití potenciálu viničních tratí jakými jsou Castel Ringberg či Kastelaz. Ženská ruka dala vínům jemnost a čistotu.

Elena se k vínům staví jako ke své milované architektuře. Zakládá si na čistotě, eleganci, preciznosti a detailech. Základním kamenem pro její vína jsou dvě vinice: nám už známá vinice Castel Ringberg a vinice Castelanz.


Nyní máte skvělou příležitost ochutnat vybraná vína této úžasné vinařky, která vnesla revolučního ducha nejen do vinaření v Tramínu, ale ovlivnila dokonce i vývoj tohoto tradičně mužského odvětví v celé oblasti Alto Adge. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045