PRAHA 1 - po tel. dohodě - 724 239 045

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - po tel. dohodě - 606 671 881

Odrůdy
VÍNA (4422) KOLEKCE (8) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Podzimní růžová

Co pít na podzim?

Podzimní růžová jsou ta, kterým svědčí (min rok) zrání. V našich krajích se to speciálně vyplatí u odrůdy Rulandské modré Krist. Např. k paštikám se hodí růžová vína s výraznější tříslovinkou, kterou do nich díky kryomaceraci dokázal dostat Honza Stávek. Ke krémovým omáčkám, tučnějším rybám nebo červeným masům se nebojte podávat silná růžová vína např. ze 100% Syrahu - Le Rosé v černé lahvi nebo slavné růžové z oblasti Tavel.

Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé - IGP Pays d´Oc Borie de Maurel - Le Rosé - AOC Minervois Schneider - Rosé Saigner EGO - Rulandské modré rosé - pozdní sběr - Hýsly, Moštensko Rosé Trkmanska (Frankovka) - VOC Modré hory Domaine Lafond Roc-Epine - AOP Tavel
Víno
Katalogové číslo: BOX-04292
Cena za kolekci: 1 699 Kč nebo 5 379 korků
Zisk korků za balení: 54

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Domaine Ferrandiere - Grenache Gris Rosé - IGP Pays d´Oc, 2018
  Víno světle růžové barvy, vůně je čistá a expresivní s tóny červeného ovoce, zejména jahod. Chuť harmonicky navazuje na vůni, charakter vína je delikátně vyvážený.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Borie de Maurel - Le Rosé - AOC Minervois, 2018
  Růžové víno, které má sílu, výraz a objem, budete o něm chtít přemýšlet. Chuť typického středomořského terroiru zvaného garrigue - kombinace vyzrálého ovoce s podtóny bylin a koření - je umocněna dlouhou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NĚM - Schneider - Rosé Saigner, 2018
  Nádherné víno sytě tmavěrůžové barvy s vůní a chutí malinové šťávy. Vyrobeno metodou krvácení z odrůd: Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot noir, Svatovavřinecké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - EGO - Rulandské modré rosé - pozdní sběr - Hýsly, Moštensko, 2018
  Víno starorůžové barvy s meruňkovým lomem. Projevuje se lehkou vůní prvních třešní, zralých jahod a smetanových dropsů. Chuť připomíná čerstvě vymačkanou třešňovou šťávu. Je šťavnatá, má živou kyselinku a velmi příjemnou délku. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Rosé Trkmanska (Frankovka) - VOC Modré hory, 2018
  Ve vůni se objevují hlavně tóny třešňové dřeně a také malinového sorbetu. Chuť je osvěžující, s kořenitým doznívajícím závěrem, typickým pro použitou odrůdu Frankovka.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Lafond Roc-Epine - AOP Tavel, 2018
  Víno hluboké, jasně růžové barvy, komplexní aroma po červeném a bílém ovoci se mísí s květinovými tóny. Macerace na slupkách dává vínu intenzivní barvu, aromatickou komplexitu a objem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Doporučené kombinace k podzimnímu snoubení jídla a vína:


FRA - Borie de Maurel - Le Rosé - AOC Minervois, 2013 - toto silné růžové ze 100% Syrahu se pro někoho možná překvapivě hodí ke smetanovým omáčkám i červeným masům! Zkuste např. slepici na paprice nebo kachní prsa s rybízovo-cibulovou omáčkou.

FRA - Domaine Lafond Roc-Epine - Tavel, 2012 - zjemní silné i krémové omáčky a kořenitá masa. My jsme jej např. v Soho snoubili s nigiri se zauzenou, lehce opálenou svíčkovou s plátkem foie gras a omáčkou z pečeného úhoře. Delikatesa!

CZ - Krist - Rulandské modré - kabinetní, 2013 - je výborný k pikantnímu lososovi s teplou majonézovou omáčkou z mušlí nebo k roastbeefu s dušenou mrkví a dýňovým pyré.

CZ - Stávek, Trkmanska rosé - Frankovka - VOC, 2014 - výborná k sýrovým i pikantnějším specialitám s ovocně-pikantními dipy jakými je fíková hořčice nebo mirabelková marmeláda a červený pepř.

NĚM - Hauck - 4Rosés, 2014 - vyzkoušejte s gratinovanou dýní s modrým sýrem, se salátem z dýně a červené řepy s kozím sýrem.

CZ - Reisten - Clarissimo rosé - Merlot-Pinot noir, 2014 - jemná, lehce minerální se tóny vůně jahod a třešní obléká toto víno do elegantního jarního kabátku. Lehce pikantní živá chuť je zakulacena krásným zbytečkem cukru. Výrazně ovocná dochuť, spolu s jemnou kořenitostí. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045