PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN (17.-21.2. zavřeno)

Odrůdy
VÍNA (4796) KOLEKCE (8) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

.Odrůda č. 01: RYZLINK VLAŠSKÝ

Odrůdový seriál - naučte se nejdůležitější moravské odrůdy

Standard Line - Ryzlink vlašský - jakostní Ryzlink vlašský - pozdní sběr Traditional line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Liščí vrch Terroir - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná Ryzlink vlašský - kabinetní Cépage - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Pod Lomem
Víno
Katalogové číslo: BOX-508206
Cena za kolekci: 1 659 Kč nebo 5 143 korků
Zisk korků za balení: 51

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Mikrosvín - Standard Line - Ryzlink vlašský - jakostní, 2018
  Víno barvy poledního slunce Vás jistě oslní. Jako ve velkých Ryzlincích vlašských i zde můžete najít typické pálavské rysy. Ve vůni najdete oříšky ve spojení s medem. V chuti potom najdete štavnatost mladého vína s lehkou minerální strukturou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - BMVinařství - Ryzlink vlašský - pozdní sběr, 2017
  Valtické vinné trhy - stříbrná medaile

  Víno je světle zelenožluté barvy. Luční až bylinné tóny příjemně doplňuje zahradní peckové a tropické ovoce. Chuť je harmonická s tóny zralého angreštu, červeného grepu a lučních květin s jemně slanou minerální dochutí. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (24)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Mikrosvín - Traditional line - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Liščí vrch, 2017
  Prague Wine Trophy - Zlatá medaile

  Víno sytější barvy lipového květu. Výjimečné víno z botrytických hroznů se ve vůni projevuje tóny zralých broskví, meruněk, sladkých cibéb a sušených bylin. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (21)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Volařík - Terroir - Ryzlink vlašský - pozdní sběr - Železná, 2017
  Festwine - stříbrná medaile

  Krásné, minerálně kovové víno ve vůni s výrazným projevem po zkorodovaném železe. Chuť je mohutná, tradičně plná železné minerálnosti s příjemným botrytickým závěrem. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Krist - Ryzlink vlašský - kabinetní, 2017
  Diamant - Vins de Terroir

  Světlejší zelenkavá barva. Svěží vůně s ovocnými a citrusovými tóny. Chuť je suchá, lehce minerální s pikantní kyselinkou v závěru.
  Polosuché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ČR - Nové Vinařství - Cépage - Ryzlink vlašský - výběr z hroznů - Pod Lomem, 2017
  Polosladké.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

ODRŮDOVÝ SERIÁL Č.1 - KO-LEKCE Č. 1: RYZLINK VLAŠSKÝ


Už dlouho bojujeme za to, aby se stal Ryzlink vlašský naší národní odrůdou, proto jsme mu věnovali první lekci v našem odrůdovém seriálu.

Ty úplně nejlepší a nejreprezentativnější Ryzlinky vlašské se rodí na vápencových svazích Pálavy, proto zde také nedávno vznikla apelace VOC Pálava, jejíž známka (a samosprávnou garancí) zaštítí ty nejcharakterističtější Vlašáky z Pálavy. V této naší dorůdové kolekci navíc ochutnáte i Vlašáky od Pálavy malinko vzdálenější, ale pořád odrůdově typické. Nemohl zde chybět Volaříkův terroirní Vlašák z Březí z trati Ořechová hora, kde ve vínech této odrůdy zvlášť vyniká chuť vlašských ořechů. Malým zázrakem je i Vlašák z pouzdřanské trati Kolby (ze stejnojmenného vinařství), který vykazuje stejné chuťové parametry jako Vlašáky z naší nejlepší a nejdražší trati Perná - Železná. Stejně tak si zachovává nezvyklou svěžest, přestože se jedná už o ročník 2008.

RYZLINK VLAŠSKÝ - NAŠE NÁRODNÍ ODRŮDA


Tato odrůda má unikátní vlastnosti, zejména pokud pochází z úpatí Pálavských vrchů. I na světové úrovni je dobře identifikovatelná a dosahuje srovnatelně vysokou kvalitu v porovnání se světovou vinnou špičkou. Díky Vlašákům můžeme ve světě vyniknout.

Nejlepší jsou ty, co mají v chuti tóny červených grepů a neloupaných mladých vlašských ořechů. Vždycky když to ucítíme, tak si řekneme: "je to on"!
Tohle jsme si poprvé užívali u nejlepšího, ale bohužel už vyprodaného, českého vína - Ryzlinku vlašského 2007 ve výběru z hroznů z Perné, Železné, z vinařství Mikrosvín. Na tomto jsme se to naučili poznávat. Je to tak skvělé a unikátní, že když jsme to objevili i u jiných vín, neváhali jsme kvůli tomu přijmout dvě nové vinařství Kolby a Galant (viz tato kolekce).

RYZLINK VLAŠSKÝ - kolekce odrůdového seriálu


Do této kolekce určené pro domácí studium jsme vybrali ty nejlepší a nejreprezentativnější Vlašáky.

MOUDRO NA ZÁVĚR...


Původ odrůdy Ryzlink vlašský dosud není objasněn, jisté však je, že není geneticky příbuzný Ryzlinku rýnskému. Vlašák u nás patří do velké šestky, tedy mezi odrůdy, které jsou vysázeny na více než 1000 hektarech. Aktuálně se nachází "jen" na 5. místě. Kéž spotřebitelský tlak donutí vinaře, aby se na tuto odrůdu zasoustředili. Vždyť ty nejlepší Vlašáky jsou vždy rychle vyprodány, i když by jim slušelo několikaleté ležení.

Věříme, že si Vlašáky zamilujete stejně jako my! Je to víno vhodné k jídlu i k popíjení jen tak, když si budete chtít vychutnat sílu okamžiku a minerální půdy ;-) Na zdraví!!! 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045