CHÝNĚ - PO - PÁ - 9 hod - 16 hod

PRAHA 1 - PO - PÁ - 9 hod - 21 hod 

BRNO PO - PÁ - 15 hod - 20 hod 

 

Odrůdy
VÍNA (2679) KOLEKCE (81) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.Odrůda č. 07: RULANDSKÉ ŠEDÉ

Odrůdový seriál - naučte se nejdůležitější moravské odrůdy

Jednou za 14 dní vydáme kolekci, ve které Vám představíme nejzásadnější a nejreprezentativnější vína vybrané odrůdy. Pokud se prochutnáte (objednáte) minimálně 50 % z prezentovaných odrůd, získáte titul. Jaký? Dočtete se níže...

Pinot gris - pozdní sběr - Lampelberg EGO - Rulandské šedé - pozdní sběr Rulandské šedé - pozdní sběr Chateau Neuberk - Rulandské šedé - pozdní sběr Pinot Gris - VOC Mikulov - Valtická Rulandské šedé - výběr z bobulí - 0,5 l
Víno
Katalogové číslo: BOX-508801
Cena za kolekci: 1 349 Kč nebo 4 194 korků
Zisk korků za balení: 41

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Hort - Pinot gris - pozdní sběr - Lampelberg, 2016
  Doporučujeme ke kuřecímu a králičímu masu na bylinkách. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - EGO - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2016
  Prague Wine Trophy - Regional Champion Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno sytější zlaté barvy. Tropická vůně se nese v duchu zralých banánů, se zřetelnou linkou slaného karamelu. Chuť je bohatá a harmonická, se šťavnatou kyselinkou a jemným zbytkovým cukrem. Dochuť je jemně minerální a má příjemnou perzistenci. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2015
  Víno má sytě zlatavou, pro Rulandu šedou typickou barvu. Ve vůni můžeme cítit aroma citrusového ovoce a jemné chlebovinky. V chuti pak zaujme svěžest citrusu doplněná vyšším obsahem zbytkového cukru. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Školní statek Mělník - Chateau Neuberk - Rulandské šedé - pozdní sběr, 2015
  Bílé víno, které voní jako košík citrusů. Chuť je krémovitá s tóny pomerančových květů. Dochuť je čistá a svěží. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Reisten - Pinot Gris - VOC Mikulov - Valtická, 2014
  Noblesní vůně půdy spolu s ovocností mirabelek dává vínu až šlechtický charakter. Typické chlebnaté aroma zakončí tento aromatický koncert. V plné, minerální chuti se setkávají aroma žlutého ovoce s příjemným chlebnatým závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (12)
  86  
  (objem: 0,75 l)
   
 • ČR - BMVinařství - Rulandské šedé - výběr z bobulí - 0,5 l, 2011
  AWC Vienna - zlatá medaile

  Víno nabízí širokou paletu tropických vůní, jako přezrálý ananas, plátky čerstvého pomeranče a citrusové šťávy. Chuť je povzbudivá, osvěžená lehkou kyselinkou s nádechem červeného grepu a višní, doplněná a příjemné medové tóny. Sladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (53)
   
  (objem: 0,5 l) 
   
 

VÍNOVERZITA - ODRŮDA Č. 7 - RULANDSKÉ ŠEDÉ


V sedmé koLEKCI našeho ročního odrůdového seriálu Vám představujeme jednu z nejpopulárnějších odrůd současnosti: naše Rulandské šedé, francouzský Pinot gris nebo italské Pinot grigio. Pod tím vším se skrývá jedna odrůda, která může mít mnoho tváří.

RULANDA ŠEDÁ NEBO PINOT GRIS???


Pinot gris patří do tzv. burgundské rodiny (mezi ostatní Pinoty a Chardonnay), proto jí staří vinaři ještě pořád říkají Burgunda šedá (resp. bílá, modrá). Tento název u nás nepřežil socialistické časy. Oficiálně byla pojmenována po německém obchodníkovi s víny J.S.Rulandovi, který tuto odrůdu rozšířil v Německu. Je ale povoleno používat i její původní francouzský název, proto se na etiketách můžete setkat jak s Rulandským šedým, tak s Pinot gris.

Hrozny Rulandského šedého mohou být materiálem k výrobě svěžích ovocných vín sloužících na rychlou spotřebu - ve stylu italských Pinot grigio - nebo se z ní mohou vyrábět těžší, strukturovaná vína vhodná k archivaci v burgundském stylu, tedy v tom, ve kterém jsme vyrobili naše KLUB-VÍNO, jenž v této studijní kolekci samozřejmě nemůže chybět ;-)

RULANDA ŠEDÁ ANEB PINOT GRIS VE SVĚTĚ


Odrůda Rulandského šedého pochází z Burgundska. Je geneticky nejblíže Rulandskému modrému. Vzhledem k tomu, že má tmavé slupky (jenom trochu světlejší, než Rulanda modrá), vzniká z ní asi nejtmavší bílé víno. Někdy má až růžovo-oranžové tóny, v závislosti na délce macerace šťávy na slupkách. Naopak, Rulanda modrá patří mezi nesvětlejší červená vína.

