PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod
(zkrácená otevírací doba každý pátek 9 hod - 19 hod )

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 16 hod 

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod  

Odrůdy
VÍNA (2585) KOLEKCE (51) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.Odrůda č. 10: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ

Odrůdový seriál - naučte se nejdůležitější moravské odrůdy

Jednou za 14 dní vydáme kolekci, ve které Vám představíme nejzásadnější a nejreprezentativnější vína vybrané odrůdy. Pokud se prochutnáte (objednáte) minimálně 50 % z prezentovaných odrůd, získáte titul. Jaký? Dočtete se níže...

Veltlínské zelené - jakostní Veltlínské zelené - pozdní sběr Flower line - Veltlínské zelené - pozdní sběr Chardonnay - pozdní sběr Exkluzivně ve Víno-klubu: Petanque - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Slunečný vrch Veltlínské zelené - pozdní sběr
Víno
Katalogové číslo: BOX-509096
Cena za kolekci: 1 229 Kč nebo 3 698 korků
Zisk korků za balení: 37

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Šilinek Jiří - Veltlínské zelené - jakostní, 2017
  Svěží víno s květinově ovocnou vůní. V chuti připomína zelené jabko a citrusy, kořenité. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Veltlínské zelené - pozdní sběr, 2017
  Festwine - stříbrná medaile Pardubický festival vína - stříbrná medaile

  Ovocná vůně po čerstvém ovoci, s tóny bělomasé broskve, manga, kiwi a letního jablíčka je doplněna o příjemnou kořenitou vůni bílého pepře. Chuť je osvěžující s ovocnými tóny po broskvích, tropickém ovoci a květovém medu, s příjemně šťavnatou kyselinkou.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (8)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Flower line - Veltlínské zelené - pozdní sběr , 2016
  Víno světlejší zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Vůně s tóny zralých gdoulí, citronové kůry a v závěru jemně mandlová linka. V chuti je zábavné a svěží, s pevnou kyselinkou a příjemnou perzistencí. V závěru s typickou jemně slanou dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Chardonnay - pozdní sběr, 2015
  Víno má žlutou až zelenožlutou barvu. Vůně je intenzivní, harmonická, minerální až křemenná s tóny pomerančového květu. Velmi bohatá chuť s tóny tropického ovoce, kdoulí a moruší. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (22)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Exkluzivně ve Víno-klubu: Petanque - Veltlínské zelené - pozdní sběr - Slunečný vrch , 2016
  Světle zelené víno s odrůdově výraznou vůní připomínající květiny a čerstvé seno. V chuti je znát výrazný tón zeleného pepře se svěží kyselinou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (45)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Veltlínské zelené - pozdní sběr , 2017
  Diamant - Vins de Terroir

  Slámově žlutavá barva se zlatavými odlesky. Ve vůni dominuje svěžest citrusového ovoce. Chuť vína je svěží, plná, s příjemně nasládlou dochutí. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

VÍNOVERZITA - ODRŮDA Č. 10 - VELTÍNSKÉ ZELENÉStudijní materiálVeltlínské zelené se stalo národní odrůdou Rakouska a s nemalým úspěchem se pěstuje (a hlavně pije) v okolních zemích – v Maďarsku a na Slovensku. Ani u nás už se dávno nepovažuje za to „kyselé“ víno, kterému jsme se kdysi vyhýbali, protože křivilo rty a pálila po něm žáha.

V Rakousku, odkud odrůda patrně pochází, je Grüner Veltliner spolu s Rieslingem od dob Rakouska-Uherska jednoznačně nejoblíbenějším vínem, a vinařská oblast Wachau, kde se Veltlínu obzvlášť dobře daří, se těší věhlasu i za rakouskými hranicemi.

WACHAU… ICH BIN EIN VELTLINER


Z Wachau pocházejí typické Veltlíny ovlivněné místním terroirem, který v některých aspektech vykazuje podobné rysy jako údolí naší milované Mosely. Strmé svahy nad vodní plochou, markantní rozdíly mezi denními a nočními teplotami, v některých polohách břidlice… Veltín se tu však pěstuje na písečných březích podél Dunaje. Nejlepší polohy na svazích jsou ve Wachau vyčleněny pro Ryzlink. Přes značnou podobnost s moselským terroirem ovšem odborníci tvrdí, že místní Ryzlinky jsou svým charakterem více než těm moselským podobné Rýňáčkům z Alsaska.

Ve světě se Veltlínské zelené dále pěstuje u sousedů na Slovensku a v Maďarsku, koketují s ním v poslední době také vinaři v USA, včetně slavného Napa Valley.

NA MORAVĚ JEDNIČKA


Na Moravě je s téměř 15 % osázených vinic Veltlínské zelené nejčastější pěstovanou odrůdou. Pěstuje se převážně na Znojemsku, na Mikulovsku a ve Velkopavlovické oblasti. Spolu se Sauvignonem a Ryzlinkem rýnským patří Veltlínské zelené k odrůdám VOC Znojmo.

PŮVODNĚ JEDINEČNÉ


Odrůda pravděpodobně vznikla samovolným křížením Tramínu a starobylé, nicméně do 21. století zapomenuté, odrůdy St. Georgen, jejíž poslední, 400 let starý, keř byl znovu objeven až v roce 2007. Veltlín je celkem náročný na půdní složení – nesnáší příliš vlhké, vápenité půdy, daří se mu naopak na sprašovém podloží, díky kterému pak víno dosahuje v chuti medových tónů a ve vůni lipového květu. Veltlínské zelené z kamenitého podloží se pak vyznačuje jemným náznakem cigaretového dýmu.

