CHÝNĚ - PO - PÁ -9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO -  PO - PÁ - 15 hod - 21 hod 

Odrůdy
VÍNA (2562) KOLEKCE (66) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.Odrůda č. 09: RULANDSKÉ BÍLÉ

Odrůdový seriál - naučte se nejdůležitější moravské odrůdy

Jednou za 14 dní vydáme kolekci, ve které Vám představíme nejzásadnější a nejreprezentativnější vína vybrané odrůdy. Pokud se prochutnáte (objednáte) minimálně 50 % z prezentovaných odrůd, získáte titul. Jaký? Dočtete se níže...

Standard Line - Rulandské bílé - jakostní Rulandské bílé - pozdní sběr Rulandské bílé - pozdní sběr - exclusive Terroir - Rulandské bílé - pozdní sběr - Skoronice, Slíny Rulandské bílé - výběr z hroznů Traditional line - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Liščí vrch
Víno
Katalogové číslo: BOX-508994
Cena za kolekci: 1 339 Kč nebo 4 173 korků
Zisk korků za balení: 41

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Standard Line - Rulandské bílé - jakostní, 2015
  Prague wine trophy - stříbrná medaile

  Víno zlaté barvy. Vůně je extraktivní a typická pro mikulovskou podoblast. Projevuje se sušenými rozinkami, tropickým ovocem a lehkou chlebovinkou. Chuť je široká s příjemnou kyselinou a lehkou slaností v závěru. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Rulandské bílé - pozdní sběr, 2015
  Víno s intenzivním aroma bílých květů doplněné kořenitými podtóny vůně pomerančové kůry. Chuť je plná, šťavnatá s nádechem tónů květin a dlouhou minerální dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (14)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Fučík - Rulandské bílé - pozdní sběr - exclusive , 2015
  Valtické vinné trhy - zlatá medaile Prague wine trophy - stříbrná medaile

  Víno zelenožluté barvy. Vyzrálá a příjemná chuť harmonicky koresponduje s vůní vína, kde najdete čerstvé hrušky, angrešt a bezový květ. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - Terroir - Rulandské bílé - pozdní sběr - Skoronice, Slíny, 2013
  Víno bělavé barvy. Vůně je široká a plná. Chuť je harmonická s tóny žlutého melounu a limetky. Dochuť je nasládlá a dlouhá. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Rulandské bílé - výběr z hroznů, 2015
  Vins de Terroir - stříbrná medaile

  Víno má jasnou zlatavou barvu, vůně je silná, odrůdově typická s náznaky tropického ovoce a chlebovinky. V chuti jsou příjemně sladěné kyseliny se zbytkovým cukrem. Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (4)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Rulandské bílé - výběr z hroznů - Liščí vrch, 2015
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno světle žluté barvy se zeleným lomem. Omamná vůně nechá vyniknout tónům flambovaných banánů, rozinek, slaného karamelu a vanilky. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

VÍNOVERZITA - ODRŮDA Č. 9 - RULANDSKÉ BÍLÉ


Na rozdíl od jiných není tato odrůda charakteristická aromatem, ale svou plností a tělnatostí. Oproti Rulandskému šedému, které má v chuti typicky chlebovou kůrku nebo dokonce máslo, směřuje Rulandské bílé spíše k ovocným chutím (jahůdky). Tato odrůda se vyvinula zřejmě ze svého staršího bratra Rulandského šedého, dokládat to lze tím, že se na některých keřích občas přirozeně vyskytují jak bílé, tak šedivé hrozny.

Odrůda je to sice náročná na vystižení správného momentu sklizně – hrozny nesmějí být ani nedozrálé, ani jich na jednom keři nesmí být příliš mnoho – na druhou stranu je réva celkem odolná vůči chorobám, které ji postihují. Nejvhodnější podmínky pro dosažení dobré kvality hroznů pro Rulandské bílé představují vápenité půdy.

Typická barva vína je světle žlutá až zelenožlutá. Ve vůni ucítíte hrušky nebo broskve a oříšky – lískové a také mandle. Chuť je ovocná (jahůdkovo-máslová), mírně kouřová, spolu se svěžím aroma a vyzrálou kyselinkou dělá z dobrého Pinotu blanc elegantní degustační zážitek. Je mnohem pitelnější než těžší a na delší cestu připravený Pinot gris. Pro to, aby bylo víno příjemné, je potřeba docílit alespoň přívlastku pozdní sběr, z Rulandy bílé se však často dělají i botrytické výběry a velmi často se dnes setkáváme s kvalitními šumivými víny z této odrůdy.

