PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (17.-21.2. zavřeno)

Odrůdy
VÍNA (4797) KOLEKCE (8) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.Odrůda č. 08: PÁLAVA

Odrůdový seriál - naučte se nejdůležitější moravské odrůdy

Trpělka a Oulehla - Pálava Pálava - VOC - Purmice Pálava - pozdní sběr Pálava - pozdní sběr Pálava - výběr z hroznů Pálava - výběr z bobulí - 0,375 l
Víno
Katalogové číslo: BOX-5088996
Cena za kolekci: 1 599 Kč nebo 4 957 korků
Zisk korků za balení: 50

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Trpělka a Oulehla - Pálava, 2017
  Netradiční verze suché Pálavy. Vynikne svojí výraznou aromatickou po keři růží. V chuti je víno příjemné a lehce nazrálé. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Pálava - VOC - Purmice, 2017
  Vinař roku

  Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Šilinek Jiří - Pálava - pozdní sběr, 2018
  Vůně mísy velkých celých mandarinek je doplněna lehce kořenitými tony. Plná bohátá chuť mixu tropického ovoce vám po polknutí se vám připomenou velké okvětní plátky růží. Pán, co tu právě sedí se mnou, říká, ať tam napíšu: "to potěší." Polosuché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mokruša - Pálava - pozdní sběr, 2017
  Víno se zlatavou barvou, poutavou vůní zralého liči, medu a perníku. Chuť je nasládlá, jemně kořenitá s tóny skořice, krému a rozinek . Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Pálava - výběr z hroznů, 2017
  Je jako uvázaná kytice z růžových růží a fialek, která potěší každou ženu.  A ne jenom ji! Dlouhotrvající dochuť čerstvých fíků a kandované papáji okořeněné špetkou vanilky a provoněné kapkou květového medu bude lahodit všem vyznavačům této výjimečně aro
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Pálava - výběr z bobulí - 0,375 l , 2015
  Diamant Monaco

  Víno je zlatožluté barvy, ve vůni se krásně snoubí aroma květů růží a kořenitosti. Chuť je plná, minerální a lehce kořenitá. Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (4)
   
  (objem: 0.375 l) 
   
 

VÍNOVERZITA - ODRŮDA Č. 8 - PÁLAVA


Pálava je jednou z našich nejoblíbenějších odrůd a suvenýrem z výletu na jižní Moravu. Odrůda vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Víno z ní se vyznačuje zlatožlutou barvou a hutnou, olejovitou chutí. Ve vůni ucítíte aromatické látky Tramínu – růže, vanilku a muškát. Intenzivní aroma často podtrhuje vyšší obsah zbytkového cukru. Slaďoučkou a voňavou (jako i suchou a voňavou) Pálavu můžete z Pálavy přivézt komukoliv – chutná jemným ženám i drsným mužům. Pokud máte už po dovolené a tekutý suvenýr Vám ve vinotéce došel, tato v pořadí osmá výuková ko-LEKCE pomůže dovést Vaše těžce nabyté letní znalosti k dokonalosti.

Aromatický Tramín červený má tu nevýhodu, že má nízké kyseliny a bez vyššího obsahu cukru je víno chuťově nevýrazné. Müller Thurgau sice oplývá kyselinkou, která chuť vína osvěžuje, ale na druhou stranu je Müller velmi náchylný k chorobám.

"Malý úvod do velké genetiky"


Pálava v sobě nese to lepší z obou svých rodičů (ideální situace, kterou si všichni přejeme, že?). Je odolnější vůči chorobám vinné révy než maminka Müllerka a zároveň si po tatínkovi zachovává tramínovou aromatiku. Skvělé víno odrůdy Pálava si proto vychutnáte ve všech variantách – od suché po sladkou. Suchá Pálava je samozřejmě vzácnější, ale není nemožné se s ní setkat. Aktuálně máme v nabídce suchou Pálavu od Jožky Valihracha v pozdním sběru ročníku 2007. Pálava se potatila i co do vzhledu – má stejnou načervenalou barvu hroznů jako Tramín, kterému se říká „červený“ právě kvůli charakteristickému odstínu slupek hroznů.

Příjemným aspektem spojení těchto dvou odrůd z pohledu vinařů také je, že plodnost
Hledáním odolnější aromatické odrůdy s příjemnou kyselinkou se kromě našich enologů zabývali i u sousedů. Slovenskou obdobou Pálavy je odrůda Děvín, jenž je křížencem Tramínu a Veltlínského červenobílého. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045