PRAHA 1 -  | PO - ST  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 21 hod

Odrůdy
VÍNA (2750) KOLEKCE (26) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.Odrůda č. 02: FRANKOVKA

Odrůdový seriál - naučte se nejdůležitější moravské odrůdy

Rosé Trkmanska (Frankovka) - VOC Modré hory 1508 Reservé - Frankovka - pozdní sběr Frankovka - VOC Modré Hory Kristovy poklady - Frankovka - výběr z hroznů Frankovka - pozdní sběr Frankovka - výběr z bobulí - 0,375 l
Víno
Katalogové číslo: BOX-5082992
Cena za kolekci: 1 359 Kč nebo 4 213 korků
Zisk korků za balení: 42

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Stávek - Rosé Trkmanska (Frankovka) - VOC Modré hory, 2017
  Ve vůni se objevují hlavně tóny třešňové dřeně a také malinového sorbetu. Chuť je osvěžující, s kořenitým doznívajícím závěrem, typickým pro použitou odrůdu Frankovka.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zámecké vinařství Bzenec - 1508 Reservé - Frankovka - pozdní sběr,
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Vůně sušených švestek a borůvek. Chuť nazrálá a široká s odrůdovou charakteristikou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (5)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Stávek - Frankovka - VOC Modré Hory , 2016
  Salón vín ČR Salón vín ČR - stříbrná medaile

  Intenzivní rubínová barva dokazuje vynikající vyzrálost hroznů. Vůně vína je jemná, nese aroma peckového ovoce – třešní, višní, rybízu a také stop čokolády. Chuť přináší stopy pecek či mandlí s prvky vařeného ovoce a kořenitými nuancemi skořice a máty. S
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (11)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Kristovy poklady - Frankovka - výběr z hroznů, 2015
  AWC Vienna - stříbrná medaile

  Víno rubínové barvy s příjemnou ovocnou vůní a plnou chutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (9)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Zlomek & Vávra - Frankovka - pozdní sběr, 2015
  Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (3)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Frankovka - výběr z bobulí - 0,375 l, 2010
  Decanter London - Diplom

  Tmavá barva třešně ukazuje na přezrálost hroznů. Ve vůni najdeme jahody a kandované ovoce. Chuť je mohutná s tóny jahod a čokolády. Naše vinařství poprvé ve své historii vyrobilo Frankovku ve výběru z bobulí. Jedná se o jev, který se podaří jen párkrát z
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (11)
   
  (objem: 0.375 l) 
   
 

VÍNOVERZITA - ODRŮDA Č. 2 - FRANKOVKA


Ve druhé lekci naší Vínoverzity Vám představujeme prvního zástupce červených, resp. modrých odrůd – Frankovku. (Červené víno se totiž dělá z hroznů modrých odrůd). Přestože název této odrůdy zavání francouzštinou, původ je spíše germánský, i když se přesně neví, z jakých rodičů vznikla. Dle DNA testů je jedním z rodičů odrůda Heunisch, druhý je zatím neznámý.

Frankovka je aktuálně druhou nejpěstovanější modrou odrůdou na našich vinicích, více se vypěstuje jen Svatovavřineckého. Možná byste proto čekali, že bychom Vám jej měli představit přednostně. Není ale jednoduché vybrat reprezentativní svatovavřineckou kolekci, protože se ho hodně udělá v růžové nebo sudovkové verzi, a to není náš cíl.

FRANKOVKA U NÁS DOMA


V našich končinách má Frankovka velký potenciál, pokud se nepěstuje na kvantitu, ale na kvalitu. V porovnání s ostatními modrými odrůdami se vyznačuje vyšší kyselinkou a dozrává později, proto se úroda musí redukovat a nechat jí čas na vinici, v sudu i v lahvi. Jen pak se můžete těšit na tóny višní, ostružin a sametově kořenitou chuť. V mladších exemplářích můžete nalézt jemně zelené tóny pepře a hořké čokolády. Podle Radkovy teorie můžete ve starších exemplářích Frankovky cítit frankfurtskou polévku (Radkův etymologický můstek) – konkrétně červené papriky (tj. kořenitá pikantnost) a uzené klobásky (tj. kouřové tóny ze zrání v sudu).

DOPLŇKOVÉ SAMOSTUDIUM – VOLNĚ VOLITELNÉ VZORKY


Mezi nejslavnější Frankovky se řadí slovenská „Skalická Frankovka“, která byla před 100 lety předepisována v pražských lékárnách jako "lék na chudokrevnost". Pozdější výzkumy potvrdily, že Frankovka ze Skalice obsahuje množství zdraví prospěšných antioxidantů. Volitelně si můžete prostudovat Skalickou Frankovku ročníku 2008 nebo 2009 od Masaryka.

K prostudování také doporučuji jihoslovenskou Frankovku od Mrvy a Stanka.