RULANDA ŠEDÁ U NÁS


http://www.vino-klub.cz/rulandske-sede.

KO-LEKCE č. 7 – RULANDSKÉ ŠEDÉ


V naší studijní kolekci najdete tři vína suchá, dvě polosuchá a jedno polosladké. Vína jsou seřazena v degustačním (doporučeném studijním) pořadí.


DOPLŇKOVÉ SAMOSTUDIUM – VOLNĚ VOLITELNÉ VZORKYMOUDRO NA ZÁVĚR


Moudrem na závěr je apelace na Vás, abyste si v restauracích nenechali namluvit, že nemají Rulandu šedou, ale jen Pinot grigio. Prosím, poučte nepoučený personál ;-)

Doufám, že se Vám téma dnešní (ko)lekce líbilo. Další tekutou látku Vám představíme za 14 dní.VÍNOVERZITA - ROČNÍ KURZ ODRŮD


Dvousemestrový kurz, který pro Vás připravil akademický tým Katedry Nevinné teorie a vinné praxe Fakulty vinných studií Benediktské vínoverzity v Praze v čele s prof. Veronikou Šilinkovou, WP (Wine Professor), vedoucí katedry a vědeckou kapacitou mezinárodního formátu (vysledovatelný intelektuální dopad až na Moravu!)

Kurz s názvem ÚVOD DO TEORIE ODRŮD bude probíhat formou e-learningu a praktických degustačních ukázek, díky kterým studenti (tedy Vy, milí kolegové) získají základní znalosti o moravských odrůdách. Podmínky udělení zápočtu, zkoušky a titulu se dozvíte v následujícím sylabu.

ÚVOD DO TEORIE ODRŮD - SYLABUS


Rozsah:
Přímá výuka každých 14 dní. Mezi přednáškami se předpokládá důsledné samostudium.

Konzultace jsou možné v konzultačních hodinách – každý pracovní den od 14,00 do 21,00 v kanceláři Víno-klub-Baru, Benediktská 3, Praha 1.

Vyučující:
prof. Veronika z Víno-klubu, WP, Univerzita v Benediktské (přednášející, intelektuálně zaštiťující)
prof. Radek z Víno-klubu, WP (přednášející, ležící, spící)

studijní oddělení: Pavína z Víno-klubu (objednávky vyřizující, studentům napomáhající, stále se plaše usmívající)

Cíle kurzu:
Naučte se znát nejdůležitější moravské odrůdy. Každých 14 dní pro Vás připravíme průřezovou kolekci jednou z našich nejdůležitějších odrůd. Vybereme pro Vás 6 našich nejlepších vín, dodáme Vám studijní materiál a necháme Vás prochutnat si odrůdy, které s u nás nejčastěji pěstují.

Osnova:
S ohledem na ustanovení § 199 zákona č. 140/1961 sb. o šíření poplašné zprávy budou témata přednášek odtajňována postupně.

Literatura:
Jako základní pramen studia Vám poslouží naše newslettery, facebookový profil a internetové stránky Víno-klubu. Využít můžete také osobních setkání s námi v konzultační místnosti našeho BARU v Benediktské 3.

Výukové metody:
Převážně e-learningový kurz kombinující prvky e-výuky a získávání praktických zkušeností v podobě ochutnávek soukromých (v pohodlí Vašeho domova) i méně soukromých (v pohodlí našeho BARu).

Podmínky pro udělení zápočtu, zkoušky, titulu
- pro zisk víno-titulu Autorizovaný degustátor Víno-klubu je třeba získat 50 – 80 % víno-kreditů
- pro zisk víno-titulu Certifikovaný degustátor Víno-klubu je třeba získat 80 – 99 % víno-kreditů
- pro zisk titulu Sommeliér Víno-klubu, čímž se akademicky vyrovnáte kapacitám v oboru vinné teorie, prof. Veronice a prof. Radkovi!!!, je třeba získat min. 80 % víno-kreditů a složit zkoušku v rozpoznávání slepých vzorků bez etiket s kolekcí Slepý Sommeliér_odrůdový.

V odrůdovém seriálu, který pro Vás budeme celý akademický rok připravovat, vyjde celkem 20 kolekcí, z toho 10 bílých a 10 červených. Kredity získáváte jejich nákupem.

Pokud se rozhodnete některou z ko/lekcí vynechat, můžete kompenzovat tento svůj výpadek v plnění Vašich studijních povinností u nás na BARu, kde pro Vás bude připraveno údoučování ve formě degustačního menu 6 vzorků vín, které aktuální kolekce obsahuje.

UPOZORNĚNÍ: Zkoušející odborná asistentka Lucie má právo provést namátkovou kontrolu znalostí studentů.

(Neformálním způsobem můžete titul získat tak, že nám pošlete 5 000 Kč na bankovní účet pod tajným variabilním symbolem CHCITITUL, a my Vám obratem zašleme požadovaný diplom :-)))) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045

 

.....Best of... BMVINAŘSTVÍ - nejmedailovější

MOSELA 2017

Zapomenuté hvězdy