I v České republice je Rulandské bílé nedoceněnou odrůdou. Prodává se mnohem hůře než hůře pitelné Rulandské šedé. Musíme proto vyzdvihnout vinaře, kteří za ni bojují. Asi nejvýznamnější postavení má v portfoliu vinařství Zlomka & Vávry. Pinot blanc je jejich vlajkovou lodí. Dědeček chodí před sklizní otáčet všechny hrozny tak, aby viděly na sluníčko. Naštěstí pro dědečka, a na neštěstí pro nás, má vinice jen 1,5 hektaru.

RULANDA BÍLÁ U NÁS


http://www.vino-klub.cz/rulandske-bile.

Kurz s názvem ÚVOD DO TEORIE ODRŮD bude probíhat formou e-learningu a praktických degustačních ukázek, díky kterým studenti (tedy Vy, milí kolegové) získají základní znalosti o moravských odrůdách. Podmínky udělení zápočtu, zkoušky a titulu se dozvíte v následujícím sylabu.

ÚVOD DO TEORIE ODRŮD - SYLABUS


Rozsah:
Přímá výuka každých 14 dní. Mezi přednáškami se předpokládá důsledné samostudium.

Konzultace jsou možné v konzultačních hodinách – každý pracovní den od 14,00 do 21,00 v kanceláři Víno-klub-Baru, Benediktská 3, Praha 1.

Vyučující:
prof. Veronika z Víno-klubu, WP, Univerzita v Benediktské (přednášející, intelektuálně zaštiťující)
prof. Radek z Víno-klubu, WP (přednášející, ležící, spící)

studijní oddělení: Pavlína z Víno-klubu (objednávky vyřizující, studentům napomáhající, stále se plaše usmívající)

Cíle kurzu:
Naučte se znát nejdůležitější moravské odrůdy. Každých 14 dní pro Vás připravíme průřezovou kolekci s jednou z našich nejdůležitějších odrůd. Vybereme pro Vás 6 našich nejlepších vín, dodáme Vám studijní materiál a necháme Vás prochutnat si odrůdy, které s u nás nejčastěji pěstují.

Osnova:
S ohledem na ustanovení § 199 zákona č. 140/1961 sb. o šíření poplašné zprávy budou témata přednášek odtajňována postupně.

Literatura:
Jako základní pramen studia Vám poslouží naše newslettery, facebookový profil a internetové stránky Víno-klubu. Využít můžete také osobních setkání s námi v konzultační místnosti našeho BARU v Benediktské 3.

Výukové metody:
Převážně e-learningový kurz kombinující prvky e-výuky a získávání praktických zkušeností v podobě ochutnávek soukromých (v pohodlí Vašeho domova) i méně soukromých (v pohodlí našeho BARu).

Podmínky pro udělení zápočtu, zkoušky, titulu
- pro zisk víno-titulu Autorizovaný degustátor Víno-klubu je třeba získat 50 – 80 % víno-kreditů
- pro zisk víno-titulu Certifikovaný degustátor Víno-klubu je třeba získat 80 – 99 % víno-kreditů
- pro zisk titulu Sommeliér Víno-klubu, čímž se akademicky vyrovnáte kapacitám v oboru vinné teorie, prof. Veronice a prof. Radkovi!!!, je třeba získat min. 80 % víno-kreditů a složit zkoušku v rozpoznávání slepých vzorků bez etiket s kolekcí Slepý Sommeliér_odrůdový.

V odrůdovém seriálu, který pro Vás budeme celý akademický rok připravovat, vyjde celkem 20 kolekcí, z toho 10 bílých a 10 červených. Kredity získáváte jejich nákupem.

Pokud se rozhodnete některou z ko/lekcí vynechat, můžete kompenzovat tento svůj výpadek v plnění Vašich studijních povinností u nás na BARu, kde pro Vás bude připraveno údoučování ve formě degustačního menu 6 vzorků vín, které aktuální kolekce obsahuje.

UPOZORNĚNÍ: Zkoušející odborná asistentka Lucie má právo provést namátkovou kontrolu znalostí studentů.

(Neformálním způsobem můžete titul získat tak, že nám pošlete 5 000 Kč na bankovní účet pod tajným variabilním symbolem CHCITITUL, a my Vám obratem zašleme požadovaný diplom :-)))) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

..BEAUJOLAIS NOUVEAU 2018

https://www.vinomat.cz/

https://www.vino-klub.cz/svato-mlada-2018.htm