Pojmem v této odrůdě je i kounická Frankovka se svou specifickou kořenitou dochutí (s troškou smrádku) tzv. „kounickým kořínkem“, která se ale v dnešní době hůř shání. Až ji natrefíme, určitě se o ni s Vámi podělíme!

Doufám, že se Vám téma dnešní (ko)lekce líbilo. Další tekutou látku Vám představíme za 14 dní.

MOUDRO NA ZÁVĚR:


Nově nalité postřehy si můžete zopakovat v tématické písni od Tří sester, která vyzdvihuje a potvrzuje závěry mnohých vědeckých týmů:

„Po frankovce svítim
suchej jsem jak troud
na provozní nabití
sedmičku či dvě
každý další napití
prodlouží můj věk...“

Na zdraví Frankovku, na kolena francovku!!! :-)

VÍNOVERZITA - ROČNÍ KURZ ODRŮD


Dvousemestrový kurz, který pro Vás připravil akademický tým Katedry Nevinné teorie a vinné praxe Fakulty vinných studií Benediktské vínoverzity v Praze v čele s prof. Veronikou Šilinkovou, WP (Wine Professor), vedoucí katedry a vědeckou kapacitou mezinárodního formátu (vysledovatelný intelektuální dopad až na Moravu!)

Kurz s názvem ÚVOD DO TEORIE ODRŮD bude probíhat formou e-learningu a praktických degustačních ukázek, díky kterým studenti (tedy Vy, milí kolegové) získají základní znalosti o moravských odrůdách. Podmínky udělení zápočtu, zkoušky a titulu se dozvíte v následujícím sylabu.

ÚVOD DO TEORIE ODRŮD - SYLABUS


Rozsah:
Přímá výuka každých 14 dní. Mezi přednáškami se předpokládá důsledné samostudium.

Konzultace jsou možné v konzultačních hodinách – každý pracovní den od 14,00 do 21,00 v kanceláři Víno-klub-Baru, Benediktská 3, Praha 1.

Vyučující:
prof. Veronika z Víno-klubu, WP, Univerzita v Benediktské (přednášející, intelektuálně zaštiťující)
prof. Radek z Víno-klubu, WP (přednášející, ležící, spící)
odborná asistentka Tereza z Víno-klubu (asistující, píšící, pící)
odborná asistentka Lucie z Víno-klubu (namátkově zkoušející)

studijní oddělení: Jana z Víno-klubu (objednávky vyřizující, studentům napomáhající, stále se plaše usmívající)

Cíle předmětu:
Naučte se znát nejdůležitější moravské odrůdy. Každých 14 dní pro Vás připravíme průřezovou kolekci jednou z našich nejdůležitějších odrůd. Vybereme pro Vás 6 našich nejlepších vín, dodáme Vám studijní materiál a necháme Vás prochutnat si odrůdy, které s u nás nejčastěji pěstují.

Osnova:
S ohledem na ustanovení § 199 zákona č. 140/1961 sb. o šíření poplašné zprávy budou témata přednášek odtajňována postupně.

Literatura:
Jako základní pramen studia Vám poslouží naše newslettery, facebookový profil a internetové stránky Víno-klubu. Využít můžete také osobních setkání s námi v konzultační místnosti našeho BARU v Benediktské 3.

Výukové metody:
Převážně e-learningový kurz kombinující prvky e-výuky a získávání praktických zkušeností v podobě ochutnávek soukromých (v pohodlí Vašeho domova) i méně soukromých (v pohodlí našeho BARu).

Podmínky pro udělení zápočtu, zkoušky, titulu
- pro zisk víno-titulu Autorizovaný degustátor Víno-klubu je třeba získat 50 – 80 % víno-kreditů
- pro zisk víno-titulu Certifikovaný degustátor Víno-klubu je třeba získat 80 – 99 % víno-kreditů
- pro zisk titulu Sommeliér Víno-klubu, čímž se akademicky vyrovnáte kapacitám v oboru vinné teorie, prof. Veronice a prof. Radkovi!!!, je třeba získat min. 80 % víno-kreditů a složit zkoušku v rozpoznávání slepých vzorků bez etiket s kolekcí Slepý Sommeliér_odrůdový.

V odrůdovém seriálu, který pro Vás budeme celý akademický rok připravovat, vyjde celkem 20 kolekcí, z toho 10 bílých a 10 červených. Kredity získáváte jejich nákupem.

Pokud se rozhodnete některou z ko/lekcí vynechat, můžete kompenzovat tento svůj výpadek v plnění Vašich studijních povinností u nás na BARu, kde pro Vás bude připraveno údoučování ve formě degustačního menu 6 vzorků vín, které aktuální kolekce obsahuje.

UPOZORNĚNÍ: Zkoušející odborná asistentka Lucie má právo provést namátkovou kontrolu znalostí studentů.

(Neformálním způsobem můžete titul získat tak, že nám pošlete 5 000 Kč na bankovní účet pod tajným variabilním symbolem CHCITITUL, a my Vám obratem zašleme požadovaný diplom :-)))) 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045