Pro chuť mladého Veltlínu jsou typické kořenité, pepřové tóny (zesílené, pokud víno pochází ze sprašového podloží). Při zrání v lahvi se tyto palčivé nuance z vína vytratí a převáží pro Veltlín charakteristická chuť zelených mandlí – svěží, kořenitá a minerální (pěkně výrazná je v případě, že réva rostla na štěrkovité půdě). Svojí mineralitou vyhrál Grüner Veltliner v Rakousku a postupně si získává milovníky vína i u nás.

JAK K DÍLU, TAK K VÍNU


Víno je považováno za velmi vhodné pro snoubení jídla a pokrmů. Vychlazené Veltlínské zelené se hodí k tvrdým sýrům, lehkým úpravám masa a pro někoho překvapivě, i k závinu s jablky – kyselinky Veltínu totiž pěkně vyvažují sladkou nakyslost Vašeho oblíbeného štrůdlu od babičky (ještě vrchovatě zasněženého moučkovým cukrem – známe to, že?)

Všechny naše Veltlíny najdete na: http://www.vino-klub.cz/veltlinske-zelene.

VÍNOVERZITA - ROČNÍ KURZ ODRŮD


Dvousemestrový kurz, který pro Vás připravil akademický tým Katedry Nevinné teorie a vinné praxe Fakulty vinných studií Benediktské vínoverzity v Praze v čele s prof. Veronikou Šilinkovou, WP (Wine Professor), vedoucí katedry a vědeckou kapacitou mezinárodního formátu (vysledovatelný intelektuální dopad až na Moravu!)

Kurz s názvem ÚVOD DO TEORIE ODRŮD bude probíhat formou e-learningu a praktických degustačních ukázek, díky kterým studenti (tedy Vy, milí kolegové) získají základní znalosti o moravských odrůdách. Podmínky udělení zápočtu, zkoušky a titulu se dozvíte v následujícím sylabu.

ÚVOD DO TEORIE ODRŮD - SYLABUS


Rozsah:
Přímá výuka každých 14 dní. Mezi přednáškami se předpokládá důsledné samostudium.

Konzultace jsou možné v konzultačních hodinách – každý pracovní den od 14,00 do 21,00 v kanceláři Víno-klub-Baru, Benediktská 3, Praha 1.

Vyučující:
prof. Veronika z Víno-klubu, WP, Univerzita v Benediktské (přednášející, intelektuálně zaštiťující)
prof. Radek z Víno-klubu, WP (přednášející, ležící, spící)

studijní oddělení: Pavlína z Víno-klubu (objednávky vyřizující, studentům napomáhající, stále se plaše usmívající)

Cíle kurzu:
Naučte se znát nejdůležitější moravské odrůdy. Každých 14 dní pro Vás připravíme průřezovou kolekci jednou z našich nejdůležitějších odrůd. Vybereme pro Vás 6 našich nejlepších vín, dodáme Vám studijní materiál a necháme Vás prochutnat si odrůdy, které s u nás nejčastěji pěstují.

Osnova:
S ohledem na ustanovení § 199 zákona č. 140/1961 sb. o šíření poplašné zprávy budou témata přednášek odtajňována postupně.

Literatura:
Jako základní pramen studia Vám poslouží naše newslettery, facebookový profil a internetové stránky Víno-klubu. Využít můžete také osobních setkání s námi v konzultační místnosti našeho BARU v Benediktské 3.

Výukové metody:
Převážně e-learningový kurz kombinující prvky e-výuky a získávání praktických zkušeností v podobě ochutnávek soukromých (v pohodlí Vašeho domova) i méně soukromých (v pohodlí našeho BARu).

Podmínky pro udělení zápočtu, zkoušky, titulu
- pro zisk víno-titulu Autorizovaný degustátor Víno-klubu je třeba získat 50 – 80 % víno-kreditů
- pro zisk víno-titulu Certifikovaný degustátor Víno-klubu je třeba získat 80 – 99 % víno-kreditů
- pro zisk titulu Sommeliér Víno-klubu, čímž se akademicky vyrovnáte kapacitám v oboru vinné teorie, prof. Veronice a prof. Radkovi!!!, je třeba získat min. 80 % víno-kreditů a složit zkoušku v rozpoznávání slepých vzorků bez etiket s kolekcí Slepý Sommeliér_odrůdový.

V odrůdovém seriálu, který pro Vás budeme celý akademický rok připravovat, vyjde celkem 20 kolekcí, z toho 10 bílých a 10 červených. Kredity získáváte jejich nákupem.

Pokud se rozhodnete některou z ko/lekcí vynechat, můžete kompenzovat tento svůj výpadek v plnění Vašich studijních povinností u nás na BARu, kde pro Vás bude připraveno údoučování ve formě degustačního menu 6 vzorků vín, které aktuální kolekce obsahuje.

UPOZORNĚNÍ: Zkoušející odborná asistentka Lucie má právo provést namátkovou kontrolu znalostí studentů.

(Neformálním způsobem můžete titul získat tak, že nám pošlete 5 000 Kč na bankovní účet pod tajným variabilním symbolem CHCITITUL, a my Vám obratem zašleme požadovaný diplom :-)))) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

VYPRODEJ

HORT ROSÉ 2018