PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

..SAUVIGNONY NZ vs. FRA

Výběr tří Sauvignonů z Nového Zélandu a tří z Francie

Díky této kolekci si můžete porovnat vzorky ze sauvignonových kolébek Starého a Nového světa. Ochutnáte tedy 3 Sauvignony novozélandské z oblasti Marlborough a 3 Sauvignony francouzské - dva z Údolí řeky Loiry a jeden svěží z Languedocu od naší oblíbené picpoulové vinařky Claude Jourdan.

Sheep Dreams - Sauvignon Blanc - Marlborough Endless River - Sauvignon Blanc - Marlborough Sileni - Cellar Selection - Sauvignon blanc - Marlborough Domaine Félines Jourdan - Sauvignon - IGP Pays d‘Hérault Coteaux de Bessilles Fournier Pere et Fils - Sancerre AOC Fournier Pere et Fils - Pouilly Fumé AOC Dom Des Berthiers
Víno
Katalogové číslo: BOX-16798
Cena za kolekci: 2 269 Kč nebo 6 839 korků
Zisk korků za balení: 67

OBSAH KRABICE

 • NZ - Sheep Dreams - Sauvignon Blanc - Marlborough, 2019
  V nádechu cítíme intenzivní citrusové aroma citrónů a limetek s tóny bezového květu a grapefruitu. Ústa pak zaplní chuť citrónové kůry, broskvové pecky a také květinové tóny. Dobře vyvážená kyselinka a šťavnatá dochuť. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (10)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NZ - Endless River - Sauvignon Blanc - Marlborough, 2019
  Bílé víno s intenzivní a svěží vůní se zelenými tóny citronové trávy, zelených fíků, limetek, bílých broskví a zeleného čaje gunpowder. V chuti má tóny zralého žlutého ovoce - karamby, mochyně a broskve. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • NZ - Sileni - Cellar Selection - Sauvignon blanc - Marlborough, 2019
  Víno světle žluté barvy. Tóny tropického ovoce a citrusových květů s nuancemi čerstvých bylin. Velmi čistý, jasný, elegantní. Minerální. Dlouhý závěr. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Félines Jourdan - Sauvignon - IGP Pays d‘Hérault Coteaux de Bessilles, 2019
  Víno zlatavě žluté barvy s nazelenalými odlesky, odrůdově velmi typické. Svěží a jiskřivou strukturu rámují zelené tóny čerstvě posečené trávy a kopřiv. Pro milovníky této odrůdy víno jako stvořené…
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Fournier Pere et Fils - Sancerre AOC, 2018
  Krásný a elegantní Sauvignon blanc z údolí řeky Loiry v novém ročníku, z oblasti Sancerre. V dobře vyvážené a svěží chuti naleznete náznaky chřestu, anýzu a tropického ovoce, které vhodně doplňuje pevná kyselina. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Fournier Pere et Fils - Pouilly Fumé AOC Dom Des Berthiers, 2018
  Minerální Sauvignon Blanc z jižní Francie. Jedná se o ovocné víno s kouřovým nádechem, který získal díky podloží bohatému na křemík a pazourek. Dobře vyvážená, svěží a příjemná kyselinka.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdičkaNevyplněná hvězdička (1)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

V této kolekci si prochutnáte rozdíl mezi starosvětským a novosvětským Sauvignonem.

První tři vína jsou z proslulé oblasti Marlborough na Novém Zélandu, odkud pocházejí ty nejsvěžejší a nejintenzivněji vonící vína. Někteří vědci tato specifika sice přisuzují tamním ozonovým dírám, nicméně Sauvignon je aromatická odrůda a aroma ve víně se rodí ve slupkách bobulek. Zdejší velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí nutí bobulky vytvářet silnější a odolnější slupky - tj. více aroma a kyselinek v nich. Následná dlouhá a studená macerace slupek vede ke kýženým, světově unikátním výsledkům.

Druhá polovina kolekce je z Francie. Nejminerálnější Sauvignony, které mají zároveň nejvyšší archivační a gastro potenciál, pochází z vyhlášených francouzských oblastí v Údolí řeky Loiry - Sancerre a Pouilly Fumé. K tomu jsme vám zařadili ještě jeden svěží Sauvignon z Languedocu od naší oblíbené Claude Jourdan.

V těchto vínech jsou ovocné tóny upozadněny, vůbec zde nehledejte mladé svěží nazelenalé tóny, ale spíš dotek zralých plodů a výrazné minerální tóny identifikované jako tóny kouře, pazourku, křesnutí křemene či arabské gumy. Odrůdovost v nich často objevíte až na další či několikáté napití. K těmto velkým vínům se musíte propít a rozhodně je doporučujeme kombinovat s jídlem.

SNOUBENÍ SAUVIGNONU S POKRMY

Sauvignon se samozřejmě hodí k lehkým pokrmům z ryb, a zejména pak, pokud jsou doplněny citrusy nebo česnekovými omáčkami. Dále se hodí k zeleninovým salátům, kde se vyskytují rajčata nebo papriky, a dobře se také snáší se zálivkou vinaigrette. Ze sýrů se nám Sauvignon vždy dobře páruje s kozí goudou, samotnou či bylinkovou (mladý jetel, kopřivy). Velmi dobře si rozumí i s chřestovými specialitami, což se zrovna teď hodí.

O SAUVIGNONU

Odrůda Sauvignon blanc je ideální odrůdou pro začátečnické degustátory, protože má intenzivní aroma, které se dá velmi dobře identifikovat, a tudíž naučit - listy černého rybízu (nebo kopřiv - záleží na úhlu pohledu), vůně broskve, angreštu nebo lépe josty (což je angreštorybíz).

Doplňkově v něm ucítíte nezralé fíky a další tropické ovoce, listy rajčete, chilli papriku, černý bez, šalvěj, rozmarýn, ve zralejších pak vařený chřest, anýz. Podle podloží dále odhalíte vápennou omítku, kouř, pazourek nebo křesnutí křemenem.

Více o Sauvignonech si můžete počíst na našich Vínovinách.Doplňkově v něm ucítíte nezralé fíky a další tropické ovoce, listy rajčete, chilli papriku, černý bez, šalvěj, rozmarýn, ve zralejších pak vařený chřest, anýz. Na základě specifičnosti podloží dále odhalíte vápennou omítku, kouř, pazourek nebo křesnutí křemenem.

O Sauvignonech si můžete počíst na našich Vínovinách